ferroli istanbul kombi servisi

FERROLİ KOMBİ HATA KODLARI

FERROLİ KOMBİ ‘nin tüm modellerinde kullanılan hata kodlarını sizler için sayfamızda topladık! İşte FERROLİ KOMBİ hata kodları …

Hata kodları için aşağıdakilerden kullandığınız modele tıklayın ve çıkan pencereyi okuyun.

FERROLİ KOMBİ MODELLERİ HATA KODLARI

Ferroli DIVAtech Arıza Kodları ve Çözümleri

Ferroli kombi hata kodları, DIVAtech model arıza kodları ve çözümleri…

Ferroli DIVAtech A01 Hata Kodu : Ateşleme Hatası

Kombinin ateşleme yapamadığını belirtmekte olan bir hata kodudur. Bu arızakodu ile karşılaştığınızda ilk olarak dairenizde gaz olup olmadığını ve kombi gaz vanasını ve daire gaz giriş vanasın kontrol edin, vanaları kapalı görürseniz mutlaka açın. Ocağınızı yakarak dairenizde gaz olduğundan emin olun. Ardından birkaç kez kombiyi resetleyin. Arıza düzelmediği sürece resetleme işlemini en fazla 3 kez yapabilirsiniz. Bunlara rağmen bir düzelme olmaz ise bu durumda elektronik kart, gaz valfi ya da iyonizasyon ve ateşleme elektrodlarında sorun olabilir. Sorunun net tespiti ve çözümü için mutlaka uzman servis yardımı alın.

GARANTİ KOMBİ SERVİSİ olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Ferroli DIVAtech A02 Hata Kodu : Yanlış Alev Hatası

Kombi brülörünün kapalı olmasına rağmen alev sinyali algılandığını belirtir. Bu gibi durumlarda öncelikle kombiyi resetleyin. En fazla 3 reset uygulamasından sonra da arızada düzelme durumu olmaz ise; İyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde ya da elektronik kartta sorun olabilir. Sorunun net tespiti ve çözümü için mutlaka uzman servis yardımı alın.

Ferroli DIVAtech A03 Hata Kodu Arı Isınma Uyarısı

Kombide aşırı ısınma korumasının devreye girdiğini belirtir. Bu arıza durumunda öncelikle kombinin altındaki tesisat vanalarına ve kombiniz kış modunda ise eğer kalorifer petek vanalarına bakmalısınız. Vanaların açık vaziyette olması gerekmektedir. Kapalı ise kontrol sağlayın ve mutlaka açın. Daha sonrasında kombiyi birkaç defa resetleyin. Bu işlemlerden sonra da arızanın devam etmesi halinde; ana eşanjörde, üç yollu vanada, pompada sorun olabilir, kalorifer tesisatında tıkanma veya hava olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir. Sorunun net tespiti ve çözümü için mutlaka uzman servis yardımı alın.

GARANTİ KOMBİ SERVİSİ olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Ferroli DIVAtech F04/F07/A23/A24 Hata Kodu : Kart Hatası

Kombi elektronik kartına parametrelerinin yanlış girildiğini belirten arıza kodlarıdır. Bu gibi durumlarda cihaza müdahalede bulunmadan direk uzman uzman servis yardımı alın.

Ferroli DIVAtech A05 Hata Kodu : Fan arızası.

Kombi bu arıza kodunu verdiğinde elektronik kart parametreleri yanlış ayarlanmış olabilir, fan arızalı olabilir, kablolarda sorun olabilir ya da elektronik kart arızalı olabilir. Sorunun net tespiti ve çözümü için mutlaka uzman servis yardımı alın.

GARANTİ KOMBİ SERVİSİ olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Ferroli DIVAtech A06 Hata Kodu : Alev Yok

Kombide ateşleme sonrasında alevin yeterli olmadığını belirtir. Servis öncesi birkaç reset uygulaması yapın. Arıza durumu düzelmezse eğer; gaz valfinde, iyonizasyon elektrodunda veya elektronik kartta sorun olabilir. Gaz basıncı düşük olabilir. Sorunun net tespiti ve çözümü için mutlaka uzman servis yardımı alın.

Ferroli DIVAtech A09/A16/F50 Hata Kodu : Gaz valfi sorunu.

Kombi gaz valfinde veya kablolarında sorun olabileceğini belirten arıza kodlarıdır. Bu gibi durumlarda net arıza tespiti ve onarımı için uzman yardımı alınmalıdır. Cihaza herhangi bir müdahalede bulunmadan sorunun net tespiti ve çözümü için mutlaka uzman servis yardımı alın.

Ferroli DIVAtech F10/F14 Hata Kodu : Kalorifer NTC Arızası

Bu arıza durumlarında kalorifer sensöründe sorun olabilir, kablolarda kopma-kısa devre veya sensör borularında nemlenme durumu olabilir. Sorunun net tespiti ve çözümü için mutlaka uzman servis yardımı alın.

Ferroli DIVAtech F11 Hata Kodu : Sıcak su NTC Arızası.

Kombi Kullanım sıcak suyu sensöründe arıza oluştuğunu bildirmekte olan bir hata kodudur. Bu durumda sıcak su alamazsınız. Sensörde, sensör kablolarında veya borularında bir problem olabilir. Sorunun net tespiti ve çözümü için mutlaka uzman servis yardımı alın.

Ferroli DIVAtech F20 Hata Kodu : Yanma kontrol sorunu.

Yanma kontrolünde bir problem olduğunu belirtir. Bu gibi  arıza durumlarda kombiye müdahalede bulunmayın. Fan arızalı olabilir, baca tıkalı ya da ebatlarında sorun olabilir (ebatlar kısa ya da uzun olabilir), prosestat veya elektronik kartta sorun olabilir. Sorunun net tespiti ve çözümü için mutlaka uzman servis yardımı alın.

Ferroli DIVAtech A21/A51 Hata Kodu : Uygunsuz yanma durumu.

Kombi son 10 dakika içerisinde 5 defa F20 arıza kodu verdiğinde bu hata kodu ekranda belirir. Bu arıza durumunda atık gaz sisteminde bir sorun olabilir. Sorunun net tespiti ve çözümü için mutlaka uzman servis yardımı alın.

Ferroli DIVAtech F34 Hata Kodu : Düşük voltaj hatası.

