airfel istanbul kombi servisi

AİRFEL KOMBİ HATA KODLARI

AİRFEL KOMBİ ‘nin tüm modellerinde kullanılan hata kodlarını sizler için sayfamızda topladık! İşte AİRFEL KOMBİ hata kodları …

Hata kodları için aşağıdakilerden kullandığınız modele tıklayın ve çıkan pencereyi okuyun.

AİRFEL KOMBİ MODELLERİ HATA KODLARI

AIRFEL DİALOG

Airfel kombi hata kodları, Dialog model arıza kodları ve çözümleri…

Airfel dialog kombi ateşleme yapmıyor, airfel dialog kombi çalışmıyor ne yapmalıyım diyorsanız. Airfel dialog kombi arıza kodlarının anlamları ve servis çağırmadan önce yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Airfel Dialog E1 Arıza Kodu : Alev kesintisi sorunu.

Bu arıza durumunda E1 hata koduyla birlikte LED lamba kırmızı renkte yanar. Bu arıza durumunda öncelikle dairenizde gaz olduğundan emin olmak için ocağınızı yakınız. Gaz var ise kombi gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olmak için kontrol ediniz. Dairenizde gaz var ve kombi gaz giriş vanası açık ise kombinizi “off” konumuna getirin birkaç saniye sonra bir önceki konumu (yaz veya kış konumu) neyse o konuma geri alın. Bu işlemi de arka arkaya birkaç kez tekrar edin. Yine de sorunda bir düzelme durumu olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekir. Bu gibi sorunlarda; gaz armatörü, elektronik kart, iyon veya ateşleme elektrodunda problem olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel Dialog E2 Arıza Kodu : Aşırı sıcaklık sorunu.

Kalorifer tesisatındaki suyun sıcaklığının maksimum değeri geçtiğini belirtir. Bu durumda LED lamba kırmızı renkte yanar. Kombiyi önce birkaç kez kapatıp açın. Basınç değerine bakın, basınç 1 bardan düşükse, kombiye 1,5 bara kadar su basın. Kombi altındaki tesisat vanalarının ve kalorifer peteklerinin vanalarının açık olduğundan emin olun. Uygulamalardan sonra yine de sorunda düzelme olmuyorsa; tesisatta ya da filtrelerde tıkanma olabilir, ana eşanjörde kireçlenme olabilir, pompada sorun olabilir, üç yollu vana arızalı olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis yardımı almanızı öneririz.

Airfel Dialog E3 Arıza Kodu : Atık gaz sorunu.

Baca sisteminde tıkanma olabilir ya da baca çekişinde problem olabilir. LED ekran kırmızı renkte yanar. Bu gibi durumlarda cihaz bacalıysa baca çekişi kontrol edilmelidir. Baca tıkalıysa temizlenmeli, çekmiyorsa çekiş kuvvetlendirilmeli, baca sensörü kontrol edilerek sorun görülürse değiştirilmelidir. Cihaz hermetikse eğer; fan, anakart, prosestat gibi parçalar ile baca kontrol edilmeli, sorun neyse onarımı yapılmalıdır.

Airfel Dialog E4 Arıza Kodu : Düşük su basıncı

Panelin sağında yer alan bar göstergesine bakacak olursanız eğer 1 barın altını gösterir. Kombi tesisatındaki suyun yetersiz olduğunu belirten bu arıza durumunda kombiye su basmak ve basıncı yükseltmek gerekir. Kombinin sağ altında yer alan doldurma musluğunu sola çevirerek bar göstergesini takip etmeli ve basıncı 1,5 bara kadar yükseltmelisiniz. İşlem sonrası sorun düzelir. İşlem sonrasında arıza durumunda düzelme olmuyor ise su basınç sondası arızalanmış olabilir. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel Dialog E6 Arıza Kodu : Kullanım suyu sensör sorunu.

Sıcak su ntc si olarak da adlandırabileceğimiz sensörde, sensör bağlantılarında ya da borularında problem olabilir. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel Dialog E7 Arıza Kodu : Kalorifer sensör sorunu.

Isıtma ntc sinde yani sensörde, sensör bağlantıları ya da borularında sorun olabileceğini belirten uyarı kodudur. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan  garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz

Airfel kombi hata kodları, Dialog modelinin arıza kodları bu kadardı.

AİRFEL DİGİFEL DUO KOMBİ ARIZA VE ÇÖZÜMLERİ

Airfel kombi hata kodları, Digifel Duo model arıza kodları ve çözümleri…

Airfel Digifel Duo Kombi Arıza ve Çözümleri, Airfel Digifel Duo Kombi ateşleme yapmıyor, Airfel Digifel Duo Kombi çalışmıyor ne yapmalı.

