alarko kombi servisi

ALARKO KOMBİ HATA KODLARI

ALARKO KOMBİ ‘nin tüm modellerinde kullanılan hata kodlarını sizler için sayfamızda topladık! İşte ALARKO KOMBİ hata kodları …

Hata kodları için aşağıdakilerden kullandığınız modele tıklayın ve çıkan pencereyi okuyun.

ALARKO KOMBİ MODELLERİ HATA KODLARI

Alarko ATAG Arıza ve Çözümleri

Alarko kombi hata kodları, ATAG serisi kombi kazanlarda meydana gelen arıza durumlarında ekranda E ile veya bL ile başlayan hata kodları belirir. Hata kodlarının anlamlarını ve servis çağırmadan önce kullanıcı olarak yapabilecekleriniz hakkındaki yazımız bilgilerinize sunulmuştur.

BL 01 Hata Kodu : Harici emniyet kontağı kesmesi

BL 60 Hata Kodu : Asgari veya azami gücün hatalı parametre ayarı

BL 67 Hata Kodu : Gidiş ve dönüş sensörü arasında bir DT algılanmış halbuki yakıcı faal değil. DT kaybolduktan sonra blokaj kaybolacaktır.

BL 80 Hata Kodu : Azami baca gazı sıcaklığı aşıldı. (varsa). Baca gazı sıcaklığı düşene kadar blokaj iptal edilmeyecektir.

BL 81 Hata Kodu : Baca gazı sensörü kontrol sistemine bağlı olmasına rağmen bağlı değil. Yakıcı, baca gazı sensörü yeniden bağlanana kadar bloke olur.

BL 82 Hata Kodu : Baca gazı sensörü kısa devre yapmış,Isı talebi bloke olmuş ve pompa kapasitesi minimumda.

BL 85 Hata Kodu : Kontrol sistemi, bir su akışı algılamamış. Hava alma çevrimi başlatılır. Bu çevrim sırasında su akışı tespit edilirse, Hava alma çevrimi sonlandırılır ve yakıcı serbest kalır.

BL 86 Hata Kodu : Güç kaynağı frekansı 2,5Hz’ten daha fazla sapma gösteriyor (<47,5Hz, >52,5H

E 00 Hata Kodu : Yetersiz alev oluşumu

E 01 Hata Kodu :  24 volt devrenin kısa devresi

E 02 Hata Kodu : Alev Yok

E 04 Hata Kodu : Voltaj kesintisi için ayar veya hata

E 12 Hata Kodu : Sigorta 24 volt/3AT hatalı

E 18 Hata Kodu : Aşırı ısınma

E 19 Hata Kodu : Azami dönüş sıcaklığı aşıldı

E 28 Hata Kodu : Fan Arızası

E 69 Hata Kodu : Ekran yok veya hatalı

E 80 Hata Kodu : Azami baca gazı sensör sıcaklığı aşıldı.

Alarko kombi hata kodları, ATAG serisinin hata kodları bu kadar.  

Alarko Harmony-D Arıza Kodları ve Çözümleri

Alarko kombi hata kodları, Harmony-D model arıza kodları ve çözümleri…

Harmony-D F0 Arıza Kodu : Düşük Su Basıncı
Kombi kalorifer tesisatındaki suyunun azaldığını ve yeterli su sirkülasyonunun olmadığını belirten arıza durumudur. En sık karşılaşılan sorunların başında gelir. Bu durumda kombi altında bulunan bar göstergesine bakarsanız eğer sol alt kırmızı sınırına yakındır, yani düşük demektir. Basıncı yükselttiğinizde sorun büyük ihtimalle düzelecektir. Harmony-D model kombinin altında monteli olan mavi veya siyah doldurma musluğunu sola çevirerek bar göstergesi yeşil rengin ortasına gelene kadar su eklemelisiniz. Bu değere geldiği zaman işlemi sonlandırmalı ve doldurma musluğunu kapatmalısınız. Arıza durumu düzelecektir. Arıza durumunda düzelme olmaz ise “R ” işaretli reset düğmesine basarak resetleme işlemi uygulayabilirsiniz. Sorun düzelmez ise basınç sondası arızalı olabilir. Sorun düzeliyor ancak kısa sürede tekrarlıyorsa ( Bir haftaya kadar ) sistemde kaçak olabilir yahut kombi genleşme tankında sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Harmony-D F1 Arıza Kodu : Aşırı Isınma
Kombi ekranında F1 Arıza kodu ile beraber, reset yazısı ve anahtar sembolü de belirir. Kombi eşanjöründeki su sıcaklığı maksimum değerleri geçtiği için limit termostat devreye girerek kombiyi bloke etmiş durumdadır. Bu sorunda önce “R” işaretli reset düğmesine basarak kombiye reset atın, ardından kalorifer peteklerinin ve tesisata ait vanaların açık olması gerekmektedir, kontrol ediniz. Vanalar açık ya da açtınız, kombiyi resetlediğiniz halde sonuç aynı ise; ana eşanjörde sorun olabilir, pompada sorun olabilir, üç yollu vana arızalı olabilir, kalorifer filtresi tıkalı ya da tesisatta tıkanma söz konusu olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Kombi servisi olmak bilgi ve deneyim isteyen bir iştir. Hızlı ve güvenilir servis hizmeti almak isteyenlerin tercihi GARANTİ KOMBİ SERVİSİ olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan danışabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Harmony-D F2 Arıza Kodu : Sıcak Su NTC Arızası
F2 Arıza kodu Ekranda anahtar sembolü ile birlikte belirir. Bu durumda kombiniz sıcak su vermeyecektir. Sıcak su sensöründe sorun olabilmektedir. Ayrıca sensörün bağlı olduğu kablolarda ya da borularda da sorun olabilmektedir. Bu gibi arıza durumlarında teknik açıdan net teşhis ve çözüm için uzman desteği almak gerekir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Harmony-D F3 Arıza Kodu : Kalorifer NTC Arızası
Çözüm Arıza kodu ekranda anahtar sembolü ile birlikte görünür. Bu arıza durumunda kalorifer sensöründe sorun olabilmektedir. Tabi sensörün bağlı olduğu borunun nemlenmesi, bağlantılarda sorun olması halinde de bu problemle karşılaşılabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Harmony-D F4 Arıza Kodu :  Alev Yok
F4 arıza kodu Kombinin ateşleme yapamadığını belirtir. Ekranda bu arıza kodu ile beraber reset yazısı da belirmektedir. Böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman ilk yapmanız gereken uygulama gaz giriş vanalarına bakmak olsun. Vanalar yani gaz vanaları her zaman açık şekilde kalmalıdır. Vanaları kapalı görürseniz (boru ile aynı hizada değilse) açık konuma getirmeniz (boru ile aynı hizaya getirmeniz) gerekmektedir. Gaz girişlerinin açık olduğundan eminseniz eğer R konumlu düğmeye basarak cihaza reset atabilirsiniz. Resetleme işleminden sonra sorun düzelebilir. Olur da arıza durumu devam ederse eğer bu durumda; gaz grubu, anakart ya da elektrotlarda problem olabilir. Tespit ve çözüm için mutlaka servisi aramalısınız.
Ekranda F4 arızası ile birlikte anahtar sembolüde belirir ise bu ateşleme sorunu değilde sahte alev sorunudur. Yani gaz vanasının kapalı olmasına karşın brülörde alevin algılandığını belirtir. Böyle bir sorunda “R” işaretli reset düğmeye basarak kombiyi resetlemelisiniz. Resetleme sonrasında eğer arızada düzelme olmaz ise başka bir işlem uygulamadan mutlaka uzman yardımı almalısınız. İyonizasyon elektrodu, gaz valfi ya da anakartta sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Harmony-D F5 Arıza Kodu :  Baca Sistem Hatası
Harmony-D model kombiler hermetik olduğu için bu sorunda; baca borusunun yerinden çıkması, baca fanının arızalı olması, hava prosestatında sorun olması ya da anakart arızası gibi durumlar söz konusu olabilir. Kullanıcı olarak bu arıza durumunda yapabileceğiniz herhangi bir işlem ya da uygulama yoktur. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Kombi servisi olmak bilgi ve deneyim isteyen bir iştir. Hızlı ve güvenilir servis hizmeti almak isteyenlerin tercihi GARANTİ KOMBİ SERVİSİ olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan danışabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.