Kombiye gelen voltajın düşük olduğunu yani 180 V altında olduğunu belirtir. Bu hata kodu ile karşılaştığınız zaman bir süre kadar voltajların düzelmesini beklemelisiniz. Bekleme sonrasında arızada düzelme olmazsa eğer elektronik kartta problem olabilir. Elektronik karta müdahale edilerek sorunun düzelmesi amacı ile servis yardımı almanız gerekir. Müdahale sonrasında sorunun yeniden yaşanmaması için mutlaka “Kombi Regülatörü” kullanın.

Ferroli DIVAtech F35 Hata Kodu : Şebeke frekansı normal değil.

Elektrik şebekesinde sorun olabilir. Elektrik sistemi ve tesisatı kontrol edilmelidir. Bu yüzden cihaza müdahale etmeden uzman yardımı almalısınız.

Ferroli DIVAtech F37 Hata Kodu : Tesisat su basıncı düşük.

Sistem su basıncının düşük durumda olduğunu belirten bir arıza kodudur. Tesisat su basıncı azaldığı için su basmak gerekir. Sorun ancak bu şekilde çözümlenebilir. Ferroli DIVAtech model kombinin sağ altındaki mavi renkteki doldurma musluğunu sağa çevirerek açmalı ve basıncı 1,5 bara kadar getirmelisiniz. Uygulamadan sonra arıza düzelecek ve ekrandaki hata kodu silinecektir. İşlem bitince doldurma musluğunu yeniden sola çevirmeyi unutmayın. Sorun düzelmezse resetleme işlemi yapabilir, arıza yine devam ederse servis yardımı alabilirsiniz.

Ferroli DIVAtech F39 Hata Kodu :  Harici sensör arızası.

Harici sensörde, sensör bağlantılarında ya da borularında sorun olabilir. Bu yüzden cihaza müdahale etmeden uzman yardımı almalısınız.

Ferroli DIVAtech A41 Hata Kodu : Sensör konumlandırılmasında sorun.

Çıkış ya da sıcak su sensörünün boru ile bağlantısının kesildiğini belirtir. Sensörler doğru konumlandırılmamış veya düzgün çalışmıyor yani arızalı olabilir. Bu yüzden cihaza müdahale etmeden uzman yardımı almalısınız.

Ferroli DIVAtech F42 Hata Kodu : Isıtma sensör arızası.

Kalorifer ısıtma sensöründe hata oluştuğunu belirtir. Sensör arızalı olabilir veya bağlantılarında sorun olabilir. Arızanın teşhisi ve çözümü için uzman yardımı almalısınız.

Ferroli DIVAtech F43 Hata Kodu : Eşanjör koruması devrede.

Sistemde su devir daiminin olmadığını veya sistemde hava olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda pompa arızalı olabilir. Yine de arızanın tespit edilmesi ve çözümlenmesi için servis yardımı almanız gerekmektedir.

Ferroli kombi hata kodları, DIVAtech modelinin arıza kodları bu kadardı…

Ferroli DIVAtop Arıza Kodları ve Çözümleri

Ferroli kombi hata kodları, DIVAtop model arıza kodları ve çözümleri…

Ferroli DIVAtop A01 Hata Kodu : Ateşleme Hatası

Kombide ateşleme sorunu olduğu anlamına gelir. Bu durumda ilk olarak dairenizde gaz olduğundan ve kombi gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olmalısınız. Daha sonra kombiyi resetleyin, düzelme olmaz ise resetleme işlemini bir kaç kez tekrar edin. İşlemler sonrası sorun düzelmez ise; anakart, gaz valfi, iyonizasyon veya ateşleme elektrodu arızalı olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Ferroli DIVAtop A02 Hata Kodu Yanlış Alev

Kombi brülörü kapalı olduğu halde  alevin devam ettiğini belirtir. Bu arıza durumunda kombiye reset atın. Arıza durumu düzelmezse işlemi birkaç kez daha tekrar edebilirsiniz. Resetleme sonrasında da arıza devam ederse eğer; İyonizasyon elektrodunda, gaz grubunda ya da anakartta problem olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Ferroli DIVAtop A03 Hata Kodu : Aşırı Isınma

Kombide aşırı ısınma nedeniyle limit termostatın kombiyi bloke ettiğini belirtir. Kullanıcı olarak, kombinin altındaki kalorifer tesisat vanalarını ve kalorifer petek vanalarını kontrol etmelisiniz. Vanalar kapalı ise eğer açık konuma getirin. Sonrasında birkaç kez resetleme işlemi uygulayın. Arıza durumunda yine bir düzelme olmaz ise; Ana eşanjörde, pompada, üç yollu vanada sorun olabilir. Kalorifer tesisatında tıkanma olması ya da kalorifer filtresinin tıkanması durumlarında da bu sorun yaşanır. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Ferroli DIVAtop A05 Hata Kodu : Hava Prosestat Sorunu

Prosestat kablolarında sorun olabilir, baca ebatlarında sorun olabilir, fan, prosestat veya elektronik kart arızalı olabilir. Bu arıza durumunda cihaza müdahalede bulunmadan tespit ve onarım yapılması açısından uzman yardımı almanız gerekmektedir.

Ferroli DIVAtop A06 Hata Kodu : Alev Oluşmuyor

4 dakika içerisinde 5 kez alev yokluğu yaşandığını belirtir. Servis çağırmadan önce birkaç resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrasında arıza düzelmezse eğer; iyonizasyon elektrodunda, anakartta ya da gaz grubunda sorun olabilir. Gaz basıncı düşük olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Ferroli DIVAtop F07 Hata Kodu : Kablo tesisat bağlantı problemi.

x5 konnektörün üzerindeki köprünün bağlı durumda olmadığını belirtir. Kablo tesisatının kontrol edilmesi ve arızanın çözümlenmesi adına mutlaka uzman yardımı almalısınız.

Ferroli DIVAtop F10 Hata Kodu : Kalorifer Sensör Sorunu

Çıkış sensörü 1 sorunudur. Bu durumda sensör arızalı olabilir, bağlantılarında sorun olabilir ya da sensör boruları nemlenmiş olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Ferroli DIVAtop F11 Hata Kodu : Sıcak Su NTC Hatası

Sıcak su sensör arızası olarak bilinir. Fakat sorun sadece sensör ile alakalı değildir. Sensörün arızalı olmasının yanı sıra bağlantılarda veya borularda da sorun olabilmektedir. Arızanın tespit edilmesi ve çözümlenmesi için mutlaka uzman yardımı almalısınız.

