immergas istanbul kombi servisi

İMMERGAS KOMBİ HATA KODLARI

İMMERGAS KOMBİ ‘nin tüm modellerinde kullanılan hata kodlarını sizler için sayfamızda topladık! İşte İMMERGAS KOMBİ hata kodları …

Hata kodları için aşağıdakilerden kullandığınız modele tıklayın ve çıkan pencereyi okuyun.

İMMERGAS KOMBİ MODELLERİ HATA KODLARI

İMMERGAS EOLO MİNİ KOMBİ ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

İmmergas kombi hata kodları, Eolo Mini model arıza kodları ve çözümleri…

İmmergas Eolo Mini Kombilerde meydana gelen arıza durumlarında ekranda beliren arıza kodlarının anlamları ve servis çağırmadan önce kullanıcı olarak varsa yapabilecekleriniz ile ilgili bilgileri sizler için derledik.

E01 Hata Kodu :Brülörde yanma olmuyor.

Ateşleme hatası olarak bilinen hata kodudur. Bu durumda kombi ateşleme yapamamaktadır. Servis öncesinde gaz vanalarını kontrol edip kombiye gaz geldiğinden emin olmanız gerekir. Sonrasında birkaç reset işlemi yapmalısınız. Sorunun devam etmesi halinde; elektronik kart, ateşleme çubukları, iyonizasyon çubuğu ya da gaz valfinde sorun olabilir. Servis çağırınız.

GARANTİ KOMBİ SERVİSİ olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

E02 Hata Kodu : Aşırı ısı limit termostat problemi.

Kombi su sıcaklığının maksimum değeri aştığını ifade eder. Yani aşırı ısınma sebebi ile cihaz kilitlenmiş ve bloke durumdadır. Bu arıza durumunda hem tesisat vanalarını hem de kalorifer vanalarının açık olup olmadığını kontrol etmenizi tavsiye edeceğiz. Vanalar kapalı ise mutlaka açık şekilde bırakın. Kombiyi resetleyin. Arıza düzelmez ise resetleme işlemini birkaç defa tekrar edebilirsiniz. Arızada düzelme olmazsa eğer; ana eşanjörde sorun olabilir, kalorifer tesisatı tıkalı olabilir, üç yollu vanada sorun olabilir, pompada arıza olabilir, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir. Servis çağırınız.

E03 Hata Kodu : Baca fanı arızası (hava akış problemi).

Baca sistemi sorunu olarak bilinen arıza kodudur. Eolo Mini model kombiler hermetik olduğu için bu arıza durumunda; prosestat, fan ya da anakart gibi parçalarda sorun olabilir. Servis çağırınız.

GARANTİ KOMBİ SERVİSİ olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

E05 Hata Kod : Anakart gönderme arızası.

Anakart ile alakalı arıza durumudur. Bu sorunda birkaç reset uygulaması yapmalısınız. Resetleme sonrasında sorunda düzelme olmaz ise mutlaka uzman yardımı almalısınız.

E06 Hata Kodu : Kullanım suyu sensör arızası.

Kullanım suyu sensöründe hata oluştuğunu belirtmekte olan bir durumdur. Bu arıza durumunda sıcak su sensöründe sorun olabilir. Sensör bağlantılarında kısa devre ya da kopma olabilir, sensör boruları nemlenmiş olabilir. Net arıza teşhisi ve onarımı için servis çağırınız.

E08 Hata Kodu : Maksimum reset sorunu.

Reset düğmesine olması gerekenden fazla basıldığında bu sorun yaşanır. Maksimum reset sayısı sorunu olarak da adlandırılabilir. Reset düğmesine birkaç saniye kadar basılı tuttuğunuzda sorun düzelecektir. Düzelme durumu olmaz ise cihazı şalterinden kapatıp birkaç saniye sonra yeniden açabilirsiniz. Arıza durumu bu şekilde düzelecektir.

E10 Hata Kodu : Düşük su basınç hatası.

