aristo istanbul kombi servisi

ARİSTON KOMBİ HATA KODLARI

ARİSTON KOMBİ ‘nin tüm modellerinde kullanılan hata kodlarını sizler için sayfamızda topladık! İşte ARİSTON KOMBİ hata kodları …

Hata kodları için aşağıdakilerden kullandığınız modele tıklayın ve çıkan pencereyi okuyun.

ARİSTON KOMBİ MODELLERİ HATA KODLARI

Ariston Alteas One Net Kombi Arıza ve Çözümleri

Ariston Kombi hata kodları, Atleas One Net model arıza kodları ve çözümleri…

Ariston Alteas One Net Kombi çalışmıyor, ateşleme yapmıyor, Ariston Alteas One Net Kombi suyu ısıtmıyor, Ariston alteas one net kombilerde arıza durumlarında genellikle  ekranında arıza kodu verir.  Arıza kodlarının anlamları ve varsa servis çağırmadan önce kullanıcı olarak yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Ariston Alteas One Net 101 Arıza Kodu :  Aşırı Isınma Sorunu

Ekranda bu arıza durumu belirdiğinde kombi altındaki tesisat vanalarını kontrol ederek vanalar kapalı durumda ise mutlaka açın. Kombi eğer kış konumunda ise kalorifer vanalarına bakın, kapalı ise mutlaka açın. Buna rağmen sorun yaşanıyor ise ekranın hemen solunda yer alan “reset” düğmesine basın. Resetleme sonrasında da sonuç aynı ise birçok parçada sorun olabilir;  ana eşanjörde kireç-tıkanma, üç yollu vanada konum atlama-ortada kalma, kalorifer filtresinde tıkanma, kalorifer tesisatında tıkanma, pompada sıkışma durumları söz konusu olabilir. Net tespit için ve arızanın çözümlenmesi için mutlaka servis çağırın.

Ariston Alteas One Net 501 Arıza Kodu :  Ateşleme Sorunu

Ateşleme sisteminde sorun olduğunu belirten bu arıza durumunda kullanıcı olarak öncelikle dairenizde gaz olup olmadığını kontrol ederek kombinize gaz geldiğinden emin olunuz. Ateşleme sistemi bu sebeple çalışmıyor olabilir. Gaz vanaları açıksa ve kombiye gaz geliyorsa eğer ekranın solundaki “reset” butonuna basarak resetleme işlemi uygulayın. Sorun devam ediyorsa, Ana kartın, iyonizasyon ateşleme elektrodunun veya gaz valfinin arızalı olması sebebi ile bu sorun yaşanıyor olabilir. Bu gibi durumlarda sorunu yerinde görmek, tespit etmek gerekir. Müdahale için mutlaka servisi arayın.

Ariston Alteas One Net 103/104/105/106/107/108 Arıza Kodu :  Yetersiz Su Dolaşımı.

Bu durumda önce Ariston Clas model kombinin su basıncını kontrol etmelisiniz. Su dolaşımı olmuyorsa eğer basınç düşük olabilmektedir. Panelin solunda bar göstergesi yer alır. 1 in altını gösteriyor ise cihazın suya ihtiyacı vardır ve bu sebeple su dolaşımını yeterli şekilde yapamıyordur. Yani su basma işlemi uygulamanız gerekir. Ariston Alteas One Netmodel kombinin alt kısmındaki su doldurma musluğunu sola çevirerek bar göstergesi 1,5 değerine gelene kadar su basma işlemi uygulamalısınız. Bu değere yaklaşınca doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatmayı unutmayın. Arıza durumu çözümlenecektir. Fakat düzelme olmaz ise ya da bar değeri normal seviyede ise bu durumda sorun pompa ile alakalı olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir, ana eşanjörde sorun olabilir, kombi altındaki tesisat vanaları kapalı veya kalorifer vanaları kapalı olabilir. Net tespit ve çözüm için mutlaka servis yardımı almalısınız.

Ariston Alteas One Net 305/306/307 Arıza Kodu :  Elektronik Kart Sorunu

Cihazın elektronik kartının hasar gördüğünü veya bağlantı kablolarında kısa devre meydana geldiğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda cihaz çalışmaz, doğal olarak randıman alamazsınız. Teknik açıdan sorunun çözümlenmesi adına mutlaka servis yardımı alın.

Ariston Kombi hata kodları, Atleas One Net modelinin hata kodları bu kadardı.

ARİSTON CARES KOMBİ ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

Ariston Kombi hata kodları, Cares model arıza kodları ve çözümleri…

Ariston Cares 101 Arıza Kodu :  Aşırı ısınma sorunudur.

Su sıcaklığının yüksek olağandan çok yüksek olduğunu belirtir. Bu durumda önce kombinizin su basıncına bakın. Basınç düşük ise yükseltebilirsiniz. Basıncın normal olduğu durumda kombinizi resetlemelisiniz. Resetleme işlemini sonucunda sorun düzelmiyor ise bir kaç kez daha resetlemeyi deneyin. Resetleme sonrasında da düzelme olmuyor ise eğer servis çağırın.

Ariston Cares 103 104 105 106 107 108 Arıza Kodu : Sirkülasyon Sorunu

Kombi ekranında beliren bu hata kodları yetersiz dolaşım anlamına gelmektedir. Bu gibi durumlarda teknik açıdan öncelikle kombinizde su basıncını kontrol etmelisiniz. Basınç 1 bardan düşük durumda ise cihaza su basmanız gerekir. Ariston Cares  model kombinin sağ altındaki doldurma musluğunu sola çevirerek su basmalısınız. Su basma işlemi sonrasında düzelme olmaz ise ekranın sağındaki “RESET” butonuna basarak resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme işleminden sonra da sorunun devam ettiğini görüyorsanız eğer servis yardımı almalısınız. Bu gibi arıza durumlarının birden çok sebebi olabilmektedir. Filtre tıkalı olabilir, pompa sıkışmış olabilir, ana eşanjör tıkanmış olabilir ya da tesisat tıkanmış olabilir.