Digifel Duo model kombiler de  arıza durumunda ekranda anahtar simgesi belirir. Arıza halinde iken reset düğmesine basarsanız oluşan hata kodu ekranda belirecektir. Bu şekilde hangi sorunun yaşanıldığını anlayabilirsiniz.

Yazımızda sunacağımız bilgiler; Digifel Duo 28 KW KM1-28CE, Airfel Digifel 24 KW KB2-24CE, Digifel Duo 24 KW KM1-24CE model hermetik kombiler içindir.

Digifel Duo LP Arıza Kodu :  Düşük Su Basıncı Sorunu

Ekranda beliren LP hata kodu kombinin su basıncının 1 barın altına düştüğünü belirten arıza kodudur. Kombiye su eklemeniz  ve  su basıncını 1,5 bara çıkarmanız gerekmektedir. İşlemi kombinin altındaki su doldurma musluğu ile yapabilirsiniz. Digifel Duo kombinin sağ altındaki mavi doldurma musluğunu sola çevirerek açmalı ve sol alt kısımda bulunan bar göstergesi 1,5 olana kadar kombiye su basınız. Basıncı yükselttikten sonra doldurma musluğunu sağa çevirip kapatmayı unutmayın. Sorun çözümlenecektir. Düzelme olmazsa eğer kalorifer düğmesinin solundaki “R” harfindeki kırmızı butona 3 saniye kadar basılı tutarak resetleme işlemi yapabilirsiniz. Arıza durumunda yine de düzelme olmaz ise kombi su basınç sensörü arızalanmış olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Digifel Duo HL Arıza Kodu : Aşırı Isınma

Kalorifer gidiş suyu sıcaklığının 100°C üzerinde olduğunu belirtir. Bu durumda limit termostat kombiyi emniyete alır ve aşırı sıcaklıktan korur. Kombi bu sebeple arızaya geçer. Öncelikle kombi su basıncını kontrol ediniz. Su basıncı 1 barın altındaysa 1,5 bara gelene kadar su basınız. Ardından kaç kez de resetleme işlemi yapabilirsiniz. Sorunun düzelmediği veya sık sık tekrarettiği durumlarda servis yardımı almalısınız. Kombinizde  pompa sıkışıklığı, kombi filtresinde tıkanma, ana eşanjörde kireçlenme, üç yollu vanada konum değiştirme gibi arızalar söz konusu olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Kombi servisi olmak bilgi ve deneyim isteyen bir iştir. Hızlı ve güvenilir servis hizmeti almak isteyenlerin tercihi GARANTİ KOMBİ SERVİSİ olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan danışabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Digifel Duo AF Arıza Kodu : Baca Prosestatı Devrede

Kombi baca sisteminde ya da prosestatta sorun olduğu zaman güvenlik amacı ile elektronik kart bu hata kodunu ekranda belirtir. Bu gibi durumlarda genel olarak hava akış sorunu da yaşanıyor diyebiliriz. Prosestat,  anakart ya da fan arızası olabilir, baca yerinden çıkmış olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Bursa da kombi servis hizmeti vermekteyiz. Bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan teknik destek alabilirsiniz.

Digifel Duo HB Arıza Kodu : Kalorifer Sensörü Arızası

Kalorifer gidiş borusu üstünde yer alan kalorifer suyu sıcaklığını ölçen ntc sensöründe sorun olması ya da kablolarda kısa devre-kopma gibi durumlar söz konusu olduğunda bu hata kodu ekranda belirmektedir. Teknik açıdan net tespit ve çözüm adına sorunun yerinde görülmesi gerekir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Digifel Duo DB Arıza Kodu : Sıcak Su Sensörü Arızası

Sıcak su çıkış borusu üstünde yer alan sıcak suyun ısısını ölçen  ntc sinde sorun olması ya da kablolarda kısa devre-kopma olması gibi durumlarda bu sorun ekranda belirir. Bu durumun birden çok sebebi olabileceğinden,  arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Bursa da kombi servis hizmeti vermekteyiz. Bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan teknik destek alabilirsiniz.

Digifel Duo BC Arıza Kodu : Brülörde Kontrol Sorunu Ya Da Ateşleme Görülmedi.

Kombi Brülöründe ateşleme veya yanma oluşmadığı zaman BC hata kodu ekranda belirir. Bu gibi durumlarda önemli olan dairenizde gazın olmasıdır. Dairenizde gaz olduğundan emin olmak için ocağınızı yakınız. Digifel Duo kombinize gaz geldiğinden  emin olmak için kombi gaz giriş vanasını kontrol ediniz. Daha sonra kombiye resetleme işlemi yapabilirsiniz. Maksimum 3 kez resetleme işlemi yapabilirsiniz. İşlem sonrasında sorun düzelmezse eğer yapabileceğinize başka bir işlem yoktur. Ateşleme sorunlarında; gaz armatörü, anakart, iyonizasyon ateşleme elektrodunda sorun olabilmektedir. Arızanın net tespiti ve sorunun çözümlenmesi için  servisi çağırmalısınız.

