bosch istanbul kombi servisi

BOSCH KOMBİ HATA KODLARI

BOSCH KOMBİ ‘nin tüm modellerinde kullanılan hata kodlarını sizler için sayfamızda topladık! İşte BOSCH KOMBİ hata kodları …

Hata kodları için aşağıdakilerden kullandığınız modele tıklayın ve çıkan pencereyi okuyun.

ALARKO KOMBİ MODELLERİ HATA KODLARI

Bosch Classic Kombi Arıza ve Çözümleri

 

BOSCH kombi hata kodları, Classic model arıza kodları ve çözümleri…

Bosch Classic model kombilerde ekran bulunmaz, kombide arıza olması durumlarında, kombi arıza kodları yanıp sönen ledler ile kullanıcıya bildirilir.

Bosch Classic 60 LED i Yanıp Sönüyor : Baca Prosestat Hatası
Kombi çalışma esnasında  fan devir hızının sağlanamadığını ve atık gazın sağlıklı olarak dışarıya atılamadığını belirten bir arıza kodudur. Ayrıca Fan, prosestat veya elektronik kart ile alakalı bir sorun söz konusu olabilir. Servis çağırmanızı öneririz.

GARANTİ KOMBİ SERVİSİ olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Bosch Classic 70 LED i Yanıp Sönüyor : Baca Prosestat Hatası
Kombi Ateşleme esnasında bu sorun yaşanıyor ise prosestat devreye girmiyor veya devreyi kapatmıyor demektir. Prosestat ve atık gaz tahliye borusunun kontrol edilmesi gerekir. Kombi çalışmadan önce bu sorun yaşanıyorsa eğer atık gaz sıcaklık sensörü algılanmıyor demektir. Sıcaklık sensöründe veya bağlantılarda sorun olabilir. Servis çağırmanızı öneririz

Bosch Classic 40 LED i Yanıp Sönüyor : Aşırı Isınma Hatası
Kalorifer tesisatı su basıncını kontrol edin. Basınç 1 bardan düşük ise basınç 1,5 bara gelene kadar kombiye su basın. Kombi altındaki tesisat vanalarına bakın. Açık olduğundan emin olun. Kombi ısınma (kış) modunda ise en az 2 kalorifer peteğnin vanaları açık olmalıdır, kontrol edin. Kombiyi  birkaç kez resetleyin. Arıza yine de devam etmekte ise; ana eşanjörde, pompada ya da üç yollu vanada sorun olabilir. Kalorifer filtresinde veya tesisatında tıkanma olabilir. Kombi hava yapmış olabilir. Servis çağırmanızı öneririz.

GARANTİ KOMBİ SERVİSİ olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Bosch Classic 40 ve 50 LED i Yanıp Sönüyor : Kalorifer NTC Hatası
Kombi Kalorifer NTC sensöründe veya bağlantılarında sorun olabilir. Kombiye müdahale etmeden servis çağırmanızı öneririz.

Bosch Classic 50 LED i Yanıp Sönüyor :  Alev Yok
Kombiye gaz giriş vanası kapalı olabilir, kontrol edin. Daire girişindeki gaz vanasını kontrol edin, kapalı ise açın. Konut içinde gaz olduğundan ve kombiye gaz geldiğinden emin olun. Gaz ile alakalı bir sorun yok ise kombiye  birkaç kez reset atın. Arıza düzelmiyorsa Ateşleme elektrodu, iyon elektrodu, elektronik kart veya gaz armatörü gibi parçalarda problem olabilir. Servis çağırın.

Bosch Classic 50 ve 60 LED i Yanıp Sönüyor : Seçim şalteri pozisyonunun seçim sorunu.
Seçim şalteri (DIP Switch) pozisyon ayarları yanlış ayarlandığında bu sorun yaşanır. Müdahale için servisi aramanız gerekmektedir.

Bosch Classic 60 ve 70 LED i Yanıp Sönüyor : Kullanım suyu NTC Hatası
Kombi Kullanım suyu (sıcak su) NTC sensörü arızalı olabilir ya da  bağlantılarında sorun olabilir. Servis çağırmanızı öneririz.