Ariston Cares 305 306 307 Arıza Kodu  : Kart Hatası

Kombi anakartında sorun vardır. Bu gibi durumlarda cihaz çalışmayacaktır. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir şey yoktur. Problemin tespiti ve çözümü için mutlaka servis çağırmalısınız. Kombi anakartı tamiri ya da değişim işlemi ile sorun çözümlenecektir.

Ariston Cares 501 Arızası :  Alev Yok

Kombinin ateşlemesinde sorun olduğunu ve ateşleme yapamadığını belirtir. Bu gibi durumlarda önce dairenizde gaz olduğundan ve Ariston Cares  model kombinize gaz geldiğinden emin olmalısınız. Gaz geldiğinden eminseniz eğer bu durumda cihazı resetlemelisiniz. Resetleme işlemini de birkaç kez tekrar etmelisiniz. Sonuç değişmiyorsa eğer; anakart, gaz valfi, iyonizasyon ateşleme elektrodunda sorun olabilir. Servis çağırınız.

Ariston Kombi hata kodları, Cares modelinin hata kodları bu kadardı.

Ariston Cares Premium Yoğuşmalı Kombi Arıza ve Çözümleri

Ariston Kombi hata kodları, Cares Premium Yoğuşmalı model arıza kodları ve çözümleri…

Ariston Cares 24 Duvar Tipi Yoğuşmalı Kombilerde meydana gelen arızalar, arıza kodlarının anlamları ve kullanıcıların servis çağırmadan önce yapabilecekleri hakkındaki bilgileri sizler için hazırladık.

Ariston Cares Yoğuşmalı Kombi 101 Arıza Kodu : Aşırı ısınma sorunudur.

Su sıcaklığının olağandan yüksek olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda önce kombinizin su basıncını kontrol edin. Basınç düşük ise 1.5 bara kadar yükseltin. Basıncın normal olduğu durumda kombiyi resetlemelisiniz. Resetleme işlemi sonrasında sorun düzelmez ise, resetleme işlemini 3 kez tekrar edebilirsiniz. Resetleme sonrasında da sonuç değişmiyorsa eğer sorunun tesbiti ve çözümü için servis yardımı almanız gerekir.

Ariston Cares Yoğuşmalı Kombi 103 / 104 / 105 / 106 / 107 / 108 Arıza Kodu : Yetersiz dolaşım sorunudur.

Kombi ekranında beliren bu hata kodları yetersiz dolaşım anlamına gelmektedir. Bu gibi durumlarda teknik açıdan öncelikle kombinizdeki su basıncını kontrol etmelisiniz. Basınç düşük durumda ise kombiye su basmanız gerekir. Cares Premium 24 model kombinin sağ altındaki doldurma musluğunu sola çevirerek su basmalısınız. Su basma işlemi sonrasında düzelme olmaz ise ekranın sağındaki “RESET” butonuna basarak resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme işleminden sonra da sorunun devam ettiğini görüyorsanız eğer servis yardımı almalısınız. Bu gibi arıza durumlarının birden çok sebebi olabilmektedir. Filtre tıkalı olabilir, pompa sıkışmış olabilir, ana eşanjör tıkanmış olabilir ya da tesisat tıkanmış olabilir. Sorunun net tesbiti ve çözümü için servis çağırınız.

Ariston Cares Yoğuşmalı Kombi 305 / 306 / 307 Arıza Kodu :  P.C.B. hatası demektir.

Kombi bu arıza kodlarından herhangi birini verdiğinde çalışmayacaktır. Arızanın nedenine kısaca  Elektronik kart sorunu da diyebiliriz. Teknik açıdan kullanıcı olarak yapabileceğiniz herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Elektronik kart tamiri ya da değişimi gerekebilir. Sorunun tespiti ve çözümü için mutlaka servis yardımı almanız gerekir.

Ariston Cares Yoğuşmalı Kombi 501 : Arızası Ateşleme Sorunu

Sık karşılaşılan arıza durumlarından biridir. Kombinin ateşlemesinde sorun olduğunu ve ateşleme yapmadığını belirtir. Bu gibi durumlarda önce dairenizde gaz olduğundan ve Cares Premium 24 model kombinize gaz geldiğinden emin olmalısınız. Dairenizdeki ocağı yakarak gaz olduğundan emin olunuz. Kombi gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olunuz. Kombinize gaz geldiğinden eminseniz eğer bu durumda kombiyi resetlemelisiniz. Resetleme işlemini de birkaç kez tekrar etmelisiniz. Sonuç değişmiyorsa eğer; anakart, gaz valfi, iyonizasyon ateşleme elektrodunda sorun olabilir. Sorunun net tesbiti ve çözümü için servis çağırınız.

Ariston Kombi hata kodları, Cares Premium Yoğuşmalı modelinin hata kodları bu kadardı.

ARİSTON CLAS KOMBİ ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

Ariston Kombi hata kodları, Clas model arıza kodları ve çözümleri…

Ariston Clas 101 Arıza Kodu :  Aşırı Isınma Sorunu

Ekranda bu arıza durumu belirdiğinde kombi altındaki tesisat vanalarını kontrol ederek vanalar kapalı durumda ise mutlaka açın. Kombi eğer kış konumunda ise kalorifer peteklerinin vanalarını kontrol edin, kapalı ise mutlaka açın. Buna rağmen sorun yaşanıyor ise ekranın hemen solunda yer alan “reset” düğmesine basın. Resetleme sonrasında da sonuç aynı ise birçok parçada sorun olabilir;  kombi ana eşanjöründe kireçlenme-tıkanma, üç yollu vanada konum atlama-ortada kalma, kalorifer giriş filtresinde tıkanma, kalorifer tesisatında tıkanma, pompada sıkışma yahut yanma durumları söz konusu olabilir. Arızanın net teşhisinin yapılarak problemin çözümlenmesi için mutlaka servis çağırın.