Ferroli DIVAtop F12 Hata Kodu : Kazan bölmesi sensör sorunu.

Kazan bölmesindeki sensörde arıza olduğunu belirtir. Bu gibi durumlarda sensörün yanı sıra bağlantılarda ve borularda da sorun olabilir. Tespit ve çözüm için mutlaka uzman yardımı alın ve servis gelene kadar cihaza müdahalede bulunmayın.

Ferroli DIVAtop F14 Hata Kodu : Kalorifer Sensör Sorunu

Çıkış sensörü 2 problemi. Sensörde, kablolarda veya sensör borularında sorun olabilir. Kombiye müdahale etmeden servis yardımı almalısınız.

Ferroli DIVAtop A15 Hata Kodu : Hava Akış Koruma

Son 15 dakika içerisinde hava akış sorununun devam ettiğini belirtir. Yani F05 arızasının tekrarlandığını anlayabiliriz. Arızanın onarılması adına servisi aramalı yardım almalısınız.

Ferroli DIVAtop F34 Hata Kodu : Düşük Voltaj

Kombiye gelen veya daireye gelen voltajın 180 V altında olduğunu belirtir. Daireye gelen voltajı ölçtürdüğünüz zaman normal çıkarsa eğer sorun kombide demektir. Bir süre kadar bekleyin. Cihaz bu süre zarfında otomatik resetlenir. Uzun zaman bekleme sonucunda arıza durumunda değişiklik olmaz ise; elektronik kart yanmış ya da hasar görmüş diyebiliriz. Elektronik kart bu durumda tamir edilir ya da değişimi yapılır. Sorun çözümlenir. Yalnız arıza tekrarı yaşanma ihtimali olduğundan “Kombi Regülatörü” kullanmanızı öneriyoruz.

Ferroli DIVAtop F35 Hata Kodu : Şebeke Frekansı Anormal

Elektrik şebeke frekansında sorun olduğunu belirtir. Elektrik tesisatında ya da sisteminde bir problem olabilir. Net tespit için uzman yardımı almalısınız.

Ferroli DIVAtop F37 Hata Kodu : Düşük Su Basıncı

Kombi kalorifer tesisatında bulunan su basıncının düşük olduğunu belirten hata kodudur. Bu arıza durumunda düşük olan su basıncını kombiye su basarak yükseltmeniz gerekir. DİVAtop model kombinin sol altındaki siyah doldurma musluğunu sola çevirerek 1,5 bar kadar su basmalısınız. Su basma işleminden sonra sorun düzelir. Sorun eğer devam ederse resetleme işlemi yapabilirsiniz. İşlemi yapamazsanız eğer ya da arıza durumu düzelmez ise servisi çağırabilirsiniz.

Ferroli DIVAtop F39 Hata Kodu : Harici Sensör Hatası

Kombinin harici sensöründe sorun olduğunu belirten bir arızadır. Bu durumda sensörün yanı sıra kabloların kopuk olması ya da kısa devre olması sebebi ile de sorun yaşanır. Ayrıca sensör borularında nemlenme olabilir. Servisi arayarak bu konudaki bilgi ve yardımları alabilirsiniz.

Ferroli DIVAtop F40 Hata Kodu : Yüksek Su Basıncı

Kombi tesisatında bulunan su basıncının yüksek olduğunu belirtir. Bu sorunda servis yardımı almanıza gerek yoktur. Kombiye en yakın peteğin hava alma bölümünü açarak su almalı ve yüksek basıncı bu şekilde düşürmelisiniz. İşlem sonrasında ekrandan hata kodu silinir ve derece belirir. İşlemi sonlandırmalısınız. Bu arıza durumu sıklıkla yaşanıyor ise mutlaka uzman yardımı almalısınız.

Ferroli DIVAtop A41 Hata Kodu : Sensör Konumlandırma Hatası

Çıkış suyu sensörünün boru ile bağlantısının olmadığını bağlantılarında kopukluk olduğunu belirtir. Sensör arızalı olabilir veya konumlandırılmasında sorun olabilir. Tespit ve onarım adına uzman yardımı almalısınız.

Ferroli DIVAtop F42 Hata Kodu : Isıtma Sensöründe Hata

Isıtma sensöründe sorun olabileceğini belirtir. Bu arıza durumunda sensörün yanı sıra bağlantılarda da sorun olabilir. Düşük ihtimalle de olsa sensör borularında nem durumu söz konusu olabilir. Teşhis ve müdahale adına mutlaka uzman yardımı almalısınız.

Ferroli DIVAtop F43 Hata Kodu : Eşanjör Koruma Devrede

Sistem hava yaptığı zaman ya da su devir daimi olmadığı zaman bu sorun yaşanır. Sistem hava yapmış ise havası alınır, devir daim pompası arızalı ise onarımı ya da değişimi yapılarak sorun çözümlenir. Arıza teşhisi ve onarımı adına işi uzmanına bırakmalısınız.

Ferroli DIVAtop F47 Hata Kodu :  Basınç Sensör Hatası

Sistem su basıncını ölçme görevinde olan sensörde sorun olduğunu belirtir. Sensör kablolarında sorun da olabilir. Tespit ve çözüm için servisi aramalı ve yardım almalısınız.

Ferroli DIVAtop F50 Hata Kodu : Modureg arızası.

Kablo tesisatında sorun olabileceğini belirten bir arıza kodudur. Kontrol, teşhis ve arıza onarımı adına Ferroli Servisi yardımı almalısınız.

Ferroli kombi hata kodları, DIVAtop modelinin arıza kodları bu kadardı…

Ferroli Domicompact Arıza ve Çözümleri

Ferroli kombi hata kodları, Domicompact model arıza kodları ve çözümleri…

Ferroli Domicompact kombi ateşlemiyor. Ferroli Domicompact çalışmıyor. Ferroli Domicompact ekranında arıza kodu veriyor ise arıza kodlarının anlamları ve kullanıcı olarak yapabilecekleriniz hakkındaki bilgileri sizler için hazırladık.