Bosch Classic 40-50 ve 60 LED i Yanıp Sönüyor : Isıtma devresinde ısı artış hızı çok yüksek.
Bu arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem bulunmamaktadır. Pompa veya by-pass hattında sorun olabilir. Net arıza teşhis ve onarımı için mutlaka servis çağırın.

Bosch Classic 40-50-60 ve 70 LED i Yanıp Sönüyor :  Yanma odasında atık gaz birikimi-yanma odası sıcaklık sensör sorunu.
Kombi Eşanjörü aşırı kirlenmiş veya tıkanmış olabilir. Yanma odası sıcaklık sensöründe veya bağlantılarda sorun olabilir. Kullanıcı olarak kombiye müdahale etmeden arıza teşhis ve onarımı için mutlaka servis çağırın.

GARANTİ KOMBİ SERVİSİ  olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

BOSCH kombi hata kodları, Classic modelinin arıza kodları bu kadardı.

Bosch Classic Condense Hata Kodları ve Çözümleri

BOSCH kombi hata kodları, Classic Condense model arıza kodları ve çözümleri…

Bosch Classic Condense ZWB 28-3C (B1 RDC 28 41 H) model yoğuşmalı kombilerde meydana gelen arıza durumların da genellikle ekranda arıza kodu belirir. Ekranda beliren arıza kodlarının anlamları ve çözüm yolları hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

A7 Hata Kodu : Sıcak su NTC hatası.
Kullanım suyu NTC sensöründe arıza meydana geldiğini bildiren arıza kodudur. Bu durumda musluklarınızdan sıcak su alamazsınız. Sıcak su sensöründe bir problem olabilir, sensör bağlantılarında kopma ya da nemlenme meydana gelmiş olabilir. Servis çağırmalısınız.

A8 Hata Kodu : BUS iletişim kesintisi sorunu.
Kombi bağlantı kablolarında veya termostatında arıza olabileceğini belirten hata kodudur.  Servis çağırmanızı öneririz.

B1 Hata Kodu : Kod anahtarı algılanmıyor.
Kod anahtarı yerine tam anlamı ile takılmadığında, numarası yanlış girildiğinde veya kod anahtarında sorun olduğunda ekranda bu hata kodu belirir. Arızanın net tespit edilerek çözümlenmesi adına uzman yardımı almanız gerekmektedir.

B2/ B3 Hata Kodu : Dahili hata.
Dahili sorundur. Net arıza tespiti yapılması ve arızanın onarılması için mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.

C6 Hata Kodu : Fan çalışmıyor.
Fanın işlev sağlamadığını belirten bir arıza kodudur. Bu arıza durumunda fan ile birlikte elektronik kartta da problem olabilmektedir. Kesin arıza tespiti ve çözümü için mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.

CC Hata Kodu : Dış hava sensör arızası.
Kombide dış hava sensörü var ise arızalı olabileceğini ya da bağlantılarında sorun olabileceğini belirtir. Dış hava sensöründe sorun varsa müdahale yerinde uzmanı tarafından yapılır. Kombide dış hava sensörü yoksa eğer elektriksel bir sorun olabileceğinden tespit ve onarım adına yine uzman desteği alınmalıdır.

D3 Hata Kodu : Harici sıcaklık limitörü devrede veya 8-9 köprüleri eksik.
Bu arıza durumunda köprü eksik olabilir, soketler yerine tam anlamı ile oturmamış olabilir, yerden ısıtma sıcaklık sınırlayıcısı devreye girmiş olabilir. Kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmaksızın Bosch Servisi yardımı alınmalıdır.

D5 Hata Kodu : Harici exdern sıcaklık sensör sorunu.
Sensörde sorun olabilir, sensör bağlantılarında veya kablolarında problem olabilir. Teknik açıdan arızanın tespit edilerek çözümlenmesi adına uzman yardımı almanız gerekmektedir.

E2 Hata Kodu : Gidiş suyu sıcaklık sensör problemi.
Gidiş suyu sıcaklık sensörü arızalı olduğunda, sensör borularında veya bağlantılarında problem olduğunda bu sorun yaşanır. Bu gibi arıza durumlarında soruna müdahalede bulunmadan direk servisi aramalı ve yardım almalısınız.