GARANTİ KOMBİ SERVİSİ olarak, yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Uygun fiyatlı ve garantili servis için bizi arayabilir. WhatsApp hattımızdan teknik destek alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Ariston Clas 501 Arıza Kodu :  Ateşleme Sorunu

Ateşleme sisteminde sorun olduğunu belirten bu arıza durumunda kullanıcı olarak öncelikle dairenizde gaz olup olmadığını kontrol ederek kombinize gaz geldiğinden emin olunuz. Ateşleme sistemi bu sebeple çalışmıyor olabilir. Gaz vanaları açıksa ve kombiye gaz geliyorsa eğer ekranın solundaki “reset” butonuna basarak resetleme işlemi uygulayın. Sorun devam ediyorsa, Anakartın, iyonizasyon ateşleme elektrodunun veya gaz valfinin arızalı olması sebebi ile bu sorun yaşanıyor olabilir. Bu gibi durumlarda sorunu yerinde görmek, tespit etmek gerekir. Müdahale için mutlaka servisi arayın.

Ariston Clas 103/104/105/106/107 Arıza Kodu :  Yetersiz Su Dolaşımı.

Bu durumda önce Ariston Clas model kombinin su basıncını kontrol etmelisiniz. Su dolaşımı olmuyorsa eğer basınç düşük olabilmektedir. Panelin solunda bar göstergesi yer alır. 1 in altını gösteriyor ise cihazın suya ihtiyacı vardır ve bu sebeple su dolaşımını yeterli şekilde yapamıyordur. Yani su basma işlemi uygulamanız gerekir. Ariston Clas model kombinin sağ altındaki mavi doldurma musluğunu sola çevirerek bar göstergesi 1,5 değerine gelene kadar su basma işlemi uygulamalısınız. Bu değere yaklaşınca doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatmayı unutmayın. Arıza durumu çözümlenecektir. Fakat düzelme olmaz ise ya da bar değeri normal seviyede ise bu durumda sorun pompa ile alakalı olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir, ana eşanjörde sorun olabilir, kombi altındaki tesisat vanaları kapalı veya kalorifer vanaları kapalı olabilir. Net tespit ve çözüm için mutlaka servis yardımı almalısınız.

Ariston Clas 601 Arıza Kodu :  Atık Gaz Tahliye Sorun

Ariston Clas model kombinin çeşidine karşı arıza durumları değişebilen bir hata kodudur. Bu durumda cihaz hermetik mi yoksa bacalı mı sorusunun yanıtı önemlidir. Hermetik Clas model kombilerde; dışarı uzanan hava akım borusu yerinden çıkmış olabilir, fan arızalı olabilir, anakartta sorun olabilir ya da prosestat arızalı olabilir. Bacalı Clas model kombilerde; baca tıkanmış olabilir, baca çekmiyor olabilir ya da baca sensöründe sorun olabilir. Net tespit ve müdahale için mutlaka servisi arayın. Kullanıcı olarak cihaza herhangi bir müdahalede bulunmayın.

GARANTİ KOMBİ SERVİSİ olarak, yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Uygun fiyatlı ve garantili servis için bizi arayabilir. WhatsApp hattımızdan teknik destek alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Ariston Clas 305/306/307 Arıza Kodu :  Elektronik Kart Sorunu

Cihazın elektronik kartının hasar gördüğünü veya bağlantı kablolarında kısa devre meydana geldiğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda cihaz çalışmaz, doğal olarak randıman alamazsınız. Teknik açıdan sorunun çözümlenmesi adına mutlaka servis yardımı alın.

Ariston Kombi hata kodları, Clas modelinin hata kodları bu kadardı.

ARİSTON CLAS EVO KOMBİ ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

Ariston Kombi hata kodları, Clas Evo model arıza kodları ve çözümleri…

Ariston Clas Evo 101 Arıza Kodu :  Aşırı Isınma Sorunu

Ekranda bu arıza durumu belirdiğinde kombi altındaki tesisat vanalarını kontrol ederek vanalar kapalı durumda ise mutlaka açın. Kombi eğer kış konumunda ise kalorifer vanalarına bakın, kapalı ise mutlaka açın. Buna rağmen sorun yaşanıyor ise ekranın hemen solunda yer alan “reset” düğmesine basın. Resetleme sonrasında da sonuç aynı ise birçok parçada sorun olabilir;  ana eşanjörde kireç-tıkanma, üç yollu vanada konum atlama-ortada kalma, kalorifer filtresinde tıkanma, kalorifer tesisatında tıkanma, pompada sıkışma durumları söz konusu olabilir. Net tespit için ve arızanın çözümlenmesi için mutlaka servis çağırın.

Ariston Clas Evo 501 Arıza Kodu :  Ateşleme Sorunu

Ateşleme sisteminde sorun olduğunu belirten bu arıza durumunda kullanıcı olarak öncelikle dairenizde gaz olup olmadığını kontrol ederek kombinize gaz geldiğinden emin olunuz. Ateşleme sistemi bu sebeple çalışmıyor olabilir. Gaz vanaları açıksa ve kombiye gaz geliyorsa eğer ekranın solundaki “reset” butonuna basarak resetleme işlemi uygulayın. Sorun devam ediyorsa, Ana kartın, iyonizasyon ateşleme elektrodunun veya gaz valfinin arızalı olması sebebi ile bu sorun yaşanıyor olabilir. Bu gibi durumlarda sorunu yerinde görmek, tespit etmek gerekir. Müdahale için mutlaka servisi arayın.

Ariston Clas Evo 103/104/105/106/107/108 Arıza Kodu :  Yetersiz Su Dolaşımı.

Bu durumda önce Ariston Clas model kombinin su basıncını kontrol etmelisiniz. Su dolaşımı olmuyorsa eğer basınç düşük olabilmektedir. Panelin solunda bar göstergesi yer alır. 1 in altını gösteriyor ise cihazın suya ihtiyacı vardır ve bu sebeple su dolaşımını yeterli şekilde yapamıyordur. Yani su basma işlemi uygulamanız gerekir. Ariston Clas model kombinin sağ altındaki mavi doldurma musluğunu sola çevirerek bar göstergesi 1,5 değerine gelene kadar su basma işlemi uygulamalısınız. Bu değere yaklaşınca doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatmayı unutmayın. Arıza durumu çözümlenecektir. Fakat düzelme olmaz ise ya da bar değeri normal seviyede ise bu durumda sorun pompa ile alakalı olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir, ana eşanjörde sorun olabilir, kombi altındaki tesisat vanaları kapalı veya kalorifer vanaları kapalı olabilir. Net tespit ve çözüm için mutlaka servis yardımı almalısınız.