Alarko kombi hata kodları, Harmony-D modelinin hata kodları bu kadar.

Alarko Minea Kombi Arıza Kod ve Çözümleri

Alarko kombi hata kodları, Minea model arıza kodları ve çözümleri…

Alarko Minea kombi arızası, Alarko minea kombi ateşleme yapmıyor, alarko minea kombi çalışmıyor, Alarko minea kombi ısıtma yapmıyor, Alarko minea kombi sıcak su vermiyor.

Alarko minea kombilerde arıza durumlarında kullanım panelinde ledler yanıp söner, yanan lede göre arıza durumu belirlenir. Arıza kodların anlamlarını ve servis çağırmadan önce kullanıcı olarak varsa yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Minea Kombi 40 Led’i yanıp sönüyorsa : Düşük Su Basıncı

Kombi kalorifer devresindeki  su basıncının düşük olduğu anlamına gelir. Kombinizin altında bulunan su doldurma musluğundan kalorifer sistemine su basarak 1,5 bar seviyesine gelene kadar su basınız. Suyu basarken dikkatli olunuz, fazla su basmayınız. Eğer fazla basarsanız herhangi bir peteğinizin hava alma pürüjör tapasından hava alma anahtarı ile veya ince bir düz tornavida ile suyu 1,5 bar seviyesine kadar eksiltiniz. Kombiniz çalışmaya başlayacaktır. Çalışmaz ise sigortasından kombiyi kapatıp açarak resetleyiniz. Yine de çalışmıyorsa kombi basınç sensörü arızalanmış olabilir. Arızanın net  teşhis ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis desteği alabilirsiniz.

Minea Kombi 50 Led’i yanıp sönüyorsa : Baca Hatası
Baca sisteminde sorun oluştuğunu bildirir.  Kombinizin Baca gazı atma sistemi problemli oldu için çalışmaz ve bloke olmuş vaziyettedir.  Kombiyi sigorta şalterinden kapatıp açarak resetleyiniz.  Arıza durumunda düzelme olmaz ise; Baca yıllık periyodik bakım yapılmadığı için çok kirli olabilir, fan veya prosestat arızazlanmış olabilir, anakart arızalanmış olabilir. Arızanın net  teşhis ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis desteği alabilirsiniz.

Minea Kombi 60 Led’i yanıp sönüyorsa : Ateşleme Arızası
Sıklıkla yaşanılan arıza durumlarından biridir. Bu gibi durumlarda kombi ve daire gaz girişlerini kontrol ederek dairenize ve kombinize gazın geldiğinden emin olmanız gerekmektedir. Sonrasında  kombinize resetleme işlemi yapabilirsiniz. Resetleme içi kombinin sigorta şalterini kapatıp bir müddet bekledikten sonra açınız. Resetleme ardından sorunda düzelme olmaz ve dairenizde gaz olduğundan eminseniz servisi aramalısınız. Baymak Lambert Lx 24 Fi model kombinizin; anakartı, gaz valfi ya da elektrotları arızalı olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Minea Kombi 70 Led’i yanıp sönüyorsa : Aşırı Isınma Hatası
Kombi eşanjöründe aşırı ısınma olduğu zaman limit termostat devreye girer ve cihazı bloke eder. Kalorifer vanalarına bakarak açık olduğundan emin olun. Vanalar kapalıysa açın ve en az 3 kalorifer vanasının açık olduğundan emin olun. Kombi su basıncına bakarak düşük olmadığından emin olun. Basınç düşükse eğer cihaza su basın. Kombiyi birkaç kez resetleyin. Sorun düzelmezse eğer; limit termostat arızası, sirkülasyon pompası arızası veya 3 yollu vana arızası meydana gelmiş olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Minea Kombi 80 Led’i yanıp sönüyorsa : NTC Sensör Hatası
Kalorifer veya sıvak su sensörlerinde arıza olduğunu bildirir. Bu parçalarda sorun olduğunda veya sensör kablolarında sorun olduğunda bu arıza durumu yaşanır. Arızanın net teşhisi ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.

Alarko kombi hata kodları, Minea modelinin hata kodları bu kadar.

Alarko Seradens Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

Alarko kombi hata kodları, Seradens model arıza kodları ve çözümleri…

Alarko Seradens E01 Arızası  : Ateşleme Sorunu

Seradens kombinin ateşleme yapamadığını bildiren arıza kodudur. Kullanıcı olarak dairenizde gaz olduğundan ve gaz vanalarının açık olduğundan, emin olmalısınız. Gaz vanaları açık ve kombinize gaz geliyor ise kombiye bir kaç kez resetleme işlemi yapınız.  Kombide sorun hala düzelmiyorsa  anakart, elektrotlar veya gaz valfinde sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Alarko Seradens E02 Arızası :  Limit Termostat Sorunu

Aşırı ısınma  sebebi ile limit termostatın devreye girdiğini belirtir. Bu arıza durumunda kombinizdeki su basıncını kontrol ederek düşük ise su basınız ve kombiyi resetleyiniz. Kombide sorun halen devam ediyorsa, sirkülasyon pompasındaki sıkışma, ana eşanjördeki kireçlenme, kalorifer filtresindeki tıkanma ya da üç yollu vanada oluşan sorundur. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Alarko Seradens E03 Arızası : Atık Gaz  Sistemi Sorunu

Hava akış sorunu olarak  adlandırılabilir. Atık gaz sisteminde sorun var demektir. Bu anlamda görev alan; fan, anakart ya da prosestat gibi parçalar arızalı olabilir. Baca yerinden çıkmış olabilir ya da baca sensöründe sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Alarko Seradens E04 Arızası :  Düşük Su Basınç Sorunu