E9 Hata Kodu : STB sorunu.
Bu sorunla karşılaştığınız zaman öncelikle kombi su basıncını kontrol etmelisiniz. Kombi su basıncı düşük ise tesisata su basmak gerekir. Basınç 1 barın altında ise doldurma musluğu yardımı ile kombi basıncını 1.5 bara kadar yükseltin. Sorun düzelmezse eğer resetleme işlemi uygulayın. Arıza durumunda yine bir düzelme durumu olmazsa eğer kombi altındaki tesisat vanalarını ve petek vanalarını kontrol edebilirsiniz. Vanaların kapalı şekilde olmadığından ve açık konumda olduğundan emin olmanız gerekir. Vanalar açık ve buna rağmen arıza durumu devam etmekte ise; ana eşanjör, üç yollu vana, pompa gibi parçalarda sorun olabilir. Tesisat tıkalı veya kalorifer filtresinde tıkanma durumu söz konusu olabilir. Arızanın tespit edilerek onarılması adına mutlaka uzman yardımı almalısınız.

EA Hata Kodu : Ateşleme sistemi sorunu.
Bu sorun kombinin başarılı bir şekilde ateşleme yapamadığını belirtmektedir. Bu arıza durumunda servis öncesi gaz girişlerini kontrol etmelisiniz. Yani konut içinde gaz olduğundan ve kombinize gaz geldiğinden emin olmanız gerekmektedir. Kombiye gaz geldiğinden eminseniz servis öncesi birkaç defa reset uygulaması yapmalısınız. Kombinizi birkaç kez resetlemelisiniz. Resetleme sonrasında da arıza durumu düzelmezse eğer başka bir işlem uygulamadan direk Bosch Servisi arayın. Bu gibi arıza durumlarında; anakartta, gaz armatöründe veya iyonizasyon-ateşleme elektrotlarında sorun olabilmektedir. Arızanın yine de teşhis edilerek onarılması adına uzman yardımı almanız gerekmektedir.

F0/F1 Hata Kodu : Dahili problem.
Böyle bir sorunda cihaza müdahalede bulunmayın. Harici bir problem söz konusu olduğunu belirten bu arıza durumunda sorun ancak yerinde tespit edilebilir. Bu yüzden mutlaka uzman yardımı almalısınız.

F7 Hata Kodu : Kombi kapalı olduğu halde alev devam ediyor.
Kombinin kapalı olmasına karşın alevin yine de algılanmaya devam ettiğin belirten arıza kodudur. Servis öncesi kombinize maksimum 3 kez reset atmalısınız. Resetleme sonrasında arıza durumunda eğer düzelme olmaz ise yani sorun devam ederse bu durumda servisi aramalısınız. İyonizasyon elektrodu, elektronik kart, gaz grubu gibi parçalarda sorun olabilir. Arızanın tespit edilerek onarılması adına uzman yardımı almanız gerekmektedir.

FA Hata Kodu : Gaz kesik olmasına karşın alev devam ediyor.
Gaz kesintisine rağmen alevin yine de devam ettiğini belirten bir arıza kodudur. Bu arıza durumunda teknik açıdan servis gelmeden önce birkaç reset uygulaması deneyebilirsiniz. Resetleme uygulamalarından sonra da arıza durumunda düzelme olmadıysa eğer bu durumda servisi çağırmanız gerekir. İyonizasyon elektrodu arızası, anakart sorunu ya da gaz valfi arızası durumlarında bu sorun karşınıza çıkabilir. Yine de tespit ve çözüm için mutlaka Bosch Servisi yardımı alınmalıdır.

FD Hata Kodu : Reset kilitlenme sorunu.
Reset butonuna olması gerekenden daha uzun süre basıldığında düğme kilitlenir ve ekranda bu hata kodu belirir. Reset butonuna yeniden yeniden basmalısınız. Düzelme olmaz ise cihazı şalterinden kapatıp bir süre sonra yeniden açın. Arıza durumunda yine bir düzelme olmuyorsa eğer servisi arayabilirsiniz.

.BOSCH kombi hata kodları, Classic Condense modelinin arıza kodları bu kadardı.

BOSCH CLASSİC PLUS KOMBİ ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

BOSCH kombi hata kodları, Classic Plus model arıza kodları ve çözümleri…

Bosch Classic Plus Kombi Arıza Kodları ve çözümlerini sizler için derledik.