Ferroli Domicompact F1 Arıza Kodu :  Ateşleme Hatası

Kombinin herhangi bir sebeple ateşlemeyi yapamadığını belirtir. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak öncelikle dairenizde gaz olduğundan ve kombi gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olmak için kontrol ediniz. Ardından birkaç kez kombinizi resetleyin. Sorun yine de düzelmiyorsa eğer; anakart, iyonizasyon ve ateşleme elektrodunda ya da gaz valfinde sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ferroli Domicompact F2 Arıza Kodu : Yanlış Alev

Kombide İyonizasyon sorunu olarak da adlandırabiliriz. Kombi brülöründe yanma olmamasına rağmen alevin algılandığını belirtir. Servis öncesi birkaç resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonucunda sonuçta bir değişiklik olmaz ise; elektronik kartta, gaz grubunda ya da iyonizasyon elektrodunda sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ferroli Domicompact F3 Arıza Kodu : Aşırı Isınma

Bu arıza durumunda limit termostat devreye girerek aşırı ısınma sebebi ile cihazı bloke etmiş demektir. Öncelikle tesisat vanalarını ve kalorifer vanalarını kontrol etmenizi öneriyoruz. Vanalar kapalı ise açmalısınız ve 3 petek vanasının açık olduğundan emin olmalısınız. Sorun bu şekilde de devam etmekte ise birkaç resetleme işlemi uygulayabilirsiniz. Sorunda düzelme olmaz ise; ana eşanjör kireçlenmiş-tıkanmış olabilir, devir daim pompası sıkışmış olabilir, üç yollu vana ortada kalmış ya da konum değiştiriyor olabilir, kalorifer filtresi-kalorifer tesisatı tıkanmış olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ferroli Domicompact F5 Arıza Kodu :  Prosestat Hatası

Kombi F5 hata kodu verdiğinde nedeni için  pek çok sebep sayabiliriz. Atık gaz sistemi ile alakalı bir durumdur. Yani cihazın yanma sonrasında atık gazı bir sebeple dışarı atamadığını belirtir. Bu arıza durumunda; baca (hava akım borusu) yerinden çıkmış olabilir, fan motorunda sorun olabilir, prosestat arızalı olabilir. veya elektronik kartta sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ferroli Domicompact F7 Arıza Kodu : Kalorifer Sensör Hatası

Kombi kalorifer sensöründeki arızayı belirten sorundur. Bu gibi durumlarda sensör arızasının yanı sıra sensör bağlantılarında veya borularında sorun olabilmektedir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ferroli Domicompact F9 Arıza Kodu : Sıcak Su Sensör Hatası

Bu arıza durumunda sıcak su sensöründe sorun olabilir. Böyle bir durumda sensörün yanı sıra sensör kablolarda kısa devre durumu ya da kopma durumu da söz konusu olabilir. Ya da sensör borularında nemlenme olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ferroli Domicompact F37 Arıza Kodu : Düşük Su Basıncı

Bu hata kodu Ferroli Domicompact model kombilerde sıklıkla karşımıza çıkar. Sistemdeki mevcut suyun azaldığını ve bu sebeple cihazın suya ihtiyacı olduğunu belirten bir arıza kodudur. Kombiye su basmanız gerekir. Ferroli Domicompact model kombinin sol altında bulunan siyah doldurma musluğunu sola çevirmeli ve panelin sağında bulunan bar göstergesini takip ederek 1,5 bara kadar su basmalısınız. İşlemin ardından doldurma musluğunu mutlaka kapatın. Uygulamalardan sonra sorun düzelir. Düzelme durumu olmaz ise su basınç sondası arızalanmış olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ferroli kombi hata kodları, Domicompact modelinin arıza kodları bu kadardı…

Ferroli Domicondens Arıza ve Çözümleri

Ferroli kombi hata kodları, Domicondens model arıza kodları ve çözümleri…

Ferroli Domicondens A01 Arızası : Ateşleme Yok
Kombinin çeşitli nedenlerden dolayı ateşleme yapmadığını belirtir. Bu arıza durumda, dairenizde gaz olduğundan ve kombi gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olmak için kontrol ediniz. Eğer dairenizde gaz var ve kombi gaz vanası açık  ise kombiyi resetleyin. Sorun yine de devam etmekte ise bu durumda ateşleme ve iyonizasyon elektrodunda sorun olabilir, gaz valfi arızası ya da elektronik kart sorunu meydana gelmiş olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ferroli Domicondens A02 Arızası :  Yanlış Alev
Bu arıza durumunda öncelikle kombiyi resetleyin. Maksimum 3 resetleme işlemi yapın. Sorunun düzelmediği durumda servis yardımı almalısınız. İyonizasyon elektrodunda, anakartta veya gaz grubunda sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ferroli Domicondens A03 Arızası : Aşırı Isınma
Bu arıza durumunda önce cihaz petek konumunda ise petek vanalarının kapalı olmadığından emin olun. Kombi altındaki kalorifer gidiş-dönüş boruları üzerindeki vanaların açık olduğundan emin olun. Cihazı birkaç kez resetleyin. Müdahale sonrasında da sorun yaşanıyor ise servis yardımı alın. Ana eşanjörde, üç yollu vanada, sirkülasyon pompasında sorun olabilir, tesisat tıkalı veya kalorifer dönüş borusu içindeki filtre tıkalı olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ferroli Domicondens F05 Arızası :  Prosestat sorunu.
Bu durum hava basınç swich (prosestat) kontağının açık olduğunu gösterir. Fanı açmasına rağmen 20 saniye boyunca kontaklarını kapatmadığını belirtir. Fan, prosestat veya anakart arızalı olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ferroli Domicondens A06 Arızası : Yetersiz Alev
Kombinin ateşleme yapmasının hemen sonrasında alevin yeterli gelmediğini belirten arıza kodudur. Bu durumda gaz sistemindeki basınç düşük olabilir. İyonizasyon elektrodunda, elektronik kartta veya gaz grubunda sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ferroli Domicondens F10 Arızası Çıkış sensörü 1 sorunu.
Sensör arızası olarak da adlandırılabilir. Sensör kablolarında kısa devre olması ya da kablolarda kopmanın olma durumu da bu sorunu meydana getirebilir. Ayrıca borularda nemlenme olması da sorunu yaşattırır. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ferroli Domicondens F11 Arızası :  Sıcak Su Sensör Hatası
Sıcak su sorunu yaşayabileceğiniz bir arıza kodudur. Bu durumda sıcak su sensörü arızalı olabilir. Sensör sorununun yanı sıra cihazın kablolarında kopma veya kablolarında kısa devre durumu da olabilir. Borularda nemlenme olduğu zaman da bu sorun yaşanabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ferroli Domicondens F14 Arızası : Çıkış sensörü 2 sorunu.
Sensörün kablo tesisatında sorun var ise yani kablolarında kopma ya da kısa devre durumu söz konusu ise bu sorun yaşanır. Veya sensör arızası da meydana gelmiş olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ferroli Domicondens F34 Arızası : Düşük Voltaj
Bu durumda ckombiye gelen şebeke voltajının 170 V dan az olduğunu belirtir. Yani düşük gelen voltaj sebebi ile cihaz çalışmıyordur. Kısa süreliğine beklemelisiniz. Bu bekleme sonrasında eğer düzelme olmadı ise mutlaka servis yardımı almalısınız. Cihazın elektronik kart gibi önemli olan bir parçası hasar görmüş ya da arızalanmış olabilir. Servis talep ederseniz bu sorun çözümlenebilir. Fakat yine de bu sorunu bir kez daha yaşamamak adına kombi regülatörü cihazı kullanmalısınız.