Kombi servisi olmak bilgi ve deneyim isteyen bir iştir. Hızlı ve güvenilir servis hizmeti almak isteyenlerin tercihi GARANTİ KOMBİ SERVİSİ olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan danışabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Digifel Duo C1 Arıza Kodu : Gaz Valfi Modülasyon Arızası

Kombi Gaz valfi bobinlerine yeteri kadar voltaj veya akım gelmediğinde ekranda bu hata kodu yer alır. Cihaz bu durumda çalışmayacak yani ateşleme yapmayacaktır. Arızanın net tespiti ve sorunun çözümlenmesi için  servisi çağırmalısınız.

Digifel Duo A5 Arıza Kodu :  Prosestat  Kapalı / Kararsızlık Var.

Kombinin ateşleme yapması esnasında fan, prosestat, gaz valfinin açılması, ateşleme elektrodunun devreye girmesi ve iyonizasyonun oluşması sıralamasında bir sorun olduğunu belirtir. Elektronik kart ekranda bu hata kodunu vererek cihazı koruma altına alır. Arızanın net tespiti ve sorunun çözümlenmesi için  servisi çağırmalısınız.

Bursa da kombi servis hizmeti vermekteyiz. Bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan teknik destek alabilirsiniz.

Digifel Duo FR Arıza Kodu : Donma Tehlikesi

Kombi Kalorifer sensörünün 1°C sıcaklığı algıladığı zaman ana eşanjörde donma tespit eder. Bu durumda elektronik kart ekranda bu hata kodunu gösterir. Bu durumda Digifel Duo model kombideki su boşaltılmalıdır. Sonrasında cihaz şalterinden kapatılmalıdır. Gaz vanası kapatılarak ana eşanjördeki ısı 5°C olana kadar beklenilmelidir. Bu işlemleri konusunda uzman teknisyen yapabilir. Uygulama sonrasında parçalarda sorun var ise tespit edilir ve ona göre gereken müdahale yapılır.

Airfel kombi hata kodları, Digifel Duo modelinin arıza kodları bu kadardı.

Airfel Digifel Premix Arıza ve Çözümleri

Airfel kombi hata kodları, Digifel Premix model arıza kodları ve çözümleri…

Airfel Digifel Premix kombi arızalandı çalışmıyor, Airfel Digifel Premix kombi arızaları ve çözüm yolları, Servis çağırmadan önce yapabilecekleriniz.

Digifel Premix C 20 Arızası : Kalorifer gidiş sensör sorunu.
Kombi kalorifer gidiş borusu üstünde bulunan NTC sensörde arıza olduğunda, sensör kablolarında kısa devre ya da kopukluk olduğunda bu sorun yaşanır. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem yoktur. Arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Digifel Premix C 40 Arızası : Kalorifer dönüş sensör sorunu.
Kalorifer dönüş borusu üstündeki sensörde arıza olduğunu, sensör kablolarında kopukluk-kısa devre olduğunu ya da sensör borularının nemlenme yaptığını belirtir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem yoktur. Arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Digifel Premix C 28 Arızası : Baca gazı sensör sorunu.
Kombi baca gazı sensörünün arıza olabileceğini ya da baca gazı sıcaklığının okunamadığını belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda tespit ve müdahale için mutlaka servisi aramalısınız.

Digifel Premix C 78 Arızası : Basınç sensör sorunu.
Kombi basınç sensöründe sorun olabileceğini ve bu sebeple kombinin basıncı okuyamadığını gösteren arıza kodudur. Bu arıza durumunda yapabileceğiniz bir işlem söz konusu değildir. Arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Digifel Premix C 50 Arızası : Kullanım suyu sensör sorunu.
Kombi plaka eşanjörün üzerinde yer alan sıcak su sensöründe arıza olabileceğini, sensör borularında nemlenme, sensör kablolarında kopma-kısa devre olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda sıcak su alamazsınız. Arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Digifel Premix C1 05 Arızası : Hava atma programı aktif.
Kombi ekranında arıza koduyla birlikte anahtar işareti de belirir. Bu bir arıza durumu değildir. Cihazın hava atma programının çalıştığını belirtir. Bir süre bekleme sonrasında kendiliğinden düzelecektir.