Bosch Classic Plus A7 Arıza Kodu : Sıcak Suyu Kullanım Sensörü Arızası
Kullanım suyu sıcaklık sensörü arızalı veya bağlantı kablolarında sorun vardır.

Bosch Classic Plus A8 Arıza Kodu : BUS iletişiminde kesinti hatası
Bağlantı kablosunu ve termostatı kontrol edin.

b1 Kod anahtarı algılanmıyor. Kod anahtarını yerine doğru takın, numarasını
kontrol edin, gerekirse değiştirin.

b3-b2 Dahili hata. İlgili hata bulma kitabına bakın.

Bosch Classic Plus C6 Arıza Kodu :  Fan arızası
Fan kablosunu ve fanı kontrol edin. Gerekirse değiştirin.

Bosch Classic Plus CC Arıza Kodu :  Dış hava sensörü hatası
Dış hava termostatını ve bağlantı kablosunu kontrol edin.

Bosch Classic Plus d3 Arıza Kodu :  8 9 köprüsü eksik veya harici sıcaklık limitörü devreye girmiş.

Soket yerine oturmamış, köprü eksik, yerden ısıtma sıcaklık sınırlayıcısı devreye girmiş.

Bosch Classic Plus d5 Arıza Kodu : Harici (extern) sıcaklık sensörünü ve kablolarını kontrol edin.

Bosch Classic Plus E2 Arıza Kodu : Gidiş suyu sıcaklık sensörü arızalı.

Sıcaklık sensörünü ve bağlantı kablosunu kontrol edin.

Bosch Classic Plus E9 Arıza Kodu :  Isı bloğundaki emniyet termostatı (STB), atık gaz eniyet sensörü veya düşük basınç emniyet şalteri devreye girmiş.
Tesisat basıncını, sıcaklık sensörünü, pompayı, elektronik kart sigortasını ve düşük basınç emniyet şalterini ve bağl. kablolarını kontrol edin, cihazın havasını alın. Isı bloğunun içerisinde bulunan yönlendirmelerinin olup olmadığını kontrol edin.

EA Alev algılanmıyor. Gaz giriş vanası açık mı ? Gaz giriş basıncını,
şebeke bağlantısını, ateşleme elektrodu ve
kablosunu, iyonizasyon elektrodu ve kablosunu, atık
gaz borusunu ve CO2 kontrol edin.

F0 Dahili hata. Elektrische Steckkontakte und Zündleitungen
prüfen, ggf. Leiterplatte tauschen. Gas-Luftverhältnis
(CO2) prüfen.

F1 Dahili hata. İlgili hata bulma kitabına bakın.

F7 Cihaz kapandığı halde alev algılanmaya devam ediyor. Elektrodları kontrol edin. Atık gaz yolu açık mı?
El. kartın nemli olup olmadığını kontrol edin.

FA Gaz kesildiği halde alev algılanmaya devam ediyor. Iyonizasyon elektrodunu ve gaz armatürünü kontrol
edin. Kondens suyu sifonunu temizleyin. Atık gaz yolu açık mı?

Fd Yanlışlıkla vede uzun süreli olarak reset butonuna
basılmış.

BOSCH kombi hata kodları, Classic Plus modelinin arıza kodları bu kadardı.

