Kombi Arızasını Nasıl Anlarsınız?

kombi arızası servisi istanbul

Kombiler günlük yaşantımızda önemli bir rol oynamaktadır. Evde, işyerlerinde vs. bir çok yerde kombi kullanılır. Özellikle kış günlerinde, kombiniz yoksa  veya kombiniz arızalandıysa çok zorluk çekebilirsiniz. Onun için kombi bakımını periyodik olarak yaptırmanız, sizi zor duruma düşmekten kurtaracaktır. Peki kombiniz çalışmıyor, suyunuz ısınmıyor? Kombi arızasını nasıl anlarsınız?

Kombi Arızası

Kombiler çeşitlerine göre farklı arızaları da beraberinde getirir. Makalemizde her çeşitteki kombinin arızalarından bahsedemedik. Ancak temel sorunlar her kombide hemen hemen aynıdır. 

Kombinizin arızalanması da bakımı yapılmayan her aletin arızalanması gibi çok doğaldır. Kombinizi ilk sıkıntısında değiştirmeyi kesinlikle düşünmeyin onun yerine teknik servisinize başvurun. Biz kombinizin arızasını garantili parça ve işçilikle gidermekteyiz. Arızalanan kombinizi ne kadar erken fark edip önlem alırsanız o kadar büyük bir sorundan ve yüklü ücretten kurtulmuş olursunuz. Bunun için de düzenli olarak kombinizi kontrol ettirmenizi ve yıllık kombi bakımını yaptırmanızı öneririz.

Öncelikle kombinizin arızalı olduğunu kesin bir şekilde teyit ettiyseniz teknik servise başvurun. Profesyonel seviyede kombi bilginiz yoksa elinizi sürmemenizi öneririz. Olası bir durumda kombinizi daha fazla bozabilir ve daha yüksek maliyetlerle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Kombi Arızasını Nasıl Anlarsınız?

Peki kombi arızasını nasıl anlarsınız? Arıza damgasını basmadan önce sigortanızı, kombi gaz vanasını, kombinin yaz-kış modunu, kombiniz pilotlu ise pilot alevini kontrol edin. Eğer her şey yolunda ise aşağıdaki maddelere geçebiliriz.

  • Peteklerinizi kontrol edin. Petek yanlarında bulunan vanalar kapalı olabilir. Onları açık hale getirin. Açık olduğu halde ısıtmıyorsa kombinizde sıkıntı olabilir. Peteklerin boru hatlarında tıkanma olmuş da olabilir. Öyle bir durumda teknik servise başvurun.
  • Sıcak suyu kontrol edin. Duştayken sıcak suyun gelmemesi gibi sorunlar yaşıyorsanız bilin ki kombinizde sıkıntılar olabilir. Kombinizin sıcak su değerleri her şeyin normal olduğunu gösterdiği halde sıcak su akmıyorsa kombinizin arızalı olduğunu düşünmeye başlayın. Eğer kombinizi yeni açtıysanız sıcak suyun gelmesi birkaç dakikayı bulabilir o yüzden hemen telaşa kapılmayın.
  • Kaloriferin dönüş hattı içerisindeki filtre tıkanmış olabilir. Filtre zaman geçtikçe pislenir ve en sonunda tıkanır. Düzenli olarak kontrol etmenizi öneririz.
  • Kombinizin içindeki suyu kontrol edin. Suyu bitmişse basınç yapmayacaktır. Böyle bir durumda vanasını açıp suyunu doldurmanız yeterli olacaktır.

Genel olarak kombinizin arızasını nasıl anlayabileceğinizi anlatmış olduk. Kombiniz arızalandıysa profesyonel bir kombi bilginiz yoksa dokunmayın! Kombi hata kodlarından arızaya ilişkin bilgi sahibi olabilirsiniz. Eğer sizin yapacağınız basit bir durum yoksa mutlaka Garanti kombi servisini arayınız. Garanti kombi servisi parça ve işçilik garantisi ile çalışmakta ve sizi kombi sorunlarından kurtarmaktadır. 

“Kombi arızasını nasıl anlarsınız?” sorusunu cevapladık. Umarız yararlı olmuştur. 

Uygun fiyata kombi bakım ve teknik servis için GARANTİ KOMBİ olarak hizmetlerimizden yaralanabilirsiniz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

 

Kombi arızanız için hemen arayın.

İSTANBULUN HER NOKTASINA KOMBİ SERVİSİMİZ VARDIR.
4 saat içinde uzman ekibimiz evinize konuk oluyor 

Tel : 0 532 161 46 96

Randevu için ARAYIN