Digifel Premix C1 11 Arızası : Güvenlik sıcaklık seviyesi aşıldı.
Kombi Isı sensörleri üzerinden okunan değer limiti aşmış durumda ise ekranda bu arıza kodu belirir. Bu gibi durumlarda “R” konumlu reset düğmesine basmalı cihazı resetlemelisiniz. Resetleme sonucunda sonuç değişmezse eğer arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Digifel Premix C1 10 Arızası : Limit termostat devrede.
Kombi kalorifer gidiş suyu 93°C olduğunda ya da bu sıcaklığı aştığında limit termostat emniyet açısından devreye girer. Digifel Premix model kombiyi kapatarak ekranda bu hata kodunu verir. Bu gibi durumlarda önce kombi altındaki vanalara bakılmalı, kapalı şekilde ise açık konuma çevrilmelidir. Daha sonrasında kalorifer vanalarına bakılmalı en az 3 tanesi açık olacak şekilde kullanım sağlanmalıdır. Uygulamalardan sonra arıza durumunda düzelme olmaz ise “R” konumlu reset düğmesine basılmalı resetleme işlemi maksimum 3 kez uygulanmalıdır. Uygulamalardan sonra da sonuç değişmezse eğer Airfel Servisi’ni aramalısınız. Bu gibi arıza durumlarında teknik açıdan birçok sebep sıralanabilir: ana eşanjör, üç yollu vana, pompa gibi parçalarda sorun olabilir. Kalorifer tesisatı ya da pislik tutucu görevdeki kalorifer filtresinde tıkanma olabilir. Net tespitin ve arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Digifel Premix C1 33 Arızası : Ateşleme sorunu.
Brülörde alev oluşumunda ya da kontrolünde problem olduğunda ekranda bu hata kodu yanıp söner. Bu gibi durumlarda önce dairedeki gaz kontrol edilmelidir. Dairede gaz var mı? Kombiye gaz geliyor mu? Bu soruların yanıtı alınmalıdır. Dairede gaz varsa, kombiye de gazın gelmesi gerekir. Tüm vanaları kontrol edin ve vanaları açın. Daire içinde gaz olduğundan da emin olun. Gaz yoksa eğer doğalgaz dağıtım şirketini arayarak bilgi ve yardımları alın. Gaz olmasına karşın bu sorun yaşanıyor ise “R” konumlu reset düğmesine basarak resetleme işlemi uygulayın. Resetleme sonrasında da sonuç değişmiyorsa eğer mutlaka Airfel Servisi’ni arayın. Bu gibi arıza durumlarında; anakartta, iyonizasyon elektrodunda, ateşleme elektrodunda ya da gaz armatöründe sorun olabilir. Net tespit ve arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Digifel Premix C1 17 Arızası : Su basıncı yüksek.
Kombi kalorifer devresindeki su basıncının yüksek olduğunu yani 2,5 bar ve üzeri olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda kombiye en yakın petek havasını alarak LCD ekranda görülen basınç değeri 1.5 olana kadar su boşaltın. Bu değere geldiğinde işlemi sonlandırın, sorun düzelecektir. Düzelme olmazsa da eğer “R” konumlu düğmeye basarak resetleme işlemi uygulayabilirsiniz.

Digifel Premix C1 18 Arızası : Su basıncı düşük.
Kombi kalorifer devresindeki su basıncının düşük olduğunu yani 1 barın altında olduğunu belirtir. Bu durumda basıncı yükseltmeniz gerekir. Digifel Premix kombinin sağ altındaki mavi doldurma musluğunu sola çevirmeli ve LCD ekranda bar değeri 1.5 olana kadar su basmalısınız. İşlemin ardından doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatmayı unutmayın. Sorun düzelecektir. Düzelme olmazsa ya da işlemi yapamazsanız servis yardımı alabilirsiniz.

Digifel Premix C1 54 Arızası : Kalorifer dönüş suyu sıcaklığı gidiş suyu sıcaklığından yüksek.
Geçici bir arıza durumudur. Bir süre kadar ekranda belirir ve daha sonra cihaz çalışmaya kaldığı yerden devam eder. Sorun ancak sık sık meydana geliyor ise mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.

Digifel Premix C1 29 Arızası : Fan arızası.
Kombide fanın çalışmadığını belirten bir arıza kodudur. Bu arıza durumunda sorun sadece fan ile alakalı değil elektronik kart ile alakalı da olabilir. Arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Digifel Premix C1 30 Arızası : Baca gazı güvenlik sıcaklığı aşıldı.
Baca gazı sıcaklığının 80-90°C civarında olduğunu belirtir. Bu durumda baca tıkalı ya da yoğuşma suyu giderinde tıkanma durumu söz konusu olabilir. Arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Digifel Premix C1 56 Arızası : Hatalı besleme voltaj sorunu.
Elektronik karta giden besleme voltajında sorun olabileceğini belirtir. Bu gibi durumlarda bir süre beklemeli ve cihaza müdahalede bulunmamalısınız. Voltajlar düzeldiğinde sorun da düzelebilir ve cihaz bu sırada kendini otomatik resetleyecektir. Uzun süre beklediniz ama sonuç değişmediyse eğer muhtemelen kart zarar görmüş ya da yanmış olabilir. Karta müdahale edilmesi açısından servis yardımı almalısınız. Yalnız müdahale sonrasında mutlaka “Kombi Regülatörü” kullanın. Aksi taktirde arıza durumu yeniden tekrar edebilir ve müdahale gören kart da bu durumda garantiye girmez.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan  garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.