Bosch Classic Silver Arıza ve Çözümleri

BOSCH kombi hata kodları, Classic Silver model arıza kodları ve çözümleri…

Bosch Classic Silver C1 Hata Kodu : Fan Devri Düşük Hava prosestatı fanın çalışması sırasında açılıyor ise fan devir hızı sağlayamıyor ve bu yüzden ekranda bu hata kodu yer alıyordur. Bu arıza durumunda fan, prosestat veya elektronik kart arızalı olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız. Kombi servisi olmak bilgi ve deneyim isteyen bir iştir. Hızlı ve güvenilir servis hizmeti almak isteyenlerin tercihi GARANTİ KOMBİ SERVİSİ olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan danışabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Bosch Classic Silver C6 Hata Kodu : Prosestat Hatası Kombinin ateşleme yapması sırasında prosestatın devreye girmediğini belirtir ya da prosestat devreyi kapatmıyor olabilir. Kullanıcı olarak yapılabilecek herhangi birşey yoktur. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Bosch Classic Silver E9 Hata Kodu : Aşırı Isınma Bu arıza kodu ile karşılaştığınız zaman ilk başta kombinin su basıncını kontrol etmelisiniz. Su basıncı düşük ise kombiye su basmalı daha sonrasında kombiyi resetlemelisiniz. Arızada düzelme olmuyorsa eğer; kombi altındaki tesisata ait vanaları ve radyatör vanalarını kontrol etmelisiniz. Vanalar kapalı ise bu sebeple de aşırı ısınma sorunu yaşanıyor olabilir. Vanalar kapalı ise açın. Yine de sonuç değişmiyorsa eğer mutlaka uzman desteği alın. Bu gibi arıza durumlarında; ana eşanjörde, devir daim motorunda, üç yollu vanada sorun olabilir. Kalorifer filtresi tıkalı olabilir. Kalorifer tesisatında tıkanma durumu olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Bosch Classic Silver E2 Hata Kodu : Kalorifer Sensör Hatası Bu durum kalorifer sensörünün arızalı olduğunu belirtmekte olan bir hata durumudur. Sensör bağlantılarında sorun olmuş olabilir ya da kabloların da kırılma çatlama meydana gelmiş olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Bosch Classic Silver EA Hata Kodu : Alev Yok Çok sık meydana gelen arıza durumlarından biridir. Brülörde yanma olmadığını yani cihazın ateşleme yapmadığını belirtir. Bu arıza durumunda öncelikle gaz kontrolü yapmalısınız. Yani konut içinde gaz var mı? Kombiye gaz geliyor mu? Bu kontrolleri yapın ve gaz vanaları kapalı ise mutlaka açın. Gaz vanaları açık ve kombiye gaz gelmesine rağmen arıza devam etmekte ise kombiye reset atın. Resetleme işleminden sonra sorunun düzelmediği durumlarda servis desteği almalısınız. Bu gibi arıza durumlarında; gaz valfinde, iyonizasyon ateşleme elektrodunda veya anakartta problem olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız. Kombi servisi olmak bilgi ve deneyim isteyen bir iştir. Hızlı ve güvenilir servis hizmeti almak isteyenlerin tercihi GARANTİ KOMBİ SERVİSİ olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan danışabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Bosch Classic Silver B1 Hata Kodu : Seçim şalteri sorunu. Cihazın seçim şalterinin poz ayarlarında bir sorun olduğunu belirtir. Bu gibi arıza durumlarında yeniden ayar gerekebileceğinden mutlaka uzman yardımı almalısınız.

Bosch Classic Silver A7 Hata Kodu : Sıcak Su Sensör Sorunu Sıcak su sensöründe, sensör bağlantılarında sorun olabileceğini ya da sensörün yanlış takıldığını belirtmekte olan arıza kodudur. Sıcak su sensörü arızalı ya da sensör yanlış monte edilmiş olabilir. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeyiniz. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Bosch Classic Silver CE Hata Kodu : Kalorifer Hattı Sıcaklık Artışı Çok Yüksek. Bu gibi arıza durumlarında ısıtma devresi sıcaklık ayarında aşırı bir yükselme durumu söz konusu demektir. Cihaz bu arıza durumunda bloke şekilde olacaktır yani çalışmayacaktır. Servis öncesi kombiyi resetlemelisiniz. Resetleme işlemlerinden sonra da arıza durumunda düzelme olmazsa eğer; kalorifer ve tesisat vanalarını kontrol edebilirsiniz. Vanalar kapalı ise açmanız gerekir. Vanalar açık olmasına karşın arıza durumu devam ediyorsa eğer teknik açıdan tespit ve onarım uygulaması adına uzman yardımı almanız gerekir.

BOSCH kombi hata kodları, Classic Silver modelinin arıza kodları bu kadardı.