Ariston Clas Evo 601 Arıza Kodu :  Atık Gaz Tahliye Sorunu

Ariston Clas model kombinin çeşidine karşı arıza durumları değişebilen bir hata kodudur. Bu durumda cihaz hermetik mi yoksa bacalı mı sorusunun yanıtı önemlidir. Hermetik Clas model kombilerde; dışarı uzanan hava akım borusu yerinden çıkmış olabilir, fan arızalı olabilir, anakartta sorun olabilir ya da prosestat arızalı olabilir. Bacalı Clas model kombilerde; baca tıkanmış olabilir, baca çekmiyor olabilir ya da baca sensöründe sorun olabilir. Net tespit ve müdahale için mutlaka servisi arayın. Kullanıcı olarak cihaza herhangi bir müdahalede bulunmayın.

Ariston Clas Evo 305/306/307 Arıza Kodu :  Elektronik Kart Sorunu

Cihazın elektronik kartının hasar gördüğünü veya bağlantı kablolarında kısa devre meydana geldiğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda cihaz çalışmaz, doğal olarak randıman alamazsınız. Teknik açıdan sorunun çözümlenmesi adına mutlaka servis yardımı alın.

Ariston Kombi hata kodları, Clas Evo modelinin hata kodları bu kadardı.

Ariston Egis Kombi Arıza Kodları

Ariston Kombi hata kodları, Egis model arıza kodları ve çözümleri…

Ariston Egis Kombiler ledlidir ekran bulunmaz bu yüzden Ariston Egis Kombi Arıza İşaretleri bu ledler ile belirlenir. Kombi paneline bakacak olursanız 40 dan başlayarak 90 a kadar devam eden ledler vardır. Bu ledlerin sadece yanıyor olması cihazın içindeki su sıcaklığının derecesini ifade eder. (Örneğin 70 ledine kadar yanıyor ise cihazın su sıcaklığının 70° civarında olduğunu belirtir) Ledler yanıp sönüyor ise bu bir arıza durumudur. Ariston Egis Kombide ayrıca On/off ve reset düğmesinin altında 3 led daha bulunur. 1.led açık-kapalı ledi (yeşil ışık sabit yanar), 2.led duman sensörü ledi (sarı led yanar veya yanıp söner), 3.led ateşleme arızası (kilitlenme) ledi (kırmızı led yanar veya yanıp söner). Arıza durumunda yanıp sönen bu ledlerin anlamlarını aşağıdaki yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Ariston Egis 90 Ledi + Kırmızı Led Yanıyor : Aşırı Isınma Problemi.

Genelde sık karşılaşılan arıza durumlarından biridir. Tesisat suyunun olağandan fazla ısındığını gösterir. Bu arıza durumunda kombi altındaki vanaların ve petek vanalarının kapalı olmadığından emin olun. Vanalar kapalı şekilde ise mutlaka açın. Daha sonrasında panelde yer alan “reset” düğmesine basınız. Resetleme sonrasında da sorun devam etmekte ise bu durumda başka bir müdahalede bulunmadan direk servisi arayın. Üç yollu vananın konum değiştirmesi-ortada kalması, ana eşanjörde tıkanma olması veya kireçlenmesi, devir daim pompasında sıkışma olması, kalorifer filtresinin tıkanması veya kalorifer tesisatında tıkanma olması gibi durumlar sebebi ile bu sorun yaşanabilir. Önemli olan sorunu yerinde görmek, tespit sonrası müdahale etmektir. Bunun için de mutlaka servisi arayın

Ariston Egis 50 Ve 60 Ledi + Sarı Led Yanıp Sönüyor :  Yetersiz Su Basıncı.

Ekranın solunda yer alan bar göstergesine bakarsanız eğer 1 barın altında olduğunu göreceksiniz. Kombi basıncı düşük yani kombinin suya ihtiyacı var demektir. Bu yüzden yapmanız gereken işlem kombiye su basmaktır. Ariston Egis kombinin sağ altında mavi, çiçeğe benzer şekilde doldurma musluğunu sola çevirdiğinizde su sesi gelir panelin solundaki bar göstergesinde yükselme olur, bar değeri 1,5 olana kadar su basın. Su basma uygulamasından sonra sorun düzelecektir. Düzelme olmaz ise “reset” düğmesine bir kez basmanız yeterlidir.

Ariston Egis 60  Ve 70 Ledi + Sarı Led Yanıp Sönüyor :  Kalorifer Sensörü Arızası.

Isıtma devresi sensörü veya ntc si olarak adlandırabileceğimiz bu parçada sorun olduğunda karşımıza çıkan arıza durumudur. Bu sorunda kalorifer sensörü arızasının yanı sıra sensör kablolarında ya da borularında da problem olabilmektedir. Arızanın kesin tespiti ve çözümü için de mutlaka uzman yardımı almalısınız.

Ariston Egis 50 Ve 70 Ledi + Sarı Led Yanıp Sönüyor : Sıcak Su Sensörü Arızası.

Kulanım suyu sensörü ya da ntc si olarak adlandırabileceğimiz parçada problem olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda sıcak su alamazsınız. Sıcak su sensörünün yanı sıra sensör kablolarında veya borularında sorun olabilir. Tespitin yapılması ve arızanın çözümlenmesi için mutlaka uzman yardımı alın.

Ariston Egis 70 Ledi + Sarı Led Yanıp Sönüyor : Elektronik Kart Sorunu.

Elektronik kartın üzerinde bulunan entegrede sorun olduğunu belirten arıza durumudur. Bu durumda cihaza müdahale etmeyin. Servisi arayarak mutlaka uzman yardımı alın.

Ariston Egis 80 Ledi + Sarı Led Yanıp Sönüyor : Elektronik Kartla Kumanda Panosu Arasında Irtibat Yok.