Bu arıza durumunda tesisat su basıncı düşük olabilir. Düşük su basınç sorunlarında cihaza yani sisteme su basmak gerekir. Eolo Mini model kombinin sağ altında monteli olan siyah kare uçlu doldurma musluğunu sola çevirmelisiniz, panelin sağında bulunan bar göstergesi 1,5 e gelene kadar su basmalısınız. İşlemi yaptığınızda sorun düzelir ve doldurma musluğunu kapatmanız gerekir. Arızada işlem sonra düzelme olmaz ise reset işlemi uygulayabilirsiniz. Resetleme sonrasında da arıza düzelmezse ya da işlemi yapamadığınız durumlarda servisi arayabilirsiniz 

E11 Hata Kodu : Baca prosestat arızası.

Eolo Mini model kombiler hermetik olduğu için duman termostatı sorununda birçok parça arızalı olarak karşımıza çıkabilir. Bu gibi durumlarda; hava akım borusu yerinden çıkmış olabilir, prosestat arızalı olabilir, fan ya da elektronik kartta sorun olabilir. Servis çağırınız.

E15 Hata Kodu : Konfigurasyon arızası.

Elektronik kart arızası olarak adlandırabiliriz. Kablolarda da sorun olabilmektedir. Arıza tespiti ve onarımı için servis çağırınız.

E20 Hata Kodu : Parazit alev sorunu.

Düzensiz alev durumu olarak adlandırabiliriz. Bu arıza durumunda servis gelmeden önce  RESET düğmesine basarak birkaç resetleme işlemi uygulamalısınız. Uygulamalardan sonra da sorun düzelmez ise; anakart, gaz grubu ya da iyonizasyon elektrodunda sorun olabilir. Arızanın net teşhis edilmesi ve onarımı için servis çağırınız.

E24 Hata Kodu : Tuş takımı arızası.

Kombinin tuş takımında sorun olduğunu belirtir. Servis çağırınız.

E27 Hata Kodu : Yetersiz devir daim arızası.

Böyle bir sorunda su devir daimi olmuyor demektir ya da olması gerektiği gibi olmuyordur. Bu durumda önce kalorifer vanaları ve kombi altında bulunan tesisat vanaları kontrol edilmelidir. Vanalar kapalı ise su devir daimi bu sebeple yeterli şekilde sağlanmıyor olabilir. Vanalar açık ise birkaç reset uygulaması yapmalısınız. Arıza devamında; kalorifer filtresi tıkalı olabilir, pompa arızalı olabilir, kalorifer tesisatında tıkanma ya da ana eşanjörde problem olabilir. Tespit ve onarım için servis çağırınız.

GARANTİ KOMBİ SERVİSİ olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

E31 Hata Kodu : Kumanda paneli ile iletişim sorunu.

Kumanda paneli ile iletişimin koptuğunu belirtir. Bağlantılarda sorun olabilir. Servis çağırınız.

E37 Hata Kodu : Düşük voltaj problemi.

Bu durumda kombiye gelen voltaj dengesiz demektir. Daireye gelen voltajlarla alakalı da bir sorun olabilir. Cihaza müdahale etmemenizi öneririz. Cihaz bu arıza durumunda otomatik resetleme işlemini yapacaktır. Uzun süre beklemenize rağmen ve dairenize gelen voltajın normal değerde olmasına rağmen sorun düzelmiyorsa anakart yanmış ya da arızalanmış demektir. Bu durumda anakarta müdahale edilmesi ve sorunun çözümlenmesi için servisi aramalısınız. Yalnız önerimiz müdahale sonrasında mutlaka “Kombi Regülatörü” kullanımıdır. Aksi halde arıza durumu tekrar edebilir ve anakart yine hasar görebilir.

E38 Hata Kodu : Alev sinyali kaybı yaşanıyor.

Alev sinyalinin kaybolduğunu yani alevin söndüğünü belirten arıza kodudur. Bu durumda servis gelmeden önce kombiyi birkaç kez resetleyebilirsiniz. Resetleme işlemlerinden sonra arıza durumunda eğer düzelme olmaz ise; gaz grubunda, elektronik kartta veya iyonizasyon elektrodunda problem olabilir. Arızanın tespiti ve çözümü için mutlaka servis çağırınız.

E43 Hata Kodu : Alev sinyali kaybını engelleme durumu.