Seradens kombilerde tesisat su basıncı düşük olduğunda ekranda bu hata kodu yer alır. Bu durumda düşük olan su basıncını yükseltmeniz gerekmektedir. Basıncı yükseltmek için doldurma musluğunu kullanmalısınız. Kombinin sol altındaki mavi veya siyah renkteki doldurma musluğu sola doğru çevirmeli LCD ekrandaki bar değeri 1,5 e gelene kadar su basılmalıdır. İşlem sonrasında doldurma musluğunu kapatmayı ihmal etmeyin. Sorun büyük ihtimal ile düzelecektir. Arıza durumunda düzelme olmaz ise su basınç sondası arızalanmış olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Alarko Seradens E05 Arızası : Kalorifer Gidiş Suyu Sensör Sorunu

Kalorifer gidiş suyu sensöründe sorun olduğunu belirtir. Sensör dışında kablolarda da sorun olabilmektedir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir şey yoktur. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Alarko Seradens E06 Arızası :  Kullanım Suyu Sensör Sorunu

Sıcak su sensörü ile alakalı bir arıza durumudur. Sensörün yanı sıra kablolarda sorun olduğu zaman da bu durum yaşanabilmektedir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir şey yoktur. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Alarko Seradens E15 Arızası : Kalorifer Dönüş Suyu Sensör Sorunu

Kalorifer dönüş suyu sensöründe oluşan arızayı belirtir.  Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir şey yoktur. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Alarko Seradens E16 Arızası : Fan Sorunu

Fan cihazın hava akışına yardımcı olan en önemli parçadır. Teknik olarak fan sorunlarında cihaz ateşleme yapmaz ve çalışmaz. Fan dışında elektronik kart gibi parçalarda da sorun olabilmektedir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Alarko Seradens E22 Arızası :  Elektronik Kartta Mikro Işlemci Sorunu

Elektronik kartta meydana gelen sorun sebebi ile yaşanan arıza durumudur. Bu durumda elektronik karta müdahale edilmesi gerekir. Elektronik kart bu arıza durumunda tamir de edilir değişimi de yapılır. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Alarko Seradens E31 Arızası : Uzaktan Kumanda Sorunu

Bu gibi arıza durumlarında teknik açıdan servis desteği gerekmektedir.

Alarko Seradens E32 Arızası :  Ekran Kartı Sorunu

Ekran kartında oluşan sorunu belirten bir arıza kodudur. Bu durumda yapabileceğiniz bir işlem yoktur. Teknik açıdan sorunun düzelmesi adına servis yardımı almalısınız.

Alarko Seradens E35 Arızası :  Alev Algılama Sorunu

Cihazın alev algılamadığını ve bu sebeple de yanma durumunda bir aksaklık olduğunu belirtir. Bu gibi arıza durumlarında teknik açıdan cihazı resetlemelisiniz. Resetleme sonrasında sorun düzelmezse arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Alarko Seradens E46 Arızası : Basınç Sensör Sorunu

Açma kapama düğmesine birkaç saniye kadar basmalı sistemi yeniden kurmalısınız. Sorun düzelmez de devam ederse teknik açıdan servis müdahalesi gerekmektedir.

Alarko Seradens E47 Arızası :Yüksek Su Basınç Sorunu

Sistemdeki su basıncını kontrol etmelisiniz. Basıncın yüksek olduğunu göreceksiniz. Basınç değeri muhtemelen 2,5 ya da 3 barı geçmiş durumdadır. Bu gibi durumlarda teknik açıdan yüksek basıncı düşürmeniz gerekir. Yüksek basıncı düşürmek için tahliye musluğunu açabilir ya da kombinize en yakın kaloriferin havasını alarak basıncı düşürebilirsiniz. Basıncı düşürdüğünüzde sorun düzelecektir. Düzelme olmaz ise cihazı resetlemelisiniz

Alarko Seradens E98 Arızası :  Ana Besleme Sorunu

Ana besleme sorunlarında kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden mutlaka servisi arayın.

Alarko Seradens E99 Arızası : Güvenlik Sorunu

Ekranda sürekli yanan bir arıza kodudur. Bu gibi durumlarda cihaza müdahale etmeyiniz.  Servis yardımı almalısınız

Alarko Seradens — Arızası :  Ana Güç Kaynağı Sorunu

Ekranda sürekli bu simgenin belirdiği durumlarda kullanıcı olarak cihaza müdahale edilmemelidir. Teknik açıdan uzman yardımı almalısınız.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.

Alarko kombi hata kodları, Seradens modelinin hata kodları bu kadar.

Alarko Seradens Süper Plus Kombi Arıza Kodları

Alarko kombi hata kodları, Seradens Süper Plus model arıza kodları ve çözümleri…

Alarko süper seradens kombilerde arıza durumlarında ekranda beliren arıza kodlarının anlamlarını, varsa kullanıcı olarak yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Seradens Süper Plus E01 Arızası  : Ateşleme Sorunu

Gaz vanalarının açık olduğundan,  dairenize ve kombinize gaz geldiğinden emin olmalısınız. Gaz vanaları açık ve kombinize gaz geliyor ise bir kaç kez resetleme işlemi yapınız.  Kombide sorun hala düzelmiyorsa  anakart, elektrotlar veya gaz valfinde sorun olabilir. Servis çağırınız.

Seradens Süper Plus E02 Arızası :  Limit Termostat Sorunu

Aşırı ısınma  sebebi ile limit termostatın devreye girdiğini belirtir. Bu arıza durumunda kombinizdeki su basıncını kontrol ederek düşük ise su basınız ve kombiyi resetleyiniz. Kombide sorun halen devam ediyorsa, sirkülasyon pompasındaki sıkışma, ana eşanjördeki kireçlenme, kalorifer filtresindeki tıkanma ya da üç yollu vanada oluşan sorundur. Çözüm için servis çağırınız.

Seradens Süper Plus E03 Arızası : Atık Gaz  Sistemi Sorunu

Hava akış sorunu olarak  adlandırılabilir. Atık gaz sisteminde sorun var demektir. Bu anlamda görev alan; fan, anakart ya da prosestat gibi parçalar arızalı olabilir. Baca yerinden çıkmış olabilir ya da baca sensöründe sorun olabilir. Çözüm için mutlaka servisi arayınız.

Seradens Süper Plus E04 Arızası :  Düşük Su Basınç Sorunu

Seradens kombilerde tesisat su basıncı düşük olduğunda ekranda bu hata kodu yer alır. Bu durumda düşük olan su basıncını yükseltmeniz gerekmektedir. Basıncı yükseltmek için doldurma musluğunu kullanmalısınız. Kombinin sol altındaki mavi veya siyah renkteki doldurma musluğu sola doğru çevirmeli LCD ekrandaki bar değeri 1,5 e gelene kadar su basılmalıdır. İşlem sonrasında doldurma musluğunu kapatmayı ihmal etmeyin. Sorun düzelir.

Seradens Süper Plus E05 Arızası : Kalorifer Gidiş Suyu Sensör Sorunu

Kalorifer gidiş suyu sensöründe sorun olduğunu belirtir. Sensör dışında kablolarda da sorun olabilmektedir. Servis Çağırınız.