Pano elektronik karta bilgi yollayamıyor veya bilgi yollasa da kart bunu algılayamıyor. Hangisinde sorun meydana geldiğini anlayabilmek için Ariston Servisi tarafından teşhis gerekir. Cihaza müdahalede bulunmadan mutlaka uzman yardımı alın.

Ariston Egis 40, 50, 60, 70 Ve 80 Ledi + Sarı Led Yanıp Sönüyor : Üst Üste Çok Sayıda Reset Atılmış.

Bu arıza durumu reset düğmesine 15 dakika içerisinde birçok kez basıldığında yani kombi 15 dakika içerisinde olması gerekenden fazla resetlendiği zaman oluşur. Bir süre kadar bekleyin. Düzelme olmaz ise cihazı şalterinden kapatıp açın. Düzelme olacaktır.

Ariston Egis 70 Ledi Yanıp Sönüyor + Kırmızı Led Yanıyor : Elektronik Kart Sorunu.

Elektronik kartta bir sorun olduğunu ve bu sebeple cihazın bloke durumda olduğunu belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda cihaz çalışmayacaktır. Sorunun tespit edilmesi ve çözümlenmesi adına mutlaka uzman yardımı alın.

Ariston Egis Sadece Kırmızı Led Yanıyor :  Alev Algılanmıyor.

Ateşleme sorunu olarak bilinir. Bu arıza durumunda önce konutunuzdaki gazı kontrol edin. Gaz vanaları kapalı şekilde ise mutlaka açın. Gaz vanaları açık durumda ise yani dairenize gaz gelmekte ise kombiye de gaz geldiğinden emin olun. Egis kombi yanındaki gaz vanası kapalı ise mutlaka açın. Vanalar açık durumda ve buna rağmen sorun yaşanıyor ise “reset” düğmesine basarak kombiye reset atın. Resetleme sonucunda da arıza durumu devam etmekte ise bu durumda Ariston Servisi’ni arayın. Egis model kombinizin; ateşleme iyonizasyon elektrodunda, anakartıda veya gaz valfinde sorun olabilir. Tespit ve çözüm için işi uzmanına bırakın.

Ariston Egis 50, 60 Ve 70 Ledi + Sarı Led Yanıp Sönüyor : Gaz Valfi Kapalı Olmasına Karşın Alev Algılanıyor.

Gaz valfinin kapalı olmasına rağmen alevin algılanmaya devam ettiğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda gaz valfinde, anakartta ya da iyonizasyon elektrodunda sorun olabilir. Net tespit ve arızanın çözümlenmesi amacı ile Ariston Servisi’ni aramalısınız.

Ariston 60, 70 Ve 80 Ledi + Sarı Led Yanıp Sönüyor : Cihaz Çalışırken Alev Sönüyor.

Bu arıza durumunda önce “reset” düğmesine bir kez basarak resetleme işlemi uygulayın. Resetleme işlemini arıza devam ederse 3 kez tekrar edebilirsiniz. Uygulama neticesinde sonuç alamıyorsanız eğer mutlaka uzman yardımı alın. Elektrotlarda, elektronik karta, gaz armatöründe problem olabilir.

Ariston Egis Sadece Sarı Led Yanıyor : Atık Gazı Tahliye Sorunu.

Bu durumda cihaz hava tahliyesi yapamıyor demektir. Yani atık gaz sisteminde sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda teknik açıdan yapabileceğiniz işlem bulunmaz. Bacalı Egis model kombilerde; baca sensöründe sorun olması, bacanın tıkalı olması, bacanın çekmiyor olması gibi durumlarda bu sorun yaşanabilir. Hermetik Egis model kombilerde ise; hava akım borusu yerinden çıkmış olabilir, fan arızalı olabilir, prosestatta sorun olabilir ya da anakart arızalı olabilir. Tespit ve müdahale için Ariston Servisi’ni aramalısınız.

Ariston Kombi hata kodları, Egis modelinin hata kodları bu kadardı.

ARİSTON GENUS KOMBİ ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

Ariston Kombi hata kodları, Genus model arıza kodları ve çözümleri…

Ariston Genus 101 Arıza Kodu :  Aşırı Isınma Sorunu

Ekranda bu arıza durumu belirdiğinde kombi altındaki tesisat vanalarını kontrol ederek vanalar kapalı durumda ise mutlaka açın. Kombi eğer kış konumunda ise kalorifer vanalarına bakın, kapalı ise mutlaka açın. Buna rağmen sorun yaşanıyor ise ekranın hemen solunda yer alan “reset” düğmesine basın. Resetleme sonrasında da sonuç aynı ise birçok parçada sorun olabilir;  ana eşanjörde kireç-tıkanma, üç yollu vanada konum atlama-ortada kalma, kalorifer filtresinde tıkanma, kalorifer tesisatında tıkanma, pompada sıkışma durumları söz konusu olabilir. Net tespit için ve arızanın çözümlenmesi için mutlaka servis çağırın.

Ariston Genus 501 Arıza Kodu :  Ateşleme Sorunu

Ateşleme sisteminde sorun olduğunu belirten bu arıza durumunda kullanıcı olarak öncelikle dairenizde gaz olup olmadığını kontrol ederek kombinize gaz geldiğinden emin olunuz. Ateşleme sistemi bu sebeple çalışmıyor olabilir. Gaz vanaları açıksa ve kombiye gaz geliyorsa eğer ekranın solundaki “reset” butonuna basarak resetleme işlemi uygulayın. Sorun devam ediyorsa, Anakartın, iyonizasyon ateşleme elektrodunun veya gaz valfinin arızalı olması sebebi ile bu sorun yaşanıyor olabilir. Bu gibi durumlarda sorunu yerinde görmek, tespit etmek gerekir. Müdahale için mutlaka servisi arayın.

Ariston Genus 103/104/105/106/107 Arıza Kodu :  Yetersiz Su Dolaşımı.