Cihaz alev sinyali kaybı yaşadığında buna engel olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda öncelikle RESET düğmesine birkaç saniye kadar basılı tutmalı ve cihazı resetlemelisiniz. Resetleme sonrasında arıza durumunda eğer düzelme olmaz ise bu durumda servis çağırınız.

GARANTİ KOMBİ SERVİSİ olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

İmmergas kombi hata kodları, Eolo Mini modelinin arıza kodları bu kadardı.

Immergas Eolo Star Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

İmmergas Eola Star Kombi Arıza

İmmergas kombi hata kodları, Eolo Star model arıza kodları ve çözümleri…

İmmergas Eolo Star model hermetik kombilerde, ekranda sabit duran rakam ısı derecesidir. Yanıp sönen bir rakam görürseniz eğer, kombinin arızaya geçtiğini anlamına gelmektedir.

01 Arıza Kodu : Ateşleme Devresi Sorunu.

Kombi ve gaz sayacı  vanalarının açık olup olmadığını kontrol ediniz. Gaz girişleri kapalı ise açın, yani tüm vanalar açık durumda olsun. Eğer vanalar açık ise cihaza reset atılması gerekir. Ekranın altında bulunan “RESET” yazılı düğmeye birkaç saniye basarak resetleme işlemini yapabilirsiniz. Resetten sonra da kombi düzelmiyor ise ana kart, gaz gurubu, elektrotlarda arıza olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servisi çağırmanızı tavsiye ederiz.

GARANTİ KOMBİ SERVİSİ olarak kombi tamir bakım hizmetleri vermekteyiz, bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan ayrıntılı bilgi ve teknik destek alabilirsiniz.

02 Arıza Kodu : Aşırı Isınma (Limit Termostat) Sorunu.

Kombi içerisindeki su sıcaklığının yükseldiğini ve bu sebeple limit termostatın açıldığını belirtir. Limit termostat aşırı sıcaklık sebebi ile kombiyi bloke eder ve bu durumda cihaz çalışmaz. Önce kombi altındaki tesisat vanalarına bakın, kapalı ise açın. Daha sonrasında kombi kış modunda ise kalorifer vanalarını kontrol edin, kapalı ise açın. Buna rağmen arıza devam ediyor ise “RESET” düğmesine birkaç saniye basılı tutarak kombiyi resetleyebilirsiniz. Resetleme işlemi de işe yaramadı ise cihazın; ana eşanjöründe tıkanma-kireçlenme, kalorifer tesisatında tıkanıklık, kalorifer dönüş borusu içindeki filtrede tıkanma, üç yollu vanada konum atlama-ortada kalma, pompada sıkışma durumları söz konusu olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

03 Arıza Kodu : Baca Sensörü Arızası.

Baca hava prosestatının arızalı olabileceğini, kopmuş olabileceğini veya ana kartın fan beslemesi yapamadığını yani arızalı olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda kombi çalışmaz. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

05 Arıza Kodu : Sıcak Su Ntc Sinde Sorun.

Sıcak su sensör arızası olarak da adlandırabiliriz. Bu arıza durumunda teknik açıdan kullanıcının yapması gereken bir işlem bulunmaz. Sıcak su sensörü arızalandığında, sensör kablolarında kopukluk-kısa devre olduğunda veya sensör borularında terleme yani nemlenme olduğunda sorun yaşanabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

06 Arıza Kodu : Kalorifer Ntc Sinde Sorun.

Kombi kalorifer sensör arızası olarak da adlandırılabilir. Bu arıza durumunda kombiye müdahalede bulunmamalısınız. Kalorifer sensöründe arıza olduğunda, sensör borularında nem durumu veya sensör kablolarında kısa devre-kopukluk olduğunda karşımıza çıkabilen bir arıza durumudur. Teknik olarak yerinde görülmesi gerekir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

10 Arıza  Kodu : Su Basıncı Düşük

Bu durumda kombiye su basmak gerekir. Ekran panelinin sağında bulunan basınç göstergesine bakarsanız eğer 1 barın altında 0 değerine yakın olduğunu göreceksiniz. Basıncı yükseltmeniz gerekeceğinden doldurma musluğunu bulmalısınız. Eolo Star model kombinin sağ altındaki kare uçlu siyah doldurma musluğunu sola çevirerek su basma işlemini başlatmalı bar göstergesi 1,5 olana kadar su doldurulmalıdır. Bu değere geldiğinde ise doldurma musluğu mutlaka kapatılmalıdır. İşlem bu şekilde başarılı bir şekilde tamamlanır ve sorun düzelir.

