KOMBİ HATA KODLARI

Kombi Hata Kodu Nedir?

Kombiler, bildiğiniz gibi evlerde, işyerlerinde vb. mekanlarda ısıtma görevi olan, beyaz eşya kategorisinde kullanılan bir elektronik cihazdır. 

Isınma amacıyla kullanılan kombilerin bakımı yapılmadığı taktirde zaman zaman hata ve arıza verebilir. Bu hataları önlemek için mutlaka düzenli olarak kombi bakımı yaptırmalısınız. 

Kombilerinizde hata veya arıza oluştuğu an yapılması gereken ilk eylem, kombinizin hata koduna bakmaktır. Arıza kodları veya arıza işaretleri olarak da bilinen hata kodlarını bildiğiniz takdirde kombinizin sorununu çözebilir veya kombi servisini daha kolay yönlendirebilirsiniz.

Kombi hata kodu, kombinizin hangi arızayı yaptığını size bildiren işaretlerdir. Her firmanın ve neredeyse her modelinin farklı hata kodları mevcuttur. Kombi markanızın hata kodlarını öğrenmek için markanızın aşağıdaki logolarına öğrenebilirsiniz. Her kombide hata kodu vardır ve bu kodlar kimi zaman kombilerin dijital panelinde, kimi zaman ısı derecelerinde görülür. 

Kombi Hata Kodları

Kombi Hata Kodlarının Önemi

Kombi hata kodları olmadan hangi hatayla baş başa olduğumuzu öğrenemeyiz. Hata kodları, bize hatayı anlatır ve biz de gereken düzeltmeleri yaparız. Hata kodları hem teknik servis elemanlarının hem de kombi sahiplerinin işine yarar. 

Hata Kodunu Öğrendikten Sonra Ne Yapmalısınız?

  • Hata kodunuzun anlamını öğrenin. Anlamını öğrendikten sonra hatanızı anladıysanız sonraki işlemle devam edin.
  • Kesinlikle kombinizin teknik servisine başvurun. Profesyonel bir yardım almalısınız.
  • Sakın kendiniz tamir etmeye kalkmayın. Yanlış bir hamle de ciddi hasar ve kazalara sebep olabilirsiniz.
  • Teknik servis ile hatayı düzelttikten sonra düzenli olarak kombi bakımınızı yaptırmanızı öneriyoruz. Kombi bakımı, olası hata ve arızaların önüne geçmenizi sağlar. 

Tekrar ediyoruz profesyonel bir yardım almayıp, kombinizi kendiniz tamir etmeye kalkışırsanız ciddi kazalara neden olabilirsiniz. GARANTİ KOMBİ olarak kombi servisi hizmetimizden yararlanabilirsiniz. 

Kombiniz arıza yaptığında ilk yapmanız gereken kombi ekranında çıkan hata koduna göre arızanın neden olduğunu anlamaktır. Arıza koduna göre servisi bilgilendirmeli ve ona göre önlem almalısınız. Bu sayfamızda tüm kombi marka ve modelleri için hata kodlarını size sunuyoruz.

Aşağıda Airfel, Alarko, Arçelik, Ariston, Baymak, Beko, Bosch, Buderus, Demirdöküm, ECA, Ferroli, İmmergas, Protherm, Termoteknik, Vaillant, Viessmann, Baykan markalarının kombi hata kodlarını bulabilirsiniz. Hata kodları ve kombi arızasıyla ilgili daha detaylı bilgi için çağrı merkezimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.  Sağlıklı günler dileriz.