Ferroli Domicondens F35 Arızası : Şebeke Frekans Hatası
Elektrik şebekesinde sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Ferroli Servisi’ni arayarak yardım almalısınız. Cihaza müdahaleniz söz konusu olamaz. Elektrik sistemi kontrol edilmeli ve sorun çözümlenmelidir.

Ferroli Domicondens F37 Arızası :  Düşük Su Basıncı
Kombikalorifer devresinde yetersiz su basıncı anlamını taşıyan arıza kodudur. Domicondens model kombiye su basmak için sağ alt kısımda yer alan mavi uzun parçayı sağa çevirmelisiniz. Bu parça doldurma musluğudur. Sağa çevirdiğiniz an su sesi gelir ve su dolumu başlar. Ekrandaki F37 arıza kodu silinene kadar su basmaya devam edin. Ekranda derece belirdiğinde doldurma musluğunu yeniden sola çevirerek kapatın. Sorun düzelmiş olacaktır. İşlemi yapamadıysanız veya ekrandaki F37 arıza kodu silinmiyor ise su basınç sondası veya anakart arızalanmış olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ferroli Domicondens A41 Arızası : Sensör Hatası
Çıkış sensörünün ya da sıcak su sensörünün boru ile bağlantısının olmadığını yani bağlantısının kesildiğini belirten arıza kodudur. Bu durumda sensör doğru konumlandırılmamış ya da arızalı ve bu sebeple düzgün çalışmıyor olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ferroli Domicondens F42 Arızası :  Isıtma sensöründe anormallik.
Bir nevi sensör sorunu olarak adlandırabiliriz. Bu durumda sensör arızalı olduğunu için parça değişimi gerekmektedir. Sensör arızasının yanı sıra sensör borularının nemlenmesi, sensör kablolarında kopukluk olması, kısa devre olması durumlarında da bu sorun yaşanabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ferroli Domicondens F43 Arızası : Eşanjör koruması devrede.
Sistemdeki suyun devir daim olmadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda bir nevi kombinin sirkülasyon yapmadığını belirtebiliriz. Pompa arızası olarak adlandırmak da mümkün olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ferroli Domicondens F50 Arızası :  Modureg sorunu.
Kablo tesisatında sorun olabileceğini anlatan arıza kodudur. Bu durumda kablolarda kopma durumu meydana gelmiş olabileceği için servis müdahalesi gerekmektedir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ferroli kombi hata kodları, Domicondens modelinin arıza kodları bu kadardı…

Ferroli Domiproject Kombi Arıza ve Çözümleri

Ferroli kombi hata kodları, Domiproject model arıza kodları ve çözümleri…

Ferroli Domiproject kombilerde ekran bulunmaz, kombide meydana gelen arıza durumlarında kullanım panelindeki ışıkların durumuna göre arıza durumunu kullanıcıya ve servise bildirir.

Yeşil ve Sarı Işık Yanmıyor, Kırmızı Işık Yanıp Sönüyor ise; Kombinin ateşleme yapamadığını belirtmekte olan arıza kodudur. Kullanıcı olarak servis çağırmadan önce, daire de gaz olup olmadığını kontrol ediniz. Daire gaz var ise kombinize birkaç kez reset atmanız gerekmektedir. Resetleme işleminden sonra cihazda düzelme olmuyor ise bu durumda kombi parçalarında problem var demektir. Kombi anakartı, gaz valfi ya da ateşleme iyonizasyon elektrotlarında sorun olabilmektedir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Yeşil Işık Yanmıyor, Sarı Işık Yanıyor, Kırmızı Işık Yanıp Sönüyor ise; Kombide aşırı ısınmanın oluştuğunu belirtmekte olan  arıza kodudur. Kullanıcı olarak servis çağırmadan önce, kombinizin su basınç seviyesini kontrol ediniz. basınç 1 barın altındaysa basınç 1,5 bar olana kadar kombiye su ekleyiniz. Dairenizde de en az 2 peteğin açık olmasına dikkat ediniz. Kontroller sonrası kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrası düzelme olmaz ise bu durumda pompa sıkışmış olabilir, ana eşanjör kireçlenmiş, üç yollu vana konum değiştirmiyor ya da takılı kalmış olabilir, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Yeşil Işık Yanıyor, Sarı ve Kırmızı Işık Yanmıyor ise; Brülör kapalı olmasına rağmen kombide alev oluştuğunu belirtmen hata kodudur. Bu duruma kullanıcı olarak müdahale edebileceğiniz bir şey yoktur. Kombi içerisinde bulunan elektronik kart, gaz valfi ya da ateşleme elektrotlarında sorun oluşabilmektedir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Yeşil Işık Yanıp Sönüyor, Sarı ve Kırmızı Yanmıyor ise; Kombi atık gaz sisteminde hava akışı problemi olduğunu bildiren arıza kodudur. Kullanıcı olarak servis çağırmadan önce kombi atık gaz borusunun yerinden çıkmadığından ve çıkış ağzını poşet, yaprak gibi yabancı bir maddenin tıkamadığından emin olmalısınız. Kontroller sonrasında kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrasında da düzelme olmuyor ise fan, prosestat ya da elektronik kartta sorun olabilmektedir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Yeşil ve Kırmızı Işık Yanmıyor, Sarı Işık Yanıp Sönüyor ise; Kombi su basıncının düşük olduğunu belirtmekte olan bir arıza kodudur. Kullanıcı olarak kombiye su basmanız gerekmektedir. Kombinizin altında bulunan su doldurma musluğu yardımı ile kombinin bar seviyesini 1,5 bara getiriniz. Kombi kendiliğinden tekrar normal çalışmasına dönecektir. Cihazda düzelme olmaz ise cihaza birkaç kez reset atınız. Yine de bir düzelme olmaz ise basınç sensöründe arıza durumu olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Yeşil Işık Yanmıyor, Sarı ve Kırmızı Işık Yanıp Sönüyor ise; Kalorifer sensörünün arızaya geçtiğini belirten arıza kodudur. Büyük ihtimal ile kalorifer sensörünün değişmesi gerekecektir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Yeşil Işık ve Sarı Işık Yanıp Sönüyor, Kırmızı Işık Yanmıyor ise; Sıcak su sensörünün arızaya geçtiğini belirtmekte olan bir arıza kodudur. Büyük ihtimal ile sıcak su sensörünün değişmesi gerekecektir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Yeşil Işık Yanmıyor, Sarı ve Kırmızı Işık Yanıp Sönüyor ise; Eşanjör korumasının devreye girdiğini belirten arıza kodudur. Kombinin su basıncı düşük olabilir. Bunun dışında kombi parçalarında sorun olabilmektedir. Eşanjör kireçlenmiş ya da pompada sorun olabilmektedir. Bunun dışında su taziğinin yüksek olmasından da bu hata yaşanabilmektedir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Ferroli kombi hata kodları, Domiproject modelinin arıza kodları bu kadardı…