11 Arıza Kodu : Baca Sensör Sorunu.

Immergas Eolo Star model kombiler hermetik olduğu için atık gaz fan ile sağlanır. Bu sorun yaşanıyor ise kombi baca borusu yerinden çıkmış olabilir kontrol ediniz.  Kontrol sonras kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrası arıza durumunda düzelme olmaz veya sık sıktekrarlar ise; fan arızalı olabilir, prosestat ya da anakartta problem olabilir. Net tespitin yapılması ve arızanın giderilmesi adına kombiye müdahalede bulunmadan, arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

GARANTİ KOMBİ SERVİSİ olarak kombi tamir bakım hizmetleri vermekteyiz, bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan ayrıntılı bilgi ve teknik destek alabilirsiniz.

27 Arıza Kodu : Yetersiz Devir Daim Sorunu.

İmmergas Eolo Star model kombinin devir daimi yeterli şekilde yapamadığını belirtir. Bu arıza durumunda önce kombi altındaki kalorifer vanalarını kontrol etmelisiniz. Vanaların kapalı şekilde olması durumunda açık konuma çevirmelisiniz. Aynı şekilde kalorifer peteklerinin vanaları da açık olmalı minimum 3 kalorifer mutlaka kullanılmalıdır. Arıza durumu hala devam ediyorsa; devir daim pompasında sorun olabilir, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir, ( Tesisatınız eskiyse ve petek temizliği yaptırmamışsanız yaptırmanızı tavsiye ederiz ) ana eşanjörde sorun olabilir. Sorun çözülmez ise arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

28 Arıza Kodu :  Devrede Su Kaçağı Var.

Kombi sürekli olarak su akışı algıladığında ekranda bu hata kodu belirir. Bu arıza durumunda su musluklarının kapalı olduğundan ve tesisatta kaçak durumu olmadığından emin olun. Gereken kontrolleri yaptınız ve bir sorun görmediyseniz mutlaka tespit ve çözüm için uzman yardımı alın.

31 Arıza Kodu :  Dijital Uzaktan Kumanda Ile Iletişim Kaybı.

Eolo Star model kombi ile dijital uzaktan kumanda arasındaki iletişim kopukluğu 1 dakikayı geçer ise ekranda bu hata kodu yer alır. Bu arıza durumunda “RESET” düğmesine basılı tutarak resetleme işlemi uygulayın. Arızada düzelme olmaz ise cihazı şalterinden kapatın ve yeniden açın. Sonuç değişmiyorsa ve arıza durumu devam etmekte ise mutlaka uzman yardımı alın.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan  garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.

İmmergas kombi hata kodları, Eolo Star modelinin arıza kodları bu kadardı.

IMMERGAS NİKE STAR ARIZA VE ÇÖZÜMLERİ

İmmergas kombi hata kodları, Nike Star model arıza kodları ve çözümleri…

Immergas Nike Star 01 Arıza Kodu :  Ateşleme Arızası.

Ateşleme arızasının birçok sebebi bulunur. Servis gelmeden önce dairenize gaz gelip gelmediğini kontrol edin. Gaz vanalarına bakabilir, kapalı ise açabilirsiniz. Gaz vanaları açık, kombinize gaz gelmekte ise bu durumda “RESET” butonuna birkaç saniye basılı tutarak resetleme işlemi uygulayın. Uygulama sonrasında sonuç değişmezse eğer bu durumda ana kartta, elektrotlarda, gaz grubunda problem var diyebiliriz.  Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Immergas Nike Star 02 Arıza Kodu :  Aşırı Isınma Hatası.