Bu durumda önce Ariston Clas model kombinin su basıncını kontrol etmelisiniz. Su dolaşımı olmuyorsa eğer basınç düşük olabilmektedir. Panelin solunda bar göstergesi yer alır. 1 in altını gösteriyor ise cihazın suya ihtiyacı vardır ve bu sebeple su dolaşımını yeterli şekilde yapamıyordur. Yani su basma işlemi uygulamanız gerekir. Ariston Clas model kombinin sağ altındaki mavi doldurma musluğunu sola çevirerek bar göstergesi 1,5 değerine gelene kadar su basma işlemi uygulamalısınız. Bu değere yaklaşınca doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatmayı unutmayın. Arıza durumu çözümlenecektir. Fakat düzelme olmaz ise ya da bar değeri normal seviyede ise bu durumda sorun pompa ile alakalı olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir, ana eşanjörde sorun olabilir, kombi altındaki tesisat vanaları kapalı veya kalorifer vanaları kapalı olabilir. Net tespit ve çözüm için mutlaka servis yardımı almalısınız.

Ariston Genus 601 – 6P1 Arıza Kodu :  Atık Gaz Tahliye Sorunu

Ariston Clas model kombinin çeşidine karşı arıza durumları değişebilen bir hata kodudur. Bu durumda cihaz hermetik mi yoksa bacalı mı sorusunun yanıtı önemlidir. Hermetik Clas model kombilerde; dışarı uzanan hava akım borusu yerinden çıkmış olabilir, fan arızalı olabilir, anakartta sorun olabilir ya da prosestat arızalı olabilir. Bacalı Clas model kombilerde; baca tıkanmış olabilir, baca çekmiyor olabilir ya da baca sensöründe sorun olabilir. Net tespit ve müdahale için mutlaka servisi arayın. Kullanıcı olarak cihaza herhangi bir müdahalede bulunmayın.

Ariston Genus 305/306/307 Arıza Kodu :  Elektronik Kart Sorunu

Cihazın elektronik kartının hasar gördüğünü veya bağlantı kablolarında kısa devre meydana geldiğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda cihaz çalışmaz, doğal olarak randıman alamazsınız. Teknik açıdan sorunun çözümlenmesi adına mutlaka servis yardımı alın.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan  garantilidir.
Servis ve parça değişimi kayıt altına alınır bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.

Ariston Kombi hata kodları, Genus modelinin hata kodları bu kadardı.

Ariston Genus Premium Evo HP Arıza ve Çözümleri

Ariston Kombi hata kodları, Genus Premium Evo HP model arıza kodları ve çözümleri…

101 Arıza Kodu :  Aşırı Isınma Sorunu

Ekranda bu arıza durumu belirdiğinde kombi altındaki tesisat vanalarını kontrol ederek vanalar kapalı durumda ise mutlaka açın. Kombi eğer kış konumunda ise kalorifer peteklerinin vanalarını kontrol edin, kapalı ise mutlaka açın. Buna rağmen sorun yaşanıyor ise ekranın hemen solunda yer alan “reset” düğmesine basın. Resetleme sonrasında da sonuç aynı ise birçok parçada sorun olabilir;  kombi ana eşanjöründe kireçlenme-tıkanma, üç yollu vanada konum atlama-ortada kalma, kalorifer giriş filtresinde tıkanma, kalorifer tesisatında tıkanma, pompada sıkışma yahut yanma durumları söz konusu olabilir. Arızanın net teşhisinin yapılarak problemin çözümlenmesi için mutlaka servis çağırın.

103/104/105/106/107 Arıza Kodu :  Yetersiz Su Dolaşımı.

Bu durumda önce kombinin su basıncını kontrol etmelisiniz. Su dolaşımı olmuyorsa eğer basınç düşük olabilmektedir. Panelin solunda bar göstergesi yer alır. 1 in altını gösteriyor ise cihazın suya ihtiyacı vardır ve bu sebeple su dolaşımını yeterli şekilde yapamıyordur. Yani su basma işlemi uygulamanız gerekir. Kombinizin altındaki mavi doldurma musluğunu sola çevirerek bar göstergesi 1,5 değerine gelene kadar su basma işlemi uygulamalısınız. Bu değere yaklaşınca doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatmayı unutmayın. Arıza durumu çözümlenecektir. Fakat düzelme olmaz ise ya da bar değeri normal seviyede ise bu durumda sorun pompa ile alakalı olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir, ana eşanjörde sorun olabilir, kombi altındaki tesisat vanaları kapalı veya kalorifer vanaları kapalı olabilir. Net tespit ve çözüm için mutlaka servis yardımı almalısınız.

305/306/307 Arıza Kodu :  Elektronik Kart Sorunu

Cihazın elektronik kartının hasar gördüğünü veya bağlantı kablolarında kısa devre meydana geldiğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda cihaz çalışmaz, doğal olarak randıman alamazsınız. Teknik açıdan sorunun çözümlenmesi adına mutlaka servis yardımı alın.

501 Arıza Kodu :  Ateşleme Sorunu

Ateşleme sisteminde sorun olduğunu belirten bu arıza durumunda kullanıcı olarak öncelikle dairenizde gaz olup olmadığını kontrol ederek kombinize gaz geldiğinden emin olunuz. Ateşleme sistemi bu sebeple çalışmıyor olabilir. Gaz vanaları açıksa ve kombiye gaz geliyorsa eğer ekranın solundaki “reset” butonuna basarak resetleme işlemi uygulayın. Sorun devam ediyorsa, Anakartın, iyonizasyon ateşleme elektrodunun veya gaz valfinin arızalı olması sebebi ile bu sorun yaşanıyor olabilir. Bu gibi durumlarda sorunu yerinde görmek, tespit etmek gerekir. Müdahale için mutlaka servisi arayın.

601 Arıza Kodu :  Atık Gaz Tahliye Sorunu

Kombinin çeşidine karşı arıza durumları değişebilen bir hata kodudur. Bu durumda cihaz hermetik mi yoksa bacalı mı sorusunun yanıtı önemlidir. Hermetik model kombilerde; dışarı uzanan hava akım borusu yerinden çıkmış olabilir, fan arızalı olabilir, anakartta sorun olabilir ya da prosestat arızalı olabilir. Bacalı  model kombilerde; baca tıkanmış olabilir, baca çekmiyor olabilir ya da baca sensöründe sorun olabilir. Net tespit ve müdahale için mutlaka servisi arayın. Kullanıcı olarak cihaza herhangi bir müdahalede bulunmayın.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan  garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.