Ferroli Econcept Kombi Arıza ve Çözümleri

Ferroli kombi hata kodları, Econcept model arıza kodları ve çözümleri…

Ferroli Econcept F1 Arıza Kodu : Alev Yok
Kombi brülöründe ateşleme olmadığını belirtir. Ateşleme sorunlarında öncelikle yapmanız gereken daireye gaz gelip gelmediğine bakmak olsun. Gaz kontrolü sonrasında vanalar kapalı ise açın. Vanalar açık olmasına karşın arıza durumunda düzelme olmuyor ise resetleme işlemi uygulayabilirsiniz. Resetleme işleminden sonra da sorunda düzelme olmuyor ise servisi aramanız şarttır. Ateşleme sorunlarında; anakart, gaz valfi, ateşleme ve iyonizasyon elektrodunda sorun olabilmektedir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ferroli Econcept F3 Arıza Kodu : Aşırı Isınma Sorunu
Kombide aşırı ısınma olduğunu bildiren arıza kodudur. Kombiye servis öncesi birkaç reset atabilirsiniz. Resetleme sonrasında arıza düzelmezse eğer; Tesisat tıkanıklığı, sirkülasyon pompası arızası, sensör arızası meydana gelmiş olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ferroli Econcept F5 Arıza Kodu : Fan Hatası
Bu arıza durumu ile karşılaşırsanız eğer kombiye müdahale etmeden servis çağırınız. Fan arızası, anakart arızası meydana gelmiş olabilir.

Ferroli Econcept F8 Arıza Kodu : Alev çıkış devresi sorunu.
Bu arıza durumunda servis çağırmadan önce kombiyi resetlemelisiniz. Resetleme sonrasında eğer arıza durumunda düzelme olmaz ise; anakart, iyonizasyon elektrodu ya da gaz valfinde sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ferroli Econcept F9 Arıza Kodu :  Elektronik kart ile gaz vanası arasında bağlantı yok.
Bağlantı kopukluğu söz konusu olduğu zaman bu sorun yaşanmaktadır. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ferroli Econcept F10/F22 Arıza Kodu : Mikroprozesör sorunu.
Kombiye müdahale etmeksizin arıza tespit ve onarımı için servis yardımı almanız gerekmektedir.

Ferroli Econcept F23 Arıza Kodu : 4 dakika içerisinde su basıncı girilen değere ulaşmıyor.
Su basıncı girilen değere uzun süre bekleme sonrası ulaşmayınca bu sorun yaşanır ve ekranda bu arıza kodu belirir. Bu arıza durumunda basınç sondasında sorun olabilmektedir. Yine de arızanın net teşhis edilmesi ve onarılması için uzman yardımı almanız gerekmektedir.

Ferroli Econcept F25 Arıza Kodu : Yazılım problemi.
Kombi elektronik kart yazılımında sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu sorunda cihaza müdahale etmeden servisi aramalı ve uzman yardımı almalısınız.

Ferroli Econcept F26 Arıza Kodu Yanma sırasında 4 dk da 5 defa alev eksikliği yaşanıyor.
Kombide yanma sırasında her 4 dakikada 5 kez alev yokluğu yaşandığını belirtir. Bu durumda alev kaybı yaşanıyor diyebiliriz. Arıza durumunda önce kombiyi resetlemelisiniz. Resetleme uygulamalarından sonra da arıza durumunda düzelme olmazsa eğer iyonizasyon elektrodu, elektronik kart veya gaz valfi gibi parçalarda sorun olabilir. Arızanın hem teşhis edilmesi hem de onarılması için mutlaka uzman yardımı almalısınız.

Ferroli Econcept F30/F31 Arıza Kodu : Gidiş sensörü sorunu.
Kombi kalorifer gidiş suyu sensörü arızalı olduğunda, sensör borularında nemlenme veya sensör kablolarında kopukluk ya da kısa devre durumu olabilir. Arızanın teşhis edilmesi ve uzmanı tarafından yerinde çözümlenmesi için Ferroli Servisi yardımı almalısınız.

Ferroli Econcept F32/F33 Arıza Kodu : Sıcak su sensörü sorunu.
Kombi kullanım suyu ntc sinde arıza durumu söz konusu olduğunda, sensör borularında nemlenme, sensör kablolarında aksaklık olduğunda bu arıza durumu ile karşılaşabilirsiniz. Arızanın teşhis edilmesi ve çözümlenmesi açısından uzman yardımı almanız şarttır.

Ferroli Econcept  F34 Arıza Kodu : Şebeke voltajı 190 V altında ya da 250 V üzerinde.
Şebeke voltajında dalgalanma olduğunu belirtir. Voltajlar düşük ya da yüksek olabilmektedir. Bir süre kadar voltajların düzelmesini beklemelisiniz. Bekleme sonrasında voltaj düzene girdiğinde sorun düzelebilir. Ancak uzun süre bekleme neticesinde arıza durumunda düzelme olmaz ise yüksek ya da düşük gelen voltaj sebebi ile elektronik kartta sorun oluşmuş olabilir. Bu gibi durumlarda Ferroli Servisi arayarak anakarta müdahale edilmesini sağlamalısınız. Müdahale sonrasında sorun düzelir ancak yine aynı sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden Kombi Regülatörü kullanmanızı önermekteyiz.