Kombi kalorifer tesisatında bulunan suyun sıcaklığının maksimum seviyeyi aşması sonrasında limit termostatın devreye girerek cihazı bloke ettiğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda kombi altındaki tesisat vanalarının açık olduğundan emin olmalısınız. Vanalar kapalı ise açılmalıdır. Cihaz eğer kış modunda ise kalorifer vanalarına bakılmalı, vanalar kapalı ise açılmalıdır. Buna rağmen sorun devam etmekte ise “RESET” butonuna basılarak resetleme işlemi uygulanmalıdır. Arıza durumunda düzelme olmaz ise; kalorifer tesisatı, kalorifer filtresi, ana eşanjör tıkalı olabilmektedir. Üç yollu vananın konum değiştirmesi, arada kalması, pompanın sıkışması gibi durumlar sebebi ile de bu sorun yaşanabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Immergas Nike Star 03 Arıza Kodu : Baca Sensörü Arızası.

Immergas Nike Star model kombilerde atık gaz sıcaklığını ve içerideki sıcaklığı ölçerek birbiriyle kıyaslayan baca duman sensörünün arızalı olabileceğini, kopmuş olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu durumda cihaz çalışma sağlamaz. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Immergas Nike Star 04 Arıza Kodu :  Elektro Mekanik Kontaklarda Problem.

Sorunun tespiti ve çözümü için mutlaka servisi arayın.

Immergas Nike Star 05 Arıza Kodu : Kalorifer Sensörü Arızası.

Kalorifer ısı ntc sinde arıza olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda kalorifer sensörünün yanı sıra, sensör kablolarında kopukluk- kısa devre durumları, borularda nemlenme durumları söz konusu olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Immergas Nike Star 06 Arıza Kodu :  Sıcak Su Sensörü Arızası.

Sıcak su ntc sinde bir problem olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu durumda sorun aslında sadece sıcak su sensöründe değil, sensör kablolarında veya borularında olabilir. Bu nedenle cihaza müdahalede bulunmadan sorunun tespit edilmesi ve çözümlenmesi adına servis yardımı alın.

Immergas Nike Star 10 Arıza Kodu :  Düşük Tesisat Su Basıncı Sorunu.

İmmergas Nike Star model kombi su basıncının düşük olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda Nike Star model kombinize su basmanız gerekir. Nike Star kombinin sağ altındaki siyah doldurma musluğunu sola çevirerek bar göstergesi 1 ile 2 bar arasına gelene kadar su basmalısınız. Su basma işlemi sonrasında siyah doldurma musluğunu sola çevirerek kapatmayı unutmayın. Sorun çözümlenecektir.

Immergas Nike Star 20 Arıza Kodu : Yanlış Alev Sorunu

Bir nevi iyonizasyon sorunu olarak da adlandırabiliriz. Bu arıza durumu ile karşılaştığınız zaman “RESET” butonuna birkaç saniye kadar basılı tutun. Cihaza reset atın. Resetleme işlemi sonrasında sorunda düzelme olmaz ise İmmergas Servisi’ni arayın. Gaz valfinde, iyonizasyon elektrodunda veya elektronik kartta sorun olabilir. Net teşhis ve çözüm için uzman yardımı almalısınız.

Immergas Nike Star 27 Arıza Kodu : Devirdaim Sorunu.

Nike Star model kombinin devir daim yapamadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda kalorifer vanalarının açık olduğundan emin olun. En az 3 tanesi mutlaka açık olsun. Buna rağmen sorun yaşanıyor ise devir daim pompasında sorun olabilir veya elektronik kart arızalı olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmalısınız.

Immergas Nike Star 28 Arıza Kodu : Kaçak Durumu.

Nike Star kombi tesisatında ya da elektrik anlamında bir kaçak durumu söz konusu olabilir. Cihaza müdahalede bulunmadan tespit ve çözüm için mutlaka servis yardımı alın.

Immergas Nike Star 31 Arıza Kodu : Oda Termostatı Bağlantı Sorunu.

Oda termostatı kullanılan konutlarda meydana gelen bir arıza durumudur. Bu durumda Nike Star model kombinin oda termostatı bağlantısında sorun veya kopma olduğunu belirtir. Bu gibi durumlarda cihaza müdahale etmeden servisi aramalısınız.

İmmergas kombi hata kodları, Nike Star modelinin arıza kodları bu kadardı.