Airfel kombi hata kodları, Digifel Premix modelinin arıza kodları bu kadardı.

Airfel Digifix Duo Kombi Arıza ve Çözümleri

Airfel kombi hata kodları, Digifix Duo model arıza kodları ve çözümleri…

Airfel Digifix ve  Airfel Digifix Duo Kombi Arıza ve Çözümleri hakkındaki yazımız ;  Airfel Digifix ve  Airfel Digifix Duo model kombiler de  arıza durumunda ekranda anahtar simgesi belirir. Arıza halinde iken reset düğmesine basarsanız oluşan hata kodu ekranda belirecektir. Bu şekilde hangi sorunun yaşanıldığını anlayabilirsiniz.

Digifix LP Arıza Kodu :  Düşük Su Basıncı Sorunu

Ekranda LP hata kodu belirdiği zaman kombinin su basıncı  1 barın altında demektir. Kombiye su eklemeniz gerekli ve  su basıncını 1,5 bara çıkarmanız gerekmektedir. İşlemi kombinin altındaki su doldurma musluğu ile yapabilirsiniz. Digifel Duo kombinin sağ altındaki mavi doldurma musluğunu sola çevirerek açmalı ve sol alt kısımda bulunan bar göstergesi 1,5 olana kadar kombiye su basınız. Basıncı yükselttikten sonra doldurma musluğunu sağa çevirip kapatmayı unutmayın. Sorun çözümlenecektir. Düzelme olmazsa eğer kalorifer düğmesinin solundaki “R” harfindeki kırmızı butona 3 saniye kadar basılı tutarak resetleme işlemi yapabilirsiniz.

Digifix Duo HL Arıza Kodu : Limit Termostat Arızası

Kalorifer gidiş suyu sıcaklığının 100°C üzerinde olduğunu belirtir. Bu durumda limit termostat kombiyi emniyete alır ve aşırı sıcaklıktan korur. Kombi bu sebeple arızaya geçer. Kombinin susuz çalışmadığından emin olmalısınız. Yani bar değeri düşük ise su basmalısınız. Birkaç kez de resetleme işlemi yapabilirsiniz. Sorunun düzelmediği durumlarda servis yardımı almalısınız. Kombinizde  pompa sıkışıklığı, kombi filtresinde tıkanma, ana eşanjörde kireçlenme, üç yollu vanada konum değiştirme gibi arızalar söz konusu olabilir. Çözümü için mutlaka  servis tarafından bakılması gereklidir.

Kombi servisi olmak bilgi ve deneyim isteyen bir iştir. Hızlı ve güvenilir servis hizmeti almak isteyenlerin tercihi GARANTİ KOMBİ SERVİSİ olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan danışabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Digifix  Duo AF Arıza Kodu : Baca Prosestatı Devrede

Kombi baca sisteminde ya da prosestatta sorun olduğu zaman güvenlik amacı ile elektronik kart bu hata kodunu ekranda belirtir. Bu gibi durumlarda genel olarak hava akış sorunu da yaşanıyor diyebiliriz. Prosestat,  anakart ya da fan arızası olabilir, baca yerinden çıkmış olabilir. Net tespitin yapılması ve soruna müdahale edilmesi açısından uzman servis  yardımı almalısınız.

Kombi servis hizmeti vermekteyiz. Bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan teknik destek alabilirsiniz.

Digifix Duo HB Arıza Kodu : Kalorifer Sensörü Arızası

Kalorifer gidiş borusu üstünde yer alan kalorifer suyu sıcaklığını ölçen ntc sensöründe sorun olması ya da kablolarda kısa devre-kopma gibi durumlar söz konusu olduğunda bu hata kodu ekranda belirmektedir. Teknik açıdan net tespit ve çözüm adına sorunun yerinde görülmesi gerekir. Bu nedenle de servis çağırın.

Digifix Duo DB Arıza Kodu : Sıcak Su Sensörü Arızası

Sıcak su çıkış borusu üstünde yer alan sıcak suyun ısısını ölçen  ntc sinde sorun olması ya da kablolarda kısa devre-kopma olması gibi durumlarda bu sorun ekranda belirir. Bu durumun birden çok sebebi olabileceğinden  servis çağırmalısınız.

