Yıllık Kombi Bakımının Avantajları

kombi arıza çeşitleri ve çözümleri

Kombi artık her evde olması gereken, beyaz eşya sınıfında bulunan bir elektronik cihazdır. Sıcak su ve ısı işlevlerini sağlayan kombinin, yıllık bakımının yapılması gereklidir.

Yıllık kombi bakımının avantajları çok fazladır. Herkesin düzenli olarak kombi bakımını yaptırması gereklidir. Yanlış anlamayın bu lüks değildir. Yıllık bakımını yapmanız, günün birinde sürprizle karşılaşmanızı ve zor durumda kalmanızı önleyecektir. Bir de sizi büyük maliyetlerden kurtaracaktır. Kombi bakımı yapmazsanız kombiniz yavaş yavaş arıza çıkarmaya başlayacaktır. Bu arızalar kış aylarına denk gelirse büyük zorluklar çekebilirsiniz. Şimdi gelelim kombi bakımının avantajlarına… 

Kombi Bakımının Avantajları

Kombinize bakım yapmak bir çok tasarrufu yanında getirecektir. Bunlardan bazıları şunlardır:

Yakıt tasarrufu. Kombi bakımı yapmak size doğalgaz tasarrufu yapabilir. Kesinlikle tasarruf yapacaktır diyemeyiz ama yapma ihtimali vardır. Günümüzde doğalgaz faturaları gün geçtikçe artıyor. Kombinize bakım yaptıktan sonra faturalarınızda bir düşüş görebilirsiniz. 
Sıcak su kullanırken kombinizin daha az enerji harcamasıdır. Bakım yaptıktan sonra yine faturalarınızda düşüş görebilirsiniz. 
Kombi bacaları gün geçtikçe kirlenir ve tıkanabilir. Bacaları temizlemek performans artışı sağlayacaktır. Daha az enerji kullanarak daha fazla performans sağlayacaktır.
Kombi bakımı kış aylarını daha rahat geçirmenizi sağlayacaktır. Düzgün ve detaylı bir bakım içinizi rahat tutar ve performans artışı verir.
• Kombiniz yeni, sağlam, daha önce hiç arıza yapmamış olabilir. Ama arıza yapmama garantisi yoktur. Olası bir kaçak veya arıza sizi büyük bir tehlikeye atabilir. Kombi bakımı yaptırmamak canınıza dahi mal olabilir.
Kombinin ömrü uzar. Bakımı yapılan kombi sağlıklı kalır ve kolay kolay arızalanmaz. Bakımsız kalan kombilerin arıza yapma oranı yüksektir. Bakım yapmak ayrıca sizi yeni kombi masrafından kurtaracaktır.

Konfor. Kombi bakımı size daha kaliteli ve konforlu bir yaşam sunar. Peteklerin ve sıcak suyun iyi çalışması size güven ve konfor sağlar.

Bakımsız Kombinin Dezavantajları

Yüksek yakıt kullanımı. Bakımsız bir kombinin, filtreleri ve bacaları tıkanık olacağından dolayı sürekli daha fazla yakıt kullanmaya çalışır. Bu da sizin faturalarınızda görülür bir artış yaşamanıza neden olur.
Sıcak suyun çalışmaması. Özellikle gününü hızlı geçirenlerin nefret ettiği bir diğer unsur da soğuk sudur. Yoğun bir günden sonra duş alıp uyumak isteyen birisi buz gibi bir suyun altına girmek zorunda kalırsa sinirleri bozulacaktır. Kombi bakımı yapmazsanız siz de yakın gelecekte böyle bir sorun yaşayabilirsiniz.
Performans düşüklüğü. Bakımsız kombi, gün geçtikçe daha az performans verecek ve en sonunda ciddi ve maliyetli arızalara sebep olacaktır.
Can güvenliği. Kombinize uzun süre bakım yaptırmazsanız çok ciddi tehlikelerle yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Olası bir kaçakta en kötü ihtimal canınızdan bile olabilirsiniz.  Kombi bakımının en önemli noktalarından birisi de budur.

• Kombiniz çabuk bozulur. Bakımsız kombinin her geçen gün ömrü kısalacaktır.

“Yıllık kombi bakımının avantajları” isimli makalemiz burada son buldu. Mutlaka kombi bakımınızı bir arıza çıkarmadan önce yapmanızı tavsiye ediyoruz. Size bu konuda Garanti Kombi Servisi olarak yardımcı olabiliriz. İstanbul’un her noktasına 4 saat içinde uzman ekip ve ekipmanlarla konuk oluyoruz.
 

Kombi arızanız veya yıllık bakım için hemen arayın.

İSTANBULUN HER NOKTASINA KOMBİ SERVİSİMİZ VARDIR.
4 saat içinde uzman ekibimiz evinize konuk oluyor .
TEL : 0 532 161 46 96
Bizi ARAYIN