Bosch Condens 2000 Arıza Kod ve Çözümleri

BOSCH kombi hata kodları, Condens 2000 model arıza kodları ve çözümleri…

Aşağıdaki yazımızda Bosch Condens 2000  model yoğuşmalı kombilerde meydana gelen arızalar ve çözüm yollarını sizler için hazırladık

A7 Hata Kodu : Sıcak su NTC hatası.
Kullanım suyu NTC sensöründe arıza meydana geldiğini bildiren arıza kodudur. Bu durumda musluklarınızdan sıcak su alamazsınız. Sıcak su sensöründe bir problem olabilir, sensör bağlantılarında kopma ya da nemlenme meydana gelmiş olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmalısınız.
Kombi servisi olmak bilgi ve deneyim isteyen bir iştir. Hızlı ve güvenilir servis hizmeti almak isteyenlerin tercihi GARANTİ KOMBİ SERVİSİ olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan danışabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.


A8 Hata Kodu : BUS iletişim kesintisi sorunu.Kombi bağlantı kablolarında veya termostatında arıza olabileceğini belirten hata kodudur.  Servis çağırmanızı öneririz.

b1 Hata Kodu : Kod anahtarı algılanmıyor.Kod anahtarı yerine tam anlamı ile takılmadığında, numarası yanlış girildiğinde veya kod anahtarında sorun olduğunda ekranda bu hata kodu belirir. Arızanın net tespit edilerek çözümlenmesi adına uzman yardımı almanız gerekmektedir.

b2 Hata Kodu : Dahili hata.
Dahili sorundur. Net arıza tespiti yapılması ve arızanın onarılması için mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.

b3 Hata Kodu : Yoğuşma Sensör Hatası
Bosch Condens 2000 kombilerde Yoğuşma hortumu gidere bağlı ise; yoğuşma kabı problarında sorun olabilir, yoğuşma borusu ya da eşanjörü tıkanmış olabilir. Yoğuşma sensörü arızalanmış olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

C6 Hata Kodu : Fan çalışmıyor.
Fanın işlev sağlamadığını belirten bir arıza kodudur. Bu arıza durumunda fan ile birlikte elektronik kartta da problem olabilmektedir. Kesin arıza tespiti ve çözümü için mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.

CC Hata Kodu : Dış hava sensör arızası.
Kombide dış hava sensörü var ise arızalı olabileceğini ya da bağlantılarında sorun olabileceğini belirtir. Dış hava sensöründe sorun varsa müdahale yerinde uzmanı tarafından yapılır. Kombide dış hava sensörü yoksa eğer elektriksel bir sorun olabileceğinden tespit ve onarım adına yine uzman desteği alınmalıdır.

D3 Hata Kodu : Harici sıcaklık limitörü devrede veya 8-9 köprüleri eksik.
Bu arıza durumunda köprü eksik olabilir, soketler yerine tam anlamı ile oturmamış olabilir, yerden ısıtma sıcaklık sınırlayıcısı devreye girmiş olabilir. Kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmaksızın Bosch Servisi yardımı alınmalıdır.

D5 Hata Kodu : Harici exdern sıcaklık sensör sorunu.
Sensörde sorun olabilir, sensör bağlantılarında veya kablolarında problem olabilir. Teknik açıdan arızanın tespit edilerek çözümlenmesi adına uzman yardımı almanız gerekmektedir.

E2 Hata Kodu : Gidiş suyu sıcaklık sensör problemi.
Gidiş suyu sıcaklık sensörü arızalı olduğunda, sensör borularında veya bağlantılarında problem olduğunda bu sorun yaşanır. Bu gibi arıza durumlarında soruna müdahalede bulunmadan direk servisi aramalı ve yardım almalısınız.

Kombi servisi olmak bilgi ve deneyim isteyen bir iştir. Hızlı ve güvenilir servis hizmeti almak isteyenlerin tercihi GARANTİ KOMBİ SERVİSİ olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan danışabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

E9 Hata Kodu : STB sorunu.
Bu sorunla karşılaştığınız zaman öncelikle kombi su basıncını kontrol etmelisiniz. Kombi su basıncı düşük ise tesisata su basmak gerekir. Basınç 1 barın altında ise doldurma musluğu yardımı ile kombi basıncını 1.5 bara kadar yükseltin. Sorun düzelmezse eğer resetleme işlemi uygulayın. Arıza durumunda yine bir düzelme durumu olmazsa eğer kombi altındaki tesisat vanalarını ve petek vanalarını kontrol edebilirsiniz. Vanaların kapalı şekilde olmadığından ve açık konumda olduğundan emin olmanız gerekir. Vanalar açık ve buna rağmen arıza durumu devam etmekte ise; ana eşanjör, üç yollu vana, pompa gibi parçalarda sorun olabilir. Tesisat tıkalı veya kalorifer filtresinde tıkanma durumu söz konusu olabilir. Arızanın tespit edilerek onarılması adına mutlaka uzman yardımı almalısınız.