Seradens Süper Plus E06 Arızası :  Kullanım Suyu Sensör Sorunu

Sıcak su sensörü ile alakalı bir arıza durumudur. Sensörün yanı sıra kablolarda sorun olduğu zaman da bu durum yaşanabilmektedir. Servis çağırınız.

Seradens Süper Plus E15 Arızası : Kalorifer Dönüş Suyu Sensör Sorunu

Kalorifer dönüş suyu sensöründe oluşan arızayı belirtir. Bu gibi durumlarda sorunun her daim yerinde görülmesi gerekmektedir. Sorunun tespiti ve çözümü adına mutlaka servis çağırınız.

Seradens Süper Plus E16 Arızası : Fan Sorunu

Fan cihazın hava akışına yardımcı olan en önemli parçadır. Teknik olarak fan sorunlarında cihaz ateşleme yapmaz ve çalışmaz. Fan dışında elektronik kart gibi parçalarda da sorun olabilmektedir. Servis çağırınız.

Seradens Süper Plus E22 Arızası :  Elektronik Kartta Mikro Işlemci Sorunu

Elektronik kartta meydana gelen sorun sebebi ile yaşanan arıza durumudur. Bu durumda elektronik karta müdahale edilmesi gerekir. Elektronik kart bu arıza durumunda tamir de edilir değişimi de yapılır. Servis çağırınız.

Seradens Süper Plus E31 Arızası : Uzaktan Kumanda Sorunu

Uzaktan kumandanın pilini ve kablosunu kontrol edin. Sorun devam ederse Servisi arayın. teknik açıdan servis desteği gerekmektedir.

Seradens Süper Plus E32 Arızası :  Ekran Kartı Sorunu

Ekran kartında oluşan sorunu belirten bir arıza kodudur. Bu durumda yapabileceğiniz bir işlem yoktur. Teknik açıdan sorunun düzelmesi adına servis yardımı almalısınız.

Seradens Süper Plus E35 Arızası :  Alev Algılama Sorunu

Cihazın alev algılamadığını ve bu sebeple de yanma durumunda bir aksaklık olduğunu belirtir. Bu gibi arıza durumlarında teknik açıdan cihazı resetlemelisiniz. Resetleme sonrasında sorun düzelmezse servisi arayarak yardım almalısınız.

Seradens Süper Plus E46 Arızası : Basınç Sensör Sorunu

Açma kapama düğmesine birkaç saniye kadar basmalı sistemi yeniden kurmalısınız. Sorun düzelmez de devam ederse teknik açıdan servis müdahalesi gerekmektedir.

Seradens Süper Plus E47 Arızası :Yüksek Su Basınç Sorunu

Sistemdeki su basıncını kontrol etmelisiniz. Basıncın yüksek olduğunu göreceksiniz. Basınç değeri muhtemelen 2,5 ya da 3 barı geçmiş durumdadır. Bu gibi durumlarda teknik açıdan yüksek basıncı düşürmeniz gerekir. Yüksek basıncı düşürmek için tahliye musluğunu açabilir ya da kombinize en yakın kaloriferin havasını alarak basıncı düşürebilirsiniz. Basıncı düşürdüğünüzde sorun düzelecektir. Düzelme olmaz ise cihazı resetlemelisiniz

Seradens Süper Plus E98 Arızası :  Ana Besleme Sorunu

Ana besleme sorunlarında kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden mutlaka servisi arayın.

Seradens Süper Plus E99 Arızası : Güvenlik Sorunu

Ekranda sürekli yanan bir arıza kodudur. Bu gibi durumlarda cihaza müdahale etmeyiniz.  Servis yardımı almalısınız

Seradens Süper Plus  – – – Arızası :  Ana Güç Kaynağı Sorunu

Ekranda sürekli bu simgenin belirdiği durumlarda kullanıcı olarak cihaza müdahale edilmemelidir. Teknik açıdan uzman yardımı almalısınız.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.

Alarko kombi hata kodları, Seradens Süper Plus modelinin hata kodları bu kadar.

Alarko Serena Arıza ve Çözümleri

Alarko kombi hata kodları, Serana model arıza kodları ve çözümleri…

Alarko Serena kombilerin birden fazla çeşidi vardır. Led lambalı ve dijital modellerinin arıza kod ve işaretlerini sizler için derledik.

Serena Eski Model Arıza Kodları

Serena E01 Arıza Kodu : Ateşleme Hatası

Alarko Serena kombinin ateşlemeyi gerçekleştiremediğini belirten koddur. Bu sebeple kombi çalışmaz. Kullanıcı olarak, dairenizde gaz olduğundan emin olunuz. Kombi gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olunuz. Eğer dairenizde gaz var ve gaz giriş vanası açık ise kombiye birkaç kez reset atınız. Resetten sonrada arıza durumunda düzelme olmaz ise ise kombi gaz valfinde, iyonlarda, elektrotlarda veya kartta sorun olabilir.  Arızanın kesin tespiti ve çözümü için servis çağırınız.

GARANTİ KOMBİ SERVİSİ olarak, yaygın servis ağımız ve uzman teknisyenlerimiz ile kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Uygun fiyatlı, güvenilir ve garantili servis için bizi arayabilir. WhatsApp hattımızdan teknik destek alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Serena E02 Hata Kodu : Aşırı Isınma Problemi

Kombide aşırı ısınma sebebi ile emniyet termostatının devreye girdiğini belirtir ve kombi kendisini emniyete almak için çalışmaz. Kullanıcı olarak kombinin altındaki tesisat vanalarını ve radyatör peteklerinin vanalarını kontrol ediniz, kapalı ise açınız. Daha sonra kombinizi resetleyin. Kombi resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmaz ise; tesisat tıkalı, kalorifer filtresi tıkalı olabilir. Pompa, ana eşanjör ya da üç yollu vana gibi önemli parçalarda sorun olabilir. Arızanın net teşhisinin yapılması ve sorunun çözümü için servisi aramanız gerekir.

GARANTİ KOMBİ SERVİSİ olarak, yaygın servis ağımız ve uzman teknisyenlerimiz ile kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Uygun fiyatlı, güvenilir ve garantili servis için bizi arayabilir. WhatsApp hattımızdan teknik destek alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Serena  H20 Arıza Kodu : Düşük basınç problemi.

Kalorifer Tesisatındaki dolasım suyunun yetersiz olduğunu belirten arıza kodudur. Bu arıza durumuyla çok sık karşılaşabilirsiniz. Bu arıza durumunda cihaza ihtiyacı olan suyu basmak gerekir. Serena model kombinin sağında bulunan bar göstergesine bakarsanız eğer 1 barın altındadır. Yani basınç düşük demektir. Alarko Serena kombinin sağ altında monteli durumda olan siyah doldurma musluğunu yavaşça sola çevirmeli ve tesisata 1,5 bar kadar su basılmalıdır. Su basma işleminden sonra arıza düzelir. Düzelme olmazsa eğer reset atabilirsiniz. Sorun yine de düzelmiyorsa veya arıza sıkça tekrar ediyorsa kombi su basınç sondasında arıza olabilir. arızanın çözümü için servis çağırınız.