Kombi servis hizmeti vermekteyiz. Bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan teknik destek alabilirsiniz.

Digifix Duo BC Arıza Kodu : Brülörde Kontrol Sorunu Ya Da Ateşleme Görülmedi.

Kombi Brülöründe yanma oluşmadığı zaman bu hata kodu ekranda belirir. Bu gibi durumlarda önemli olan dairenizde gazın olmasıdır. Gaz yoksa bu sebeple sorun yaşanıyor olabilir. Digifel Duo kombinize gaz geldiğinden kesin olarak eminseniz eğer resetleme işlemi yapabilirsiniz. Maksimum 3 kez resetleme işlemi yapabilirsiniz. İşlem sonrasında sorun düzelmezse eğer yapabileceğinize başka bir işlem yoktur. Ateşleme sorunlarında; gaz armatörü, anakart, iyonizasyon ateşleme elektrodunda sorun olabilmektedir. Net tespit ve sorunun çözümlenmesi için  servisi çağırmalısınız.

Kombi servisi olmak bilgi ve deneyim isteyen bir iştir. Hızlı ve güvenilir servis hizmeti almak isteyenlerin tercihi GARANTİ KOMBİ SERVİSİ  olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan danışabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Digifix Duo C1 Arıza Kodu : Gaz Valfi Modülasyon Arızası

Kombi Gaz valfi bobinlerine yeteri kadar voltaj veya akım gelmediğinde ekranda bu hata kodu yer alır. Cihaz bu durumda çalışmayacak yani ateşleme yapmayacaktır. Bu gibi arıza durumlarında yapılması gereken şey servis çağırmaktır.

Digifix Duo A5 Arıza Kodu :  Prosestat  Kapalı / Kararsızlık Var.

Kombinin ateşleme yapması esnasında fan, prosestat, gaz valfinin açılması, ateşleme elektrodunun devreye girmesi ve iyonizasyonun oluşması sıralamasında bir sorun olduğunu belirtir. Elektronik kart ekranda bu hata kodunu vererek cihazı koruma altına alır. Bu durumda net tespit yapılması ve sorunun çözümlenmesi adına servis çağırmanız gerekmektedir.

Digifix Duo FR Arıza Kodu : Donma Tehlikesi

Kombi Kalorifer sensörünün 1°C sıcaklığı algıladığı zaman ana eşanjörde donma tespit eder. Bu durumda elektronik kart ekranda bu hata kodunu gösterir. Bu durumda Digifel Duo model kombideki su boşaltılmalıdır. Sonrasında cihaz şalterinden kapatılmalıdır. Gaz vanası kapatılarak ana eşanjördeki ısı 5°C olana kadar beklenilmelidir. Bu işlemleri konusunda uzman teknisyen yapabilir. Uygulama sonrasında parçalarda sorun var ise tespit edilir ve ona göre gereken müdahale yapılır.

GARANTİ KOMBİ SERVİSİ  olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan teknik destek alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

 

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan  garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.

Airfel kombi hata kodları, Dialog modelinin arıza kodları bu kadardı.

Airfel Ecofel Arıza Kodları ve Çözüm Yolları

Airfel kombi hata kodları, Ecofel model arıza kodları ve çözümleri…

Airfel Ecofel model kombilerde digital ekran bulunmaz. Ecofel kombilerde 2 düğme bulunur. Soldaki düğme kullanım suyu sıcaklık ayar düğmesidir, sağdaki düğme ise kalorifer tesisatı sıcaklık ayar düğmesidir. Bu düğmelerin altına bakıldığında 3 led olduğunu görünür. Ledlerden birinde musluk resmi, diğerinde ikaz resmi sonuncusunda ise kalorifer peteği resmi olduğu gözlemlenir. Ortadaki uyarı ledi kırmızı, diğer iki led yeşil renkte yanar veya yanıp söner. Arıza uyarı durumları da, bu ledlerin yanmasına veya yanıp sönmesine bağlı değişir.

1. Yeşil led hızlı yanıp sönüyor, 2. kırmızı led yanıyor :  Düşük Su Basıncı
Kalorifer tesisatı su basıncının 1.0 barın altında olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda kalorifer tesisatına yaklaşık olarak 1,5 bara kadar su doldurmanız gerekir. Ecofel kombinin sağ altındaki mavi renkteki doldurma musluğunu sola çevirerek panelin solunda yer alan manometre göstergesi 1,5 e gelene kadar su doldurmalısınız. Su basma işleminden sonra ledler düzelecek kombi çalışmaya başlayacaktır. Su doldurma işlemi sonrasında doldurma musluğunu kapatmayı unutmayınız. 