İMMERGAS VİCTRİX KOMBİ ARIZA KODLARI

İmmergas kombi hata kodları, Victrix model arıza kodları ve çözümleri…

01 Arıza Kodu : Brülörde Ateşleme Olmuyor.

Bu arıza durumunda cihaz ateşleme yapmıyor demektir. Ateşleme yapmadığı için de cihaz bloke durumdadır yani çalışmaz. Böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman öncelikle kombiye gaz gelip gelmediğini ve konut içinde gaz olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Gaz vanalarının açık olup olmadığını kontrol ediniz, kapalıysa açınız. Ardından resetleme işlemi uygulayın. Bu kontrol ve işlemlerden sonra arıza devam etmekte ise bu durumda başka bir işlem uygulamadan mutlaka uzman yardımı almalısınız. Gaz valfinde, anakartta ya da elektrotlarda (iyonizasyon ve ateşleme) sorun olabilir. Arıza teşhisi ve onarımı için mutlaka servis çağırınız.

02 Hata Kodu : Aşırı Isınma Problemi

Cihazda aşırı ısınma sorunu olduğunu belirtmekte olan hata kodudur. Bu durumda öncelikle kombinin altındaki vanaların ve petek vanalarının açık olup olmadığına bakınız, kapalıysa açınız. Daha sonra kombinizi resetleyiniz. Uygulamaları yaptınız ama sonuç değişmiyorsa ve arıza durumu devam ediyor ise; pompa sıkışmış olabilir, üç yollu vana konum atlıyor ya da takılı kalmış olabilir, ana eşanjör kireçlenmiş ya da tıkanmış olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir ya da tesisatta tıkanma durumu olabilir. Kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden  servis desteği almanız gerekmektedir.

03 Hata Kodu : Baca Termostat Hatası

Kombi normal çalışma evresi süresince herhangi bir sebepten kombi bacasında aşırı ısınma oluşursa kombi aşırı ısınmadan ötürü kendisini korumaya alır. Bir müddet bekledikten sonra kombiyi resetleyin. Resetleme sonrası düzelmez veya sık sık tekrarlar ise servis yardımı alınız.

 

05 Hata Kodu : Kalorifer Ntc Sensör Problemi

Bu hata kodu ekranda yer alıyor ise petekleriniz çalışmıyor ya da beklenen şekilde ısıtmıyor demektir. Kalorifer sensöründe arıza durumu söz konusu olabilir. Kalorifer sensör bağlantılarında kopukluk yada kısa devre  olabilir. Ya da sensör kabloları nemlenmiş olabilir. Arızanın tespiti ve onarımı için mutlaka servis çağırınız.

 

06 Hata Kodu : Sıcak Su Ntc Sensör Problemi

Sıcak su sorunu yaşayabileceğiniz bir arıza kodudur. Bu arıza durumunda sıcak su sensöründe problem olabilir, sıcak su sensör bağlantılarında kopma olabilir, kısa devre olabilir veya kabloları nemlenmiş olabilir. Arıza tespiti ve çözümü için servisi arayın.

08 Hata Kodu : Reset Selektör Arızası

Reset düğmesine bastığınızda sorun düzelir. Düzelme olmaz ise bu durumda servis çağırınız.

09 Hata Kodu : Dar Ayar İşlevi Aktif Durumda.

Bu arıza durumunda bir süre kadar beklemelisiniz. Düzelme olmaz ise reset işlemi uygulamalısınız. Uygulama sonrasında arıza devam ederse servis çağırınız.

10 Hata Kodu Tesisat Su Basıncı Düşük.

Kombi su basıncının düşük olduğunu belirtir. Bu arıza durumu ile karşılaştığınız zaman tesisata yani kombiye su basmanız gerekir. Bar göstergesine de bakarsanız eğer basıncın 1 bar altını gösterdiğini göreceksiniz. İmmergas Victrix kombiye su basma işlemi; kombinin sağ altında monteli durumda olan siyah doldurma musluğu ile yapılır. Doldurma musluğunu sola çevirmeli ve bar değeri 1 ile 2 arasına gelene dek su basmalısınız. Su basma işleminden sonra arıza düzelir. Doldurma musluğunu da mutlaka kapatın, açık kalmasın. Sorun düzelmezse veya işlemi yapamazsanız eğer resetleme uygulaması yapmalısınız.