Serena E05 Arıza  Kodu : Kalorifer sensör problemi.

Kalorifer sistemi sensöründe problem olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu gibi arıza durumlarında teknik açıdan yapılması gereken en önearıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir şey bulunmamaktadır. Sensörün arızalı olması, sensör borularında nemlenme olması ya da sensör bağlantılarında problem olması sebebi ile bu arıza durumu yaşanır. Arızanın net teşhisinin yapılması ve sorunun çözümü için servis çağırınız.

GARANTİ KOMBİ SERVİSİ olarak, yaygın servis ağımız ve uzman teknisyenlerimiz ile kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Uygun fiyatlı, güvenilir ve garantili servis için bizi arayabilir. WhatsApp hattımızdan teknik destek alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Serena E06 Arıza Kodu : Sıcak su sensör problemi.

Kombide sıcak su sisteminde çalışan sensörde sorun olabileceğini belirten bir hata kodudur. Kullanıcı olarak yapılabilecek bir şey yoktur. Bu arıza durumunda sensörde problem olabilir, sensör borularında nemlenme, sensör bağlantılarında sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Serena E14 Arıza Kodu : Hava akış problemi.

Alarko Serena model kombiler hermetiktir. Hermetik kombilerde hava akışı fan yardımı ile olur. Bu arıza durumunda fan, prosestat veya elektronik kartta problem olabilir. Dışarı uzanan hava akım borusu uzun olabilir ya da yerinden çıkmış olabilir. Arızanın teşhis edilerek çözümü  için mutlaka uzman yardımı almalısınız.

Serena E22 Arıza Kodu : Parametre ayarlarında sorun var.

Parametre ayarlarının bozuk olduğunu belirten bu arıza durumunda mutlaka Alarko Servisi ile görüşmelisiniz.

Serena E35 Arıza Kodu : Alev yokluğu.

Brülörde yanma olmasına rağmen alev yokluğu yaşandığını belirtir. Cihaza reset atmalısınız. Yani açma-kapama uygulaması yapmalısınız. Buna rağmen arızada düzelme olmaz ise; anakart, iyonizasyon elektrodunda veya gaz armatöründe sorun olabilir. Arıza tespit ve onarımı için mutlaka servisi arayın.

Serena (Yeni Model) Arıza Kodları

Serena F0 Arıza Kodu : Tesisat basıncı düşük.

Tesisat su basıncı düştüğü zaman genelde bu sorun yaşanmaktadır. Basıncı yükselttiğiniz zaman sorun düzelir. Alarko Serena kombinin sağ altında monteli olan mavi doldurma musluğunu yavaşça sola çevirmeli basınç göstergesi yeşile gelene dek kombiye su verilmelidir. işlemden sonra doldurma musluğunu mutlaka kapatın, açık kalmasın. Sorun düzelmezse reset atın. Sorun devam ederse veya sık sık tekrarlar ise, arızanın çözümü için servis çağırınız.

Serena F1 Arıza Kodu : Aşırı ısı limit termostat hatası.

Bu gibi durumlarda ekranda reset yazısı ve anahtar sembolü de olur. Aşırı ısı sebebi ile cihaz emniyete alınmış ve bloke şekildedir. Öncelikle kalorifer ve petek vanalarına bakabilirsiniz. Vanalar kapalı ise açmanız gerekmektedir. Vanalar açık ise R düğmesine basarak kombinizi resetleyin. Resetleme sonrasında da arıza durumunda değişiklik olmazsa eğer; ana eşanjör, devir daim motoru ya da üç yollu vana arızalı olabilir. Filtre tıkalı ya da kalorifer tesisatında tıkanma olabilir. Arıza teşhis ve onarımı için servisi aramalısınız.

GARANTİ KOMBİ SERVİSİ olarak, yaygın servis ağımız ve uzman teknisyenlerimiz ile kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Uygun fiyatlı, güvenilir ve garantili servis için bizi arayabilir. WhatsApp hattımızdan teknik destek alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Serena F2 Arıza Kodu : Sıcak Su NTC Hatası

Sıcak su ısı sensöründe sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Sıcak su sensörü arızalı ise, sensör bağlantılarında kopma-kısa devre var ise, sensör borularında nemlenme var ise bu sorun yaşanabilir. Bu arızanın tespit edilerek çözümlenmesi açısından servisi aramalısınız.

Serena F3 Arıza Kodu : Kalorifer sensöründe sorun var.

Kalorifer ısı sensöründe problem olabileceğini belirtir. Kalorifer sensörü arızalı ise, sensör bağlantılarında problem var ise, sensör boruları nem yapmış ise bu sorunla karşılaşırsınız. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihaza herhangi bir işlem yapmayın. Arızanın tespit edilmesi ve çözümlenmesi için servisi arayın.

GARANTİ KOMBİ SERVİSİ olarak, yaygın servis ağımız ve uzman teknisyenlerimiz ile kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Uygun fiyatlı, güvenilir ve garantili servis için bizi arayabilir. WhatsApp hattımızdan teknik destek alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Serena F4 Arıza Kodu : Ateşleme denemesi olmasına rağmen alev yok.

Ekranda F4 arıza kodu ile birlikte reset yazısı da belirmektedir. Bu gibi arızalarla karşılaştığınız zaman öncelikle kombinize gaz geldiğinden emin olmanız gerekir. Gaz gelmesine karşın arıza durumu devam etmekte ise R düğmesine basarak kombinize reset atın. Resetleme işleminden sonra da arıza devam ederse eğer; anakart, gaz armatörü ya da elektrotlarda sorun olabilir. Arızanın tespit edilerek çözümlenmesi için servisi aramanız gerekmektedir.
Ekranda F4 arıza kodu ile birlikte anahtar sembolü belirirse sahte alev anlamına gelir. Yani gaz vanasının kapalı olmasına karşın brülörde alev algılanıyor demektir. Bu arıza durumunda cihaza R düğmesine basarak reset atın. Düzelme olmaz ise; anakart, iyonizasyon elektrodu ya da gaz grubunda sorun olabilir. Arıza tespiti ve onarımı için servisi aramalısınız.

Serena F5 Arıza Kodu : Fark basınç anahtarı problemi.

Hava akış arızası denilebilir. Bu arıza durumunda hava akışına yardımcı olan prosestat, fan ya da anakart gibi parçalarda sorun olabilmektedir. Dışarı uzanan hava akım borusunun yerinden çıkması halinde ya da uzatılması işleminden sonra da bu sorun yaşanabilir. Arıza onarım ve tespiti için mutlaka servisi arayın.