EA Hata Kodu : Ateşleme sistemi sorunu.
Bu sorun kombinin başarılı bir şekilde ateşleme yapamadığını belirtmektedir. Bu arıza durumunda servis öncesi gaz girişlerini kontrol etmelisiniz. Yani konut içinde gaz olduğundan ve kombinize gaz geldiğinden emin olmanız gerekmektedir. Kombiye gaz geldiğinden eminseniz servis öncesi birkaç defa reset uygulaması yapmalısınız. Kombinizi birkaç kez resetlemelisiniz. Resetleme sonrasında da arıza durumu düzelmezse eğer başka bir işlem uygulamadan direk Bosch Servisi arayın. Bu gibi arıza durumlarında; anakartta, gaz armatöründe veya iyonizasyon-ateşleme elektrotlarında sorun olabilmektedir. Arızanın yine de teşhis edilerek onarılması adına uzman yardımı almanız gerekmektedir.

Kombi servisi olmak bilgi ve deneyim isteyen bir iştir. Hızlı ve güvenilir servis hizmeti almak isteyenlerin tercihi GARANTİ KOMBİ SERVİSİ olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan danışabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

F0/F1 Hata Kodu : Dahili problem.
Böyle bir sorunda cihaza müdahalede bulunmayın. Harici bir problem söz konusu olduğunu belirten bu arıza durumunda sorun ancak yerinde tespit edilebilir. Bu yüzden mutlaka uzman yardımı almalısınız.

F7 Hata Kodu : Kombi kapalı olduğu halde alev devam ediyor.
Kombinin kapalı olmasına karşın alevin yine de algılanmaya devam ettiğin belirten arıza kodudur. Servis öncesi kombinize maksimum 3 kez reset atmalısınız. Resetleme sonrasında arıza durumunda eğer düzelme olmaz ise yani sorun devam ederse bu durumda servisi aramalısınız. İyonizasyon elektrodu, elektronik kart, gaz grubu gibi parçalarda sorun olabilir. Arızanın tespit edilerek onarılması adına uzman yardımı almanız gerekmektedir.

FA Hata Kodu : Gaz kesik olmasına karşın alev devam ediyor.
Gaz kesintisine rağmen alevin yine de devam ettiğini belirten bir arıza kodudur. Bu arıza durumunda teknik açıdan servis gelmeden önce birkaç reset uygulaması deneyebilirsiniz. Resetleme uygulamalarından sonra da arıza durumunda düzelme olmadıysa eğer bu durumda servisi çağırmanız gerekir. İyonizasyon elektrodu arızası, anakart sorunu ya da gaz valfi arızası durumlarında bu sorun karşınıza çıkabilir. Yine de tespit ve çözüm için mutlaka Bosch Servisi yardımı alınmalıdır.

FD Hata Kodu : Reset kilitlenme sorunu.
Reset butonuna olması gerekenden daha uzun süre basıldığında düğme kilitlenir ve ekranda bu hata kodu belirir. Reset butonuna yeniden yeniden basmalısınız. Düzelme olmaz ise cihazı şalterinden kapatıp bir süre sonra yeniden açın. Arıza durumunda yine bir düzelme olmuyorsa eğer servisi arayabilirsiniz.

Lo Uyarı Kodu : Çocuk kilidi açık
Kilit simgesine basılı tutarak tuş kilidini kapatabilirsiniz.

BOSCH kombi hata kodları, Condens 2000 modelinin arıza kodları bu kadardı.

GARANTİ KOMBİ SERVİSİ’ NE DANIŞIN

Eğer kombi arızanıza bir anlam veremiyor ve hata kodlarından arızanızı çözemiyorsanız servisimizi arayabilirsiniz. Öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlamaktayız.. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.
Hemen arayın. +90 532 161 46 96

BOSCH KOMBİYİ TANIYIN