Ariston Kombi hata kodları, Genus Premium Evo HP modelinin hata kodları bu kadardı.

Ariston Matis Arıza Kod ve Çözümleri

Ariston Kombi hata kodları, Matis model arıza kodları ve çözümleri…

Ariston Matis 24 FF ve Ariston Matis 24 CF model kombilerde meydana gelen arızalar, arıza kodlarının anlamları ve servis çağırmadan önce yapılabilecekler hakkındaki makalemizi sizler için hazırladık.

Ariston matis kombilerde ekran bulunmaz. Arıza durumunda yanan led lambalar ile arıza durumu kullanıcılara bildirir.

Ariston matis 90 Ledi Yanıyor :  Aşırı ısınma arızası.
Bu arıza durumunda, alev üzerine x işareti olan ışık da yanar. İlk olarak kombinizin su basıncını kontrol ediniz. Basınç 1 barın altında ise 1,5 bara kadar yükseltiniz. Kombi eğer kış konumunda ise kombi altındaki tesisat vanaları ve kalorifer petek vanalarının açık olması gerekir. En az 2 kalorifer  peteğinin vanaları mutlaka açık durumda olmalıdır. Sonrasında kombiyi resetlemeyi deneyin. Bu kontroller sonrası kombinizi, resetleyiniz. Resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmaz veya sık sık arıza tekrarlar ise ; sirkülasyon pompası sıkışmış olabilir, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir, tesisat tıkalı olabilir, ana eşanjörde tıkanma-kireçlenme durumları olabilir, üç yollu vana konum değiştiriyor ya da ortada kalıyor olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servisi aramanızı tavsiye ederiz.

Ariston matis 40-50 Yanıp Sönüyor :  Düşük Su Basıncı
Baca ışığı da yanıp sönüyorsa, Kombi kalorifer tesisat su basıncının azaldığını, sisteme su eklenmesi gerektiğini bildirir. Ariston Matis kombinin sağ alt tarafında monteli olan mavi doldurma musluğu ile  basınç 1,5 bar değerine gelene kadar su doldurmalısınız. Su basıncı yükseldikten sonra sorun düzelecektir. Düzelme olmaz ise kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrasında da arızada düzelme olmaz ise su basınç sondası arızalı olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ariston matis 60-70 Yanıp Sönüyor :   Kalorifer Gidiş NTC Arızası.
Baca lambası da yanıp söner. Isıtma sisteminde çıkış sıcaklık sensöründe, sensör kablolarında veya borularında sorun olabileceğini belirten arıza durumudur. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir şey bulunmamaktadır. Arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Ariston matis 70-80 Yanıp Sönüyor : Isıtma sistemi dönüş ntc arızası.
Baca lambası da yanıp söner. Isıtma sistemindeki dönüş sıcaklık sensöründe problem olabilir. Sorun sadece sensör ile alakalı da olmaz. Sensör kablolarında kısa devre, kopma durumlarında veya sensör borularında nemlenme meydana geldiğinde de bu sorun yaşanabilir. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir şey bulunmamaktadır. Arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Ariston matis 70 ve baca ışığı yanıp sönüyor : Anakart-Ekran kartı arasında iletişim yok.
Kombinin beyni olan elektronik kart ile kontrol paneli kartı arasında iletişimin kopuk olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda elektronik kart ya da kontrol panel kartından biri arızalı olabilir. Eğer bunlardan birine daha öncesinden müdahale edildi ise bağlantıları yanlış yapılmış olabilir. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir şey bulunmamaktadır. Arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Ariston matis 80 Ledi Yanıp Sönüyor :  Anakart Arızası
Baca ışığı da yanıp söner. Bu problemle karşılaşıldığında çatıya benzer simgeli ışık da yanıp söner. Bu hatanın anlamı elektronik kart işlemcisinde sorun olmasıdır. İşlemci hatası sebebi ile cihaz hem sıcak su hem de kalorifer konumunda çalışmaz. Sorunun giderilmesi kart müdahalesine bağlıdır. Arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Ariston matis 70 Ledi Yanıp Sönüyor :  Elektronik kart arızası.
Ariston Matis kombide bu sorun yaşanıyorsa eğer anakart arızası var demektir. Bu durumda cihaz kesinlikle çalışma yapmaz, bloke durumdadır. Elektronik kartın arızalı olduğunu belirten bu arıza durumunda müdahale karta yapılır. Tamir veya değişim işlemi ile ancak sorun çözümlenebilir. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir şey bulunmamaktadır. Arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Ariston matis 40-60-80  yanıp sönüyor : Alev Yok
Baca ışığı da yanıp söner. Ariston Matis model kombinin ilk ateşleme sonrasında alevi algılamadığını ve alev yetersizliği olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda iyon yetersizliği olabilir. Yani iyonizasyon elektrodunda, gaz armatöründe veya anakartta sorun olabilir. Kombiyi birkaç kez resetleyin, sonuç alamıyorsanız, arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Ariston matis 50-60-80 yanıp sönüyor :  Alev Yok
Baca ışığı da yanıp söner. Bu durumda Matis kombi ikinci kez ateşleme yapmasına rağmen yine de alevin yeterli şekilde gelmediğini gösterir. Kombiyi birkaç kez resetleyin, sonuç alamıyorsanız, arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Ariston matis Alev üzerine x işareti olan ışık yanıyor : Alev Yok
Kombinin birkaç kez ateşleme denemesi yapmasının ardından alevin kesinlikle algılanmadığını ve bu sebeple de cihazın ateşlemeyi başarılı şekilde yapamadığını belirtir. Bu durumda gaz giriş vanalarına bakılmalıdır. Gaz vanaları kapalı ise mutlaka açılmalıdır. Daireye ve kombiye gaz girişleri açık olmalıdır. Sonrasında resetleme işlemi yapılmalıdır. 3 resetleme uygulamasından sonra sonuç alınamıyor ise bu durumda; ateşleme-iyonizasyon elektrodunda, anakartta veya gaz valfinde sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ariston matis 50-60-70 ve baca ışığı yanıp sönüyor : Yanlış Alev
Bu hata durumunda kombinin yanlış alev algıladığını söyleyebiliriz. Gaz vanası kapalı olmasına rağmen alev algılanıyor ise; iyonizasyon elektrodunda, gaz armatöründe veya elektronik kartta sorun olabilir. Kombiyi resetleyiniz, resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmaz ise. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ariston matis 60-70-80 ve baca ışığı yanıp sönüyor :  Alev Kopması
Bu arıza durumunda kombinin alevi kestiğini söyleyebiliriz. Bu cihazda oluşan teknik açıdan bir arızadır. Bu durumda kullanıcı önce birkaç resetleme işlemi uygulamalıdır. Resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmuyor ise arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ariston matis baca simgeli ışık yanıyor :  Atık gaz tahliye sorunu.
Bu durumda kombi eğer bacalı ise baca çekişinde sorun olduğunu ve atık gazın dışarı gönderilemediğini belirtir. Baca sensöründe de sorun olabilmektedir. Bu durumda cihazı kesinlikle kullanmadan kullanıma kapatarak baca çekiş kontrolü yaptırarak bacayı temizletmelisiniz. Baca sensöründe sorun görülür ise zaten ekiplerce değişimi yapılır, sorun çözümlenir. Eğer kombi hermetik ise atık gaz sisteminde fan, elektronik kart ya da gaz valfinde sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ariston Kombi hata kodları, Matis modelinin hata kodları bu kadardı.