 

Serena (Pilot Alevli, Ledli Eski Model) Hata Kodları

Serena 30 Ledi Yanıp Sönüyor : Ateşleme hatası

Alarko Serena kombinin ateşlemeyi gerçekleştiremediğini belirten koddur. Bu sebeple kombi çalışmaz. Kullanıcı olarak, dairenizde gaz olduğundan emin olunuz. Kombi gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olunuz. Eğer dairenizde gaz var ve gaz giriş vanası açık ise kombiye birkaç kez reset atınız. Resetten sonrada arıza durumunda düzelme olmaz ise ise kombi gaz valfinde, iyonlarda, elektrotlarda veya kartta sorun olabilir.  Arızanın kesin tespiti ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Serena 40 Ledi Yanıp Sönüyor : Sıcak su NTC hatası

Sıcak su sensör arızası denilebilir. Sıcak su sensöründe sorun olduğunda, sensör borularında veya bağlantılarında sorun olduğunda bu arıza durumu yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda cihazınıza müdahale etmeden arızanın kesin teşhisi ve çözümü için servisi aramalısınız.

Serena 50 Ledi Yanıp Sönüyor : Kalorifer NTC hatası

Kalorifer sensörü ile alakalı sorun olduğunu belirtir. Bu gibi durumlarda cihaza müdahale etmemeli arızanın net tespiti ve çözümü için uzman desteği almalısınız.

Serena 60 Ledi Yanıp Sönüyor : Sirkülayon Problemi

Serena model kombilerde su sirkülasyonu sağlanmadığı zaman ekranda belirir. Bu arıza durumunda öncelikle petek ve tesisat vanalarına bakın. Vanalar kapalı ise bu sebeple su devir daimi olmuyordur. Vanaları açmalısınız. Vanalar açık ise tesisatta hava olabilir, tesisat tıkalı olabilir, pompada sorun olabilir, filtre tıkanmış olabilir, ana eşanjörde kireçlenme veya tıkanma olabilir. Servisi arayarak net arıza tespiti ve çözümü konusunda yardım almalısınız.

Serena 70 Ledi Yanıp Sönüyor : Tesisat su basıncı düşük

Tesisattaki basıncın yani suyun azaldığını belirtmektedir. Arıza durumunun çözümü için kombi su basıncını yükseltmeniz gerekir. Kombi panelinin hemen sağında yuvarlak gösterge vardır. Ona bakarsanız 1 in altında 0 değerine yakın olduğunu göreceksiniz. Eski model Serena kombinin sağ altında monteli olan mavi doldurma musluğunu sola çevirerek basıncı 1,5 e kadar artırmalısınız. Su basma uygulamasından sonra arıza düzelir. İşlem sonrasında doldurma musluğunu mutlaka kapatın. Arıza düzelmezse kombinize reset atın. Resetleme sonrasında arıza düzelmezse, sorun sıklıkla yaşanır ise ya da işlemi yapamıyorsanız bu durumlarda sorunun çözümü için servis çağırmalısınız.

Serena 80 Ledi Yanıp Sönüyor : Suyun sıcaklığı 85°C yi geçmiş

Kombi sıcaklık ayarını yüksek dereceye getirmiş olabilirsiniz. Bu arıza durumunda kombideki sıcak su ayarını düşürmeyi deneyin. Ayar zaten düşük durumda ise resetleme işlemi yapın. Suyun ısı derecesi 95°C yi geçerse cihaz zaten kendini kapatacaktır. Arızanın neden yaşandığının tespit edilmesi ve arızanın çözümlenmesi için mutlaka servisi arayın.

Alarko kombi hata kodları, Serana modelinin hata kodları bu kadar.

ALARKO SÜPER COMFORT ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

Alarko kombi hata kodları, Süper Comfort model arıza kodları ve çözümleri…

Alarko Süper Comfort kombi arıza, Alarko Süper Comfort kombi ateşlemiyor, Alarko Süper Comfort kombi ateşlemiyor ne yapmalıyım. Alarko Süper Comfort kombi servis çağırmadan önce yapılacaklar.

01 Arıza Kodu : Ateşleme Gerçekleşmiyor

Ateşleme sisteminde sorun olduğunu belirten bu arıza durumunda kullanıcı olarak öncelikle dairenizde gaz olup olmadığını kontrol ederek kombinize gaz geldiğinden emin olunuz. Ateşleme sistemi bu sebeple çalışmıyor olabilir. Gaz vanaları açıksa ve kombiye gaz geliyorsa eğer, kombiyi resetleyin. Sorun devam ediyorsa, Anakartın, iyonizasyon ateşleme elektrodunun veya gaz valfinin arızalı olması sebebi ile bu sorun yaşanıyor olabilir. Bu gibi durumlarda sorunu yerinde görmek, tespit etmek gerekir. Müdahale için mutlaka servisi arayın.

02 Arıza Kodu :  Aşırı Isınma Uyarısı

Tesisat su sıcaklığının 95°C üzerinde olduğunu belirtir. Yani emniyet termostatı devrededir ve cihaz koruma altındadır. Kombi altındaki tesisat vanalarını kontrol ederek vanalar kapalı durumda ise mutlaka açın. Kombi eğer kış konumunda ise kalorifer peteklerinin vanalarını kontrol edin, kapalı ise mutlaka açın. Buna rağmen sorun yaşanıyor ise ekranın hemen solunda yer alan “reset” düğmesine basın.Vanalar açık olmasına karşın sorun devam ediyorsa eğer servisi arayarak yardım almalısınız. Bu sorunda birçok sebep olabilir. Arıza yerinde görülür ise net tespit yapılır ve sorun uzmanı tarafından çözümlenir.

03 Arıza Kodu :  Baca emniyet termostatı arızalı

Baca emniyeti sensöründe sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu durumda sensör bağlantılarında sorun olabilir, baca çekmiyor ya da tıkalı olabilir. Bu sorunda kullanıcı olarak cihazınıza müdahale etmeyin. Arıza tespiti ve onarımı için mutlaka servis yardımı alın.

04 Arıza Kodu :  Su Basıncı Düşük

Kombi kalorifer sisteminde su basıncının olması gerekenden düşük olduğunu bildiren koddur. Sisteme su doldurduğunuzda sorun büyük ihtimal ile çözülecektir. Kombinin altında bulunan su doldurma musluğu ile basıncı 1,5 e kadar yükseltin. Su doldurma işlemininden sonra doldurma musluğunu kapatmayı unutmayın. Arıza durumu devam ederse eğer kombiye reset atın. Yine düzelme olmaz ise, kombi sondasında arıza olabilir.  Servis çağırınız

05 Arıza Kodu : Isıtma NTC Hatası

Kalorifer sistemi sensöründe problem olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu gibi arıza durumlarında teknik açıdan yapılması gereken en önemli şey servisi aramak ve yardım almaktır. Sensörün arızalı olması, sensör borularında nemlenme olması ya da sensör bağlantılarında problem olması sebebi ile bu arıza durumu yaşanır. Arıza teşhisi yapılarak sorun uzmanı tarafından kısa sürede çözümlenir.