Sadece 2. kırmızı led yanıyor :  Alev Yok
Bu arıza durumunda öncelikle dairenizdeki gaz vanalarını kontrol ediniz. Gaz vanaları kapalı ise mutlaka açın. Vanalar açık olmasına rağmen, çeşitli sebeplerden dairenizde gaz olmayabilir. Bu yüzden dairenizde gaz olduğundan ve kombinize de gaz geldiğinden emin olmanız gerekir bunun için doğalgazlı ocağınızı açarak dairenizde gaz olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Gaz yoksa eğer doğalgaz dağıtım şirketi ile görüşerek bilgi alabilirsiniz.  Eğer dairenizde gaz varsa Ecofel kombiyi şalterinden yahut fişinden kapatıp açın. Yine düzelme olmuyorsa; kombi anakartının arızalanması, iyonizasyon ateşleme elektrotlarında sorun olması veya gaz valfinin arızalı olması sebebi ile bu durum yaşanabilir. Servis yardımı almanız gerekir.

1.yeşil led ve 2.kırmızı led yanıyor : Emniyet termostadı kapaması.
Kombideki suyun aşırı ısınması sebebi ile emniyet termostatının sistemi kapadığını belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda önce kombinin ayarı yüksek ise düşürün. Kombi altındaki vanaların açık konumda olup olmadığına bakın. Kapalı ise mutlaka açın. Cihazınız kış modunda ise kalorifer vanalarını kontrol edin, vanalar kapalı ise açın ve en azından 2 kalorifer vanası mutlaka açık olsun. Buna rağmen arıza devam ederse cihazı şalterinden veya fişinden kapatıp yeniden açın. Arıza hala düzelmiyorsa mutlaka servisi arayın. Kombi ana eşanjöründe, üç yollu vana gurubunda veya sirkülasyon pompasında sorun olabilir. Kalorifer filtresinin tıkanması ya da kalorifer tesisatında tıkanma olması sebebi ile de bu sorun yaşanabilir. Servis çağırınız.

2.kırmızı led ve 3.yeşil led yanıyor : Baca Sistemi Hatası
Airfel Ecofel model kombiler hermetik olduğu için atık gaz sistemi fan ile sağlanır. Atık gaz sorunu yaşandığında ise; fan, prosestat ya da elektronik kartta sorun olabilir. Kombiye müdehalede bulunmadan servis çağırmanızı öneririz.

2.kırmızı led ve 3.yeşil led hızlı yanıp sönüyor : Kalorifer NTC arızası.
Kalorifer sistemi NTC sensör sorunudur. Bu arıza durumunda kalorifer sensöründe arıza, sensör borularında nemlenme, sensör bağlantılarında kısa devre ya da kopma olabilir. Servisi arayın.

1.yeşil led ve 2.kırmızı led hızlı yanıp sönüyor : Sıcak su NTC arızası.
Sıcak su NTC sensör arızasıdır. Bu arıza durumunda sıcak su sensöründe sorun, sensör borularında nem, sensör kablolarında kısa devre, kopma olabilir. Servisi arayın.

1.yeşil led ve 3.yeşil led hızlı yanıp sönüyor : Yanlış iyonizasyon sorunu.
Kombide alev algılamada sorun yaşandığını belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda iyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde ya da elektronik kartta sorun olabilir. Servisi arayın.

3 led de yanıyor : Pompa blokajı
Arıza değil, Normal çalışma durumudur. Pompanın devreye girdiğini belirtir. Arıza değildir.

3.yeşil led hızlı yanıp sönüyor : Kalorifer sistemi talebi.
Arıza değil, Normal çalışma durumudur. Kalorifer sisteminin devrede olduğunu belirtir.

1.yeşil led hızlı yanıp sönüyor : Kullanım suyu talebi.
Arıza değil, Normal çalışma durumudur.Kombinin yaz konumunda olduğunu belirtir.

1.yeşil led yanıp sönüyor : Arıza değil
Normal çalışma durumudur. Normal çalışmadır.

1.yeşil led ve 3.yeşil led yanıyor : Arıza değil
Normal çalışma durumudur. Kombinin kış konumunda olup sıcak su musluğunun açıldığını yani sıcak su kullanımının sağlandığını belirtir.

3.yeşil led yanıyor : Arıza değil
Normal çalışma durumudur. Kombinin kış konumunda olup sıcak su musluğunun kapalı olduğunu yani sıcak suyun kullanılmadığını belirtir.

1.yeşil led yanıyor : Arıza değil
Normal çalışma durumudur. Kombinin yaz konumunda yani sadece sıcak su konumunda olup musluğun açık vaziyette olduğunu ve sıcak su beklentisine yanıt alındığını belirtir.