Ariston Uno Arıza Kodları

Ariston Kombi hata kodları, Uno model arıza kodları ve çözümleri…

Ariston Uno kombi ateşleme yapmıyor. Ariston Uno kombi sıcak su vermiyor. Ariston uno kombi arızalandı çalışmıyor ise arıza kodlarının anlamları ve servis çağırmadan önce yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Ariston Uno kombilerde kullanım panelinde ekran bulunmaz. Kombide meydana gelen arıza durumlarında, arıza kodları Ariston Uno kombi üzerindeki ledlerin ışık rengine göre değişmektedir. Panelin ortasında yer alan 4 led ışığı vardır. İlk sıradaki C ışığı cihazın aktif yani çalışır durumda olduğunu belirtir. Kombi açık olduğu sürece yeşil ışık sürekli yanar.

Alev üzerinde x işareti olan kırmızı led yanıyorsa :  Ateşleme Hatası

Ariston Uno kombi  ateşleme yapamıyor demektir. Dairenizde  gaz olup olmadığını ocağınızı yakarak kontrol ediniz.  Kombi gaz girişindeki vananın açık olup olmadığını kontrol ediniz. Dairenizde gaz var ve kombinin gaz vanası açık ise,  R konumlu düğmeye basarak kombiye reset atınız. Resetleme sonucunda arıza düzelebilir. Düzelme olmuyor ise; anakart, gaz valfi veya iyonizasyon arızası olabilir. Hangi parça ya da parçalarda sorun olduğu ancak uzman servisler tarafından tespit edilebilir. Arızanın net tespiti ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Tüm şehirlerde kombi servis hizmeti vermekteyiz. Bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan ücretsiz teknik destek alabilirsiniz.

Alev üzerine x led (kırmızı) ve baca ledi (sarı) yanıyorsa :  Düşük Su Basıncı

Bu arıza durumunda önce kombi paneli üzerinde bulunan basınç göstergesini kontrol edin. Basınç 1 barın altında ise, Ariston Uno model kombinin altında monteli olan siyah doldurma musluğu yardımı ile basıncı 1,5 değerine getirin. Basıncı yükselttikten sonra doldurma musluğunu kapatın. Sorun düzelebilir. Düzelme olmaz ise R konumlu düğme ile cihazı resetleyin. Sorun devam ediyorsa eğer aşırı ısınma sorunu olabilir. Bu durumda sensörler sıcaklık sınırının üstünde bir sıcaklık tespit etmiş demektir. Yani aşırı ısınma limit termostat sorunu diyebiliriz. Bu durumda kullanıcı olarak öncelikle 10 15 dakika bekledikten sonra tekrar R konumlu düğmeye basarak kombinizi bir daha resetlemelisiniz. Resetleme uygulamasından sonra arıza düzelmez ise tesisat vanaları ile birlikte petek vanalarını da kontrol etmelisiniz. Vanalara baktığınızda kapalı görürseniz mutlaka açın. Yine de arızada düzelme olmaz ise; kombi ana eşanjöründe, sikülasyon pompasında ya da üç yollu vana grubunda arıza olabilir. Ayrıca tesisatın tıkanması veya filtrenin tıkalı olması halinde de bu sorun yaşanabilir. Teknik açıdan arıza ancak yerinde görülür ise bir tespit yapılabilir. Arızanın net tespiti ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Baca simgesi olan sarı led yanıyorsa :  Baca sistemi hatası.

Bu arıza durumu Ariston Uno kombinin modeline göre değişebilir. Hermetik ve bacalı Uno kombilerde atık gaz sistemi birbirinden farklıdır. Hermetik Uno model kombilerde; fan, anakart, prosestat arızası, Bacalı Uno model kombilerde; baca sensörü arızası, baca tıkanıklığı ya da baca çekişinin yetersiz olması halinde bu sorun meydana gelebilmektedir. Arızanın net tespiti ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan  garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.

Ariston Kombi hata kodları, Uno modelinin arıza kodları bu kadardı.

GARANTİ KOMBİ SERVİSİ’ NE DANIŞIN

Eğer kombi arızanıza bir anlam veremiyor ve hata kodlarından arızanızı çözemiyorsanız servisimizi arayabilirsiniz. Öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlamaktayız.. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.
Hemen arayın. +90 532 161 46 96

ARİSTON KOMBİYİ TANIYIN