06 Arıza Kodu :  Kullanım Suyu NTC Hatası

Kombide sıcak su sisteminde çalışan sensörde sorun olabileceğini belirten bir hata kodudur. Bu arıza durumunda sensörde problem olabilir, sensör borularında nemlenme, sensör bağlantılarında sorun olabilir. Resetleme sonucunda arıza duruunda düzelme olmazsa eğer arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

07 Arıza Kodu :  Baca Süpürme

Kombinin baca süpürme işlemi yaptığını belirten koddur. Bir süre beklemeniz gerekir. Bekleme sonucunda düzelme olmazsa eğer servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

08 Arıza Kodu :  Don Koruması

Kombi ısıtma devresinde don korumasının aktif olduğunu belirten koddur. Kombiye müdahale etmeden beklemelisiniz. Uzun süre beklemenize rağmen arıza durumunda düzelme olmazsa eğer servis çağırmanızı tavsiye ederiz. Kombi Anakartında veya sensörlerde arıza meydana gelmiş olabilir.

09 Arıza Kodu :  Don Koruması

Kullanım suyu devresinde don korumasının aktif olduğunu belirten koddur. Kombiye müdahale etmeden beklemelisiniz. Uzun süre beklemenize rağmen arıza durumunda düzelme olmazsa eğer servis çağırmanızı tavsiye ederiz. Kombi Anakartında veya sensörlerde arıza meydana gelmiş olabilir.

12 Arıza Kodu : Boyler Sensör Hatası

Boyler sensörün arızalı olması, sensör kablolarında kopma-kısa devre olması, sensör borularında nem olması sebebi ile yaşanır. Bu sorunda cihaza müdahalede bulunmaksızın mutlaka uzman yardımı almalısınız.

13 Arıza Kodu : Boyler Don Koruması

Kullanım suyu devresinde boyler don korumasının aktif olduğunu belirten koddur. Kombiye müdahale etmeden beklemelisiniz. Uzun süre beklemenize rağmen arıza durumunda düzelme olmazsa eğer servis çağırmanızı tavsiye ederiz. Kombi Anakartında veya sensörlerde arıza meydana gelmiş olabilir.

14 Arıza Kodu :  Fark basınç anahtarı sorunu.

Fark basınç anahtarı ile alakalı arıza durumudur. Arıza durumunda cihazınıza müdahale etmeyin. Teşhis yapılarak sorunun çözümlenmesi adına mutlaka uzman yardımı alın

22 Arıza Kodu :  Parametre ayarları gerekiyor.

Parametre ayarlanması gerektiği zaman ekranda bu hata kodu belirir. Arıza durumuna müdahale etmeden mutlaka uzman yardımı almalısınız.

28 Arıza Kodu :  Legionella koruma işlevi.

Bir süre kadar bekleyin. Sorun düzelecektir. Düzelme olmaz ise servisi arayabilirsiniz.

31 Arıza Kodu :  Uzaktan kontrol uygun değil.

Uzaktan kumanda paneli ile alakalı bir sorun olabileceğini belirtir. Uzaktan kumanda paneli bağlantılarında veya elektronik kartta sorun olabilir. Arızanın teşhis edilerek çözümlenmesi adına mutlaka uzman yardımı alın.

Alarko kombi hata kodları, Süper Comfort modelinin hata kodları bu kadar.

Alarko Trendy Kombi Arıza ve Çözümleri

Alarko kombi hata kodları, Trendy model arıza kodları ve çözümleri…

Alarko trendy ateşleme yapmıyor. Trendy kombi petekler ısınmıyor. Alarko trendy sıcak su gelmiyor. Alarko trendy kombi çalışmıyor. Alarko trendy kombi arıza veriyor.

Alarko Trendy kombilerde kullanım panelinde ekran bulunmaz. Kombi arıza durumunda kullanım panelinde bulunan led lambalar ile uyarı verir. Ledler arasında alev simgesi olan (en üstteki led) kombi açık durumda iken sabit yanar. Diğer ledler sadece yanıyor ise bu cihazın içindeki su sıcaklık derecesi demektir, yani arıza değildir.  Arıza ledleri 1 saniye ara ile yanıp söner ise bu bir arıza durumudur. Trendy kombilerde meydana gelen arızalarda, arıza kodlarının anlamlarını ve servis çağırmadan önce eğer varsa kullanıcı olarak yapabilecekleri hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Trendy 40 Ledi Yanıp Sönüyor İse : Kalorifer NTC Arızası.

Kombinin içerisinde peteklere giden suyun sıcaklığını ölçen sensör bulunmaktadır. Eğer Trendy Kombide 40 Ledi yanıp sönüyor ise bu sensörde problem var demektir. Cihazın derecesi yükseltilse de petekler ısınmayabilir. Sorunun çözümü için servis çağırmanız gerekir.

Trendy 50 Ledi Yanıp Sönüyor İse : Kullanım Suyu NTC Arızası.

Kullanım suyu sensöründe hata oluştuğunu belirtmekte olan bir durumdur. Bu arıza durumunda sıcak su sensöründe sorun olabilir. Sensör bağlantılarında kısa devre ya da kopma olabilir, sensör boruları nemlenmiş olabilir. Arızanın net teşhisi ve sorunun çözümü için servis çağırınız.

Trendy 60 Ledi Yanıp Sönüyor İse : Baca Hava Akış Problemi

Sık karşılaşılan arıza durumlarından biridir. Kombinin hava akım sorunu olduğunda yani baca atık gaz sisteminde orun olduğunda kombinin 60 lambası yanıp sönmeye başlar. Kombi baca borusunun yerinden çıkmadığından veya atık gaz çıkışını herhangi bir şeyin tıkamadığından emin olunuz. Fanın da arıza meydana gelmiş veya baca çekim gücünü kaybetmiş olabilir. Sorunun net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Trendy 60 Ve 70 Ledi Yanıp Sönüyor İse : Su Basıncı Düşük.

Kombinin verimli ve düzgün çalışabilmesi için kalorifer tesisatındaki su basıncının 1 ila 2 bar arasında olması gerekmektedir. Kombinin manometresini kontrol ettiğinizde basıncın 1 barın altında olduğunu göreceksiniz. Kombinin altındaki su doldurma musluğu yardımıyla basınç 1,5 bar olana kadar su doldurunuz, işlem sonrası su doldurma musluğunu kapatmayı unutmayınız. Arıza durumunda düzelme olmaz ise kombiyi resetleyiniz. Arıza durumu düzelecektir. Yine de düzelme olmuyor ise su basınç sondasında arıza olabilir servis çağırınız.

Trendy 80 Ledi Yanıp Sönüyor İse : Ateşleme Hatası.

Bu arıza durumu ile karşılaştığınız zaman dairenizde gaz olduğundan emin olmak adına gaz vanalarına bakmalısınız. Dairenizde gaz var ise Trendy model kombi yanındaki gaz vanasını kontrol edebilir, kapalı ise açabilirsiniz. Kombiye gaz geldiğinden eminseniz eğer “R” butonuna bir kez basarak resetleme işlemi uygulayabilirsiniz. Arıza durumu devam ettiği sürece resetleme işlemini birkaç kez daha uygulayabilirsiniz. Uygulama neticesinde sonuç alınamıyorsa eğer; ana kartta, gaz armatöründe veya elektrotlarda (iyonizasyon-ateşleme) sorun olabilir. Tespit yapılması ve sorunun çözümlenmesi adına Alarko Servisi’ni aramalısınız.

Trendy 70 Ve 80 Ledi Yanıp Sönüyor İse : Limit Termostat Hatası.