Ferroli Econcept  F35 Arıza Kodu : Şebeke frekansı arızalı.
Şebeke frekansında anormallik olduğunu belirtir. Bir süre beklemeli, sorunda düzelme olmaz ise servis desteği alınmalıdır.

Ferroli Econcept  F36 Arıza Kodu : Anakart sorunu.
Kombinin beyni görevinde olan anakartta sorun olduğunu belirtir. Bu arıza durumunda cihaz bloke konumda olacak yani çalışmayacaktır. Arızanın onarılması açısından mutlaka Ferroli Servisi yardımı almalısınız.

Ferroli Econcept  F37 Arıza Kodu : Düşük Su Basıncı
Kombi kalorifer sistem suyunun 1 bar altında olduğunu belirtir. Bu arıza durumu ile karşılaştığınız zaman cihaza su basmanız gerekmektedir. Cihazın altında monteli şekilde olan doldurma musluğu ile 1,5 bar kadar sisteme su basmanız gerekir. Su basma işlemi bittiğinde doldurma musluğunu mutlaka kapatın. Doldurma musluğu açık kalırsa basınç yükselir ve kombi su akıtabilir. İşlem bitiminde arıza durumu düzelmez ise kombiyi resetleyebilirsiniz. Resetleme uygulamasından sonra arıza düzelecektir. Arızanın devam etmesi halinde, arızanın sürekli yaşanması halinde veya işlemin yapılamadığı durumlarda mutlaka uzman desteği almak gerekir.

Ferroli Econcept  F39 Arıza Kodu : Dış Sonda Sorunu.
Çözüm Dış ortam sondasında sorun olabileceğini belirtir. Bu parça her kombide bulunmamaktadır. Dış hava sondası varsa eğer arızalı olabilir ya da bağlantılarda sorun olabilir. Dış hava sondası yoksa eğer elektriksel bir sorun olabilir. Arızanın tespit edilmesi ve sonuçlandırılması açısından uzman yardımı almanız gerekmektedir.

Ferroli Econcept  F40 Arıza Kodu : Yüksek Su Basıncı
Kombi tesisatındaki su basıncının yüksek olduğunu belirtir. Bu arıza durumunda yüksek basıncı düşürmeniz gerekmektedir. İdeal tesisat su basıncı 1 ile 2 bar arasıdır. Bu arıza durumunda ise basınç değeri 2,5 üzeridir. Kombiye en yakın kaloriferin üst yan kısmını açarak oradan su almalısınız. Su aldığınız an basınç düşmeye başlar. İşlemi basınç değeri 1,5 olana kadar devam ettirin. Bu değere geldiğinde ise işlemi sonlandırın. Arıza durumu düzelecektir. Düzelme olmazsa eğer kombiye reset atmanız yeterlidir. Arıza durumu sıklıkla tekrar ederse eğer mutlaka uzman yardımı almalısınız.

Ferroli Econcept  F41 Arıza Kodu :  Basınç Sondası Sorunu
Kombi tesisatındaki suyu ölçme görevinde olan basınç sondasında sorun olabileceğini belirtir. Bu arıza durumunda basınç değeri yanlış gösterilir. Parçanın değiştirilmesi ve arızanın giderilmesi amacı ile Ferroli Servisi yardımı almanız gerekmektedir.

Ferroli Econcept F43/F44 Arıza Kodu : Kalorifer dönüş suyu sensörü sorunu.
Kombi kalorifer dönüş suyu ntc si arızalı ise, ntc kablolarında sorun var ise, ntc borularında nemlenme var ise bu sorunu yaşayabilirsiniz. Genel anlamda net arıza teşhisi yapılması ve sorunun giderilmesi amacı ile mutlaka uzman yardımı almalısınız.

Ferroli Econcept F45/F46 Arıza Kodu : Duman sensörü arızası.
Çözüm Kullanıcı olarak bu arıza durumunda cihaza müdahalede bulunmamalı, arızanın tespit edilmesi ve çözümlenmesi için Ferroli Servisi desteği almalısınız.

Ferroli kombi hata kodları, Econcept modelinin arıza kodları bu kadardı…

Ferroli New Elite Kombi Arıza ve Çözümleri

Ferroli kombi hata kodları, New Elite model arıza kodları ve çözümleri…

Ferroli New Elite F01 Arıza Kodu : Alev Yok
Kombi brülöründe ateşleme olmadığını belirtir. Ateşleme sorunlarında öncelikle yapmanız gereken daireye gaz gelip gelmediğine bakmak olsun. Gaz kontrolü sonrasında vanalar kapalı ise açın. Vanalar açık olmasına karşın arıza durumunda düzelme olmuyor ise resetleme işlemi uygulayabilirsiniz. Resetleme işleminden sonra da sorunda düzelme olmuyor ise servisi aramanız şarttır. Ateşleme sorunlarında; anakart, gaz valfi, ateşleme ve iyonizasyon elektrodunda sorun olabilmektedir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ferroli New Elite F03 Arıza Kodu : Aşırı Isınma Sorunu
Kombide aşırı ısınma olduğunu bildiren arıza kodudur. Kombiye servis öncesi birkaç reset atabilirsiniz. Resetleme sonrasında arıza düzelmezse eğer; Tesisat tıkanıklığı, sirkülasyon pompası arızası, sensör arızası meydana gelmiş olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ferroli New Elite F04 / F05 / F06 Arıza Kodu Fan Hatası
Bu arıza durumu ile karşılaşırsanız eğer kombiye müdahale etmeden servis çağırınız. Fan arızası, anakart arızası meydana gelmiş olabilir.

Ferroli New Elite F08 Arıza Kodu : Alev çıkış devresi sorunu.
Bu arıza durumunda servis çağırmadan önce kombiyi resetlemelisiniz. Resetleme sonrasında eğer arıza durumunda düzelme olmaz ise; anakart, iyonizasyon elektrodu ya da gaz valfinde sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ferroli New Elite F09 Arıza Kodu : Elektronik kart ile gaz vanası arasında bağlantı yok.
Bağlantı kopukluğu söz konusu olduğu zaman bu sorun yaşanmaktadır. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ferroli New Elite F10 / F22 Arıza Kodu : Mikroprozesör sorunu.
Kombiye müdahale etmeksizin arıza tespit ve onarımı için servis yardımı almanız gerekmektedir.