3 led de yanmıyor : Arıza değil
Normal çalışma durumudur. 3 ledin de yanmıyor olması kombinin yaz konumunda olup sıcak su talebinin olmadığını yani sıcak su musluğunun açık durumda olmadığını belirtir.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan  garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.

Airfel kombi hata kodları, Dialog modelinin arıza kodları bu kadardı.

Airfel Minimax Arıza Kodları ve Çözümleri

Airfel kombi hata kodları, Minimax model arıza kodları ve çözümleri…

Airfel minimax kombi ateşleme yapmıyor. airfel minimax kombi arızalarında servis çağırmadan önce yapabilecekleriniz ve arıza kodlarının anlamları ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Airfel Minimax E1 Arıza Kodu : Alev kesintisi sorunu.

Bu arıza durumunda E1 hata koduyla birlikte LED lamba kırmızı renkte yanar. Bu arıza durumunda öncelikle dairenizde gaz olduğundan emin olmak için ocağınızı yakınız. Gaz var ise kombi gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olmak için kontrol ediniz. Dairenizde gaz var ve kombi gaz giriş vanası açık ise kombinizi “off” konumuna getirin birkaç saniye sonra bir önceki konumu (yaz veya kış konumu) neyse o konuma geri alın. Bu işlemi de arka arkaya birkaç kez tekrar edin. Yine de sorunda bir düzelme durumu olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekir. Bu gibi sorunlarda; gaz armatörü, elektronik kart, iyon veya ateşleme elektrodunda problem olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel Minimax E2 Arıza Kodu : Aşırı sıcaklık sorunu.

Kalorifer tesisatındaki suyun sıcaklığının maksimum değeri geçtiğini belirtir. Bu durumda LED lamba kırmızı renkte yanar. Kombiyi önce birkaç kez kapatıp açın. Basınç değerine bakın, basınç 1 bardan düşükse, kombiye 1,5 bara kadar su basın. Kombi altındaki tesisat vanalarının ve kalorifer peteklerinin vanalarının açık olduğundan emin olun. Uygulamalardan sonra yine de sorunda düzelme olmuyorsa; tesisatta ya da filtrelerde tıkanma olabilir, ana eşanjörde kireçlenme olabilir, pompada sorun olabilir, üç yollu vana arızalı olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis yardımı almanızı öneririz.

Airfel Minimax E3 Arıza Kodu : Atık gaz sorunu.

Baca sisteminde tıkanma olabilir ya da baca çekişinde problem olabilir. LED ekran kırmızı renkte yanar. Bu gibi durumlarda cihaz bacalıysa baca çekişi kontrol edilmelidir. Baca tıkalıysa temizlenmeli, çekmiyorsa çekiş kuvvetlendirilmeli, baca sensörü kontrol edilerek sorun görülürse değiştirilmelidir. Cihaz hermetikse eğer; fan, anakart, prosestat gibi parçalar ile baca kontrol edilmeli, sorun neyse onarımı yapılmalıdır.

Airfel Minimax E4 Arıza Kodu : Düşük su basıncı

Minimax kombi panelinde yer alan bar göstergesine bakacak olursanız eğer 1 barın altında olduğunu görürsünüz. Kombi kalorifer tesisatındaki suyun yetersiz olduğunu belirten bu arıza durumunda kombiye su basmak ve basıncı yükseltmek gerekir. Kombinin sağ altında yer alan doldurma musluğunu sola çevirerek bar göstergesini takip etmeli ve basıncı 1,5 bara kadar yükseltmelisiniz. İşlem sonrası sorun düzelir.  İşlem sonrasında arıza durumunda düzelme olmuyor ise su basınç sondası arızalanmış olabilir. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel Minimax E6 Arıza Kodu : Kullanım suyu sensör sorunu.

Minimax kombi sıcak su NTC si olarak da adlandırabileceğimiz sensörde, sensör bağlantılarında ya da borularında problem olabilir. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Airfel Minimax E7 Arıza Kodu : Kalorifer sensör sorunu.

Minimax kombi kalorifer NTC sensöründe, sensör bağlantıları ya da borularında sorun olabileceğini belirten uyarı kodudur. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan  garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.

Airfel kombi hata kodları, Minimax modelinin arıza kodları bu kadardı.

GARANTİ KOMBİ SERVİSİ’ NE DANIŞIN

Eğer kombi arızanıza bir anlam veremiyor ve hata kodlarından arızanızı çözemiyorsanız servisimizi arayabilirsiniz. Öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlamaktayız.. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.
Hemen arayın. +90 532 161 46 96

AİRFEL KOMBİYİ TANIYIN