Böyle bir arıza durumu ile karşılaştığınız an öncelikle kombinin altındaki tesisat vanalarının açık durumda olup olmadığını kontrol edin, kapalı ise açın. Daha sonrasında kalorifer vanalarına bakın, kapalı ise açın. Vanalar açık şekilde ise “R” konumlu reset düğmesine basarak sorun düzelmediği sürece birkaç resetleme işlemi uygulayın. Resetleme ardından arıza durumu devam etmekte ise mutlaka servisi çağırın. Aşırı ısınma sorunlarında; kalorifer tesisatında, kalorifer filtresinde veya ana eşanjörde tıkanma olabilir. Ana eşanjör kireçlenmiş olabilir. Üç yollu vana konum atlıyor ya da ortada bir yerde kalıyor olabilir. Devir daim pompasında sıkışıklık olabilir. Net tespit ve müdahale yerinde yapılmalıdır.

Trendy 60 Ve 80 Ledi Yanıp Sönüyor İse : Baca Problemi.

Kombinin bacasının atık gazı atamadığını yahut sensörlerin de arıza olduğunu gösterir servis çağırmalısınız.

Alarko kombi hata kodları, Trendy modelinin hata kodları bu kadar.

Tags : Alarko Trendy Kombi Arıza çözümleri, Alarko kombi arızaları, trendy kombi arıza ve çözümleri

Alarko Trendy – D Kombi Arıza ve Çözümleri

Alarko kombi hata kodları, Trendy – D model arıza kodları ve çözümleri…

Alarko Trendy-D model kombi arıza kodlarının anlamları ve çözüm yolları hakkındaki makalemizi sizin için derledik.

Trendy-D F0 Arızası :  Düşük Su Basıncı

Bu arıza durumunda ekranda İngiliz anahtarı resmi de belirir. Kombi kalorifer tesisatı su basıncının düşük olduğunu veya su dolaşımının yetersiz olduğunu belirtir. Bu arıza durumunda öncelikle kombinin su basıncını kontrol edin. Panelin en sağında yuvarlak gösterge vardır. Gösterge en soldaki kırmızıya yakın ise düşük demektir. Alarko Trendy-D model kombinin sol altındaki siyah renkteki doldurma musluğunu sola çevirerek gösterge yeşil alanın ortasına gelene kadar su basmalısınız. Bu değere geldiğinde sorun düzelecektir. Sorun düzelmiyorsa veya bar değeri normali gösteriyor ise su devir daimi olmuyordur. Bu durumda önce kombi altındaki vanaları ve petek vanalarını kontrol edin. Vanalar kapalı ise açın. Buna rağmen sorun yaşanıyor ise; pompa arızalı olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir, kalorifer tesisatında tıkanma olabilir ya da ana eşanjör tıkalı olabilir. Tespit ve çözüm için  servisi arayın.

Trendy-D F1 Arızası :  Aşırı Isınma

Aşırı ısınma olarak adlandırabileceğimiz bu arıza durumunda ekranda reset ve İngiliz anahtarı resmi de belirir. Öncelikle kombi altındaki vanaların ve petek vanalarının açık olup olmadığına bakmalısınız. Vanalar kapalı şekilde ise açık konuma çevirmelisiniz. Daha sonrasında “R” konumlu düğmeye basarak resetleme işlemi uygulamalısınız. Bu uygulamalardan sonra da sorunda düzelme olmuyor ise Alarko Servisi yardımı almalısınız. Aşırı ısınma sorununun sebepleri; ana eşanjörün kireçlenmesi-tıkanması, kalorifer filtresinde tıkanma olması, kalorifer tesisatının tıkalı olması, pompanın sıkışması, üç yollu vananın konum atlaması veya ortada kalması gibi durumlardır. Tespit yapılması ve arızanın çözümlenmesi adına mutlaka uzman servis yardımı alın.

Trendy-D F2 Arızası :  Sıcak Su Sensör Sorunu.

Ekranda hata kodu ile birlikte İngiliz anahtarı resmi de belirir. Bu arıza durumunda sıcak su sensörünün yanı sıra sensör borularında veya sensör kablolarında da sorun olabilmektedir. Arızanın tespit edilmesi ve çözümlenmesi için mutlaka servisi arayın.

Trendy-D F3 Arızası : Kalorifer Sensör Sorunu.

Ekranda bu hata kodu ile birlikte İngiliz anahtarı resmi de belirir. Bu arıza durumunda kalorifer sensöründe, sensör borularında veya sensör kablolarında sorun olabileceğini anlayabiliriz. Bu gibi durumlarda cihaza müdahalede bulunmadan tespit yapılması ve arızanın çözümlenmesi adına servisi aramalısınız.

Trendy-D F4 Arızası : Alev Yok

Bu arıza durumunda ekranda reset yazısı ile birlikte İngiliz anahtarı resmi de belirir. Böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman önce gaz girişlerini kontrol edin ve kombinize gaz geldiğinden emin olun. Gaz vanaları kapalı durumda ise açın. Kombi yanındaki gaz vanasına da bakın, kapalı ise açın. Gaz olduğundan eminseniz eğer “R” konumlu düğmeye bir kez basarak resetleme işlemi uygulayın. Arıza devam ederse eğer resetleme işlemini birkaç kez daha uygulayabilirsiniz. Yine de sonuç alamıyorsanız eğer mutlaka Alarko Servisi’ni arayın. Bu arıza durumunda elektronik kartta, gaz valfinde ya da ateşleme-iyonizasyon elektrodunda arıza olabilmektedir. Net tespit ve çözüm için uzman yardımı alın.

F4 Arıza kodu ile birlikte ekranda sadece İngiliz anahtarı resmi olur ise bu sahte alev demektir. Gaz vanası kapalı olmasına karşın iyonizasyon elektrodunun iyon algıladığını belirtir. Yani alev hisseder. Bu arıza durumunda cihaza müdahaleniz söz konusu olmamalıdır. İyonizasyon elektrodunda, elektronik kartta veya gaz valfinde sorun olabilir. Servisi arayarak yardım almalısınız.

Trendy-D F5 Arızası : Baca Prosestat Sorunu.

Ekranda bu arıza kodu ile birlikte İngiliz anahtarı resmi de belirir. Hava akış sorunu olarak da adlandırabileceğimiz arıza durumudur. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmadan servisi aramalısınız. Prosestatın yanı sıra fan ya da elektronik kartta da sorun olabilir. Hava akım borusu yani baca yerinden çıkmış olabilir. Tespit yapılması ve arızanın giderilmesi adına mutlaka servisi arayın.

 
Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan  garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.

Alarko kombi hata kodları, Trendy – D modelinin hata kodları bu kadar.

GARANTİ KOMBİ SERVİSİ’ NE DANIŞIN

Eğer kombi arızanıza bir anlam veremiyor ve hata kodlarından arızanızı çözemiyorsanız servisimizi arayabilirsiniz. Öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlamaktayız.. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.
Hemen arayın. +90 532 161 46 96

ALARKO KOMBİYİ TANIYIN