Ferroli New Elite F23 Arıza Kodu : 4 dakika içerisinde su basıncı girilen değere ulaşmıyor.
Su basıncı girilen değere uzun süre bekleme sonrası ulaşmayınca bu sorun yaşanır ve ekranda bu arıza kodu belirir. Bu arıza durumunda basınç sondasında sorun olabilmektedir. Yine de arızanın net teşhis edilmesi ve onarılması için uzman yardımı almanız gerekmektedir.

Ferroli New Elite F25 Arıza Kodu : Yazılım problemi.
Kombi elektronik kart yazılımında sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu sorunda cihaza müdahale etmeden servisi aramalı ve uzman yardımı almalısınız.

Ferroli New Elite F26 Arıza Kodu : Yanma sırasında 4 dk da 5 defa alev eksikliği yaşanıyor.
Kombide yanma sırasında her 4 dakikada 5 kez alev yokluğu yaşandığını belirtir. Bu durumda alev kaybı yaşanıyor diyebiliriz. Arıza durumunda önce kombiyi resetlemelisiniz. Resetleme uygulamalarından sonra da arıza durumunda düzelme olmazsa eğer iyonizasyon elektrodu, elektronik kart veya gaz valfi gibi parçalarda sorun olabilir. Arızanın hem teşhis edilmesi hem de onarılması için mutlaka uzman yardımı almalısınız.

Ferroli New Elite F30/F31 Arıza Kodu : Gidiş sensörü sorunu.
Kombi kalorifer gidiş suyu sensörü arızalı olduğunda, sensör borularında nemlenme veya sensör kablolarında kopukluk ya da kısa devre durumu olabilir. Arızanın teşhis edilmesi ve uzmanı tarafından yerinde çözümlenmesi için Ferroli Servisi yardımı almalısınız.

Ferroli New Elite F32/F33 Arıza Kodu : Sıcak su sensörü sorunu.
Kombi kullanım suyu ntc sinde arıza durumu söz konusu olduğunda, sensör borularında nemlenme, sensör kablolarında aksaklık olduğunda bu arıza durumu ile karşılaşabilirsiniz. Arızanın teşhis edilmesi ve çözümlenmesi açısından uzman yardımı almanız şarttır.

Ferroli New Elite  F34 Arıza Kodu : Şebeke voltajı 190 V altında ya da 250 V üzerinde.
Şebeke voltajında dalgalanma olduğunu belirtir. Voltajlar düşük ya da yüksek olabilmektedir. Bir süre kadar voltajların düzelmesini beklemelisiniz. Bekleme sonrasında voltaj düzene girdiğinde sorun düzelebilir. Ancak uzun süre bekleme neticesinde arıza durumunda düzelme olmaz ise yüksek ya da düşük gelen voltaj sebebi ile elektronik kartta sorun oluşmuş olabilir. Bu gibi durumlarda Ferroli Servisi arayarak anakarta müdahale edilmesini sağlamalısınız. Müdahale sonrasında sorun düzelir ancak yine aynı sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden Kombi Regülatörü kullanmanızı önermekteyiz.

Ferroli New Elite  F35 Arıza Kodu : Şebeke frekansı arızalı.
Şebeke frekansında anormallik olduğunu belirtir. Bir süre beklemeli, sorunda düzelme olmaz ise servis desteği alınmalıdır.

Ferroli New Elite  F36 Arıza Kodu : Anakart sorunu.
Kombinin beyni görevinde olan anakartta sorun olduğunu belirtir. Bu arıza durumunda cihaz bloke konumda olacak yani çalışmayacaktır. Arızanın onarılması açısından mutlaka Ferroli Servisi yardımı almalısınız.

Ferroli New Elite  F37 Arıza Kodu : Düşük Su Basıncı
Kombi kalorifer sistem suyunun 1 bar altında olduğunu belirtir. Bu arıza durumu ile karşılaştığınız zaman cihaza su basmanız gerekmektedir. Cihazın altında monteli şekilde olan doldurma musluğu ile 1,5 bar kadar sisteme su basmanız gerekir. Su basma işlemi bittiğinde doldurma musluğunu mutlaka kapatın. Doldurma musluğu açık kalırsa basınç yükselir ve kombi su akıtabilir. İşlem bitiminde arıza durumu düzelmez ise kombiyi resetleyebilirsiniz. Resetleme uygulamasından sonra arıza düzelecektir. Arızanın devam etmesi halinde, arızanın sürekli yaşanması halinde veya işlemin yapılamadığı durumlarda mutlaka uzman desteği almak gerekir.

Ferroli New Elite  F39 Arıza Kodu : Dış Sonda Sorunu.
Çözüm Dış ortam sondasında sorun olabileceğini belirtir. Bu parça her kombide bulunmamaktadır. Dış hava sondası varsa eğer arızalı olabilir ya da bağlantılarda sorun olabilir. Dış hava sondası yoksa eğer elektriksel bir sorun olabilir. Arızanın tespit edilmesi ve sonuçlandırılması açısından uzman yardımı almanız gerekmektedir.

Ferroli New Elite  F40 Arıza Kodu : Yüksek Su Basıncı
Kombi tesisatındaki su basıncının yüksek olduğunu belirtir. Bu arıza durumunda yüksek basıncı düşürmeniz gerekmektedir. İdeal tesisat su basıncı 1 ile 2 bar arasıdır. Bu arıza durumunda ise basınç değeri 2,5 üzeridir. Kombiye en yakın kaloriferin üst yan kısmını açarak oradan su almalısınız. Su aldığınız an basınç düşmeye başlar. İşlemi basınç değeri 1,5 olana kadar devam ettirin. Bu değere geldiğinde ise işlemi sonlandırın. Arıza durumu düzelecektir. Düzelme olmazsa eğer kombiye reset atmanız yeterlidir. Arıza durumu sıklıkla tekrar ederse eğer mutlaka uzman yardımı almalısınız.

Ferroli kombi hata kodları, New Elite modelinin arıza kodları bu kadardı…

GARANTİ KOMBİ SERVİSİ’ NE DANIŞIN

Eğer kombi arızanıza bir anlam veremiyor ve hata kodlarından arızanızı çözemiyorsanız servisimizi arayabilirsiniz. Öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlamaktayız.. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.
Hemen arayın. +90 532 161 46 96

FERROLİ KOMBİYİ TANIYIN