15 Hata Kodu : Konfigurasyon arızası.

Programalama sorunu olarak da bilinir. Cihazın ana kartında yazılımsal yahut donanımsal bir arıza vardır. Bu arıza durumunda cihaza müdahalede bulunmadan arıza tespiti ve onarımı için servis yardımı almalısınız.

16 Hata Kodu : Fan Arızası

Böyle bir sorunda cihaza müdahalede bulunmadan servis çağırınız.

20 Hata Kodu : Alev Oluşmuyor

Hatalı alev oluşumu olarak da adlandırabileceğimiz bir arıza durumudur. Bu arıza durumunda önce cihazınızı resetleyin. Resetleme işlemini birkaç kez yapabilirsiniz. Arızada düzelme olmaz ise servis yardımı almanız gerekir. Bu gibi durumlarda; iyonizasyon elektrodunda, gaz grubunda ya da anakartta sorun olabilir. Tespit ve onarım için servisi aramanız gerekir.

24 Hata Kodu : Tuş Takımı Anormalliği

27 Hata Kodu : Sirkülasyon Sorunu

Kombide su sirkülasyonu sağlanmadığı zaman bu arıza kodunu verir. Bu gibi durumlarda önce tesisat vanalarının ve petek vanalarının açık olup olmadığına bakmalısınız. Vanalar kapalı ise açmalısınız. Vanaların açık olmasına karşın arızanın devam ettiği durumlarda birkaç reset uygulaması yapabilirsiniz. Resetleme sonrasında da arızada düzelme olmaz ise sirkülasyon pompasında veya elektronik kartta sorun olabilir. Arızanın tespit edilip çözümlenmesi için uzman yardımı almalısınız.

29 Hata Kodu : Atık Gaz Sensörü Arızası

31 Hata Kodu : Kumanda Paneli Arızası.

Uzaktan kumanda panelinde bir sorun olduğunda veya bağlantılar ile alakalı bir problem olduğunda bu sorun yaşanır. Bu arıza durumunda net teşhis ve çözüm için cihaza müdahalede bulunmadan servis yardımı almalısınız.

37 Hata Kodu : Düşük Voltaj Problemi

Şebeke voltajının düşük gelmesi sebebi ile meydana gelen bir arıza durumudur. Genelde çok sık karşımıza çıkar. Bu arıza durumunda cihaza reset gibi bir uygulama yapmamalısınız. Çünkü resetleme işlemi otomatik yapılacaktır. Kısa bir süreliğine beklemeniz gerekir. Bu süre zarfında voltaj düzeldiğinde sorunun da düzelme ihtimali vardır. Fakat uzun süre bekleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmaz ise, daireye ve kombiye gelen voltaj da normal ise bu durumda yüksek ihtimalle elektronik kart yanmış olabilir. Elektronik karta müdahale edilmesi açısından uzman yardımı alın. Müdahale sonrasında sorun çözümlenir fakat arıza durumu tekrarlanabilir. Bu gibi durumlarda ise önerimiz Kombi Regülatörü kullanmanızdır. Bu cihazı kullanırsanız arıza durumu tekrarlanmaz ve bu sorunu yaşamak zorunda kalmazsınız.

38 Hata Kodu : Alev Kopması Arızası

43 Hata Kodu : Alev Kopması Arızası

38 hatasının ard arda oluşması durumunu bildirir.

44 Hata Kodu : Gaz Valfinin Maksimum Açık Kalma Süresinin Aşılması Arızası

Kombi gaz valfi bir saat boyunca aralıksız açık kalarak kombi çalışırsa meydana gelir. Kombiyi resetleyiniz.

96 Hata Kodu : Baca Sistemi Arızası

Kombinin atık gaz sisteminde meydana gelen sorunu belirtir. Kombiyi resetleye bilirsiniz, Resetleme sonrası düzelmemesi durumunda kullanıcı olarak kombiye müdahalede bulunmamanızı tavsiye ederiz. Teknik olarak sorunun tespitinin yerinde yapılması gerekir. Genelde; bacanın yerinden çıkması, baca sensöründe sorun olması, bacanın tıkalı olması, elektronik kart, fan ya da prosestat gibi parçalarda sorun olması nedeni ile yaşanmaktadır. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

İmmergas kombi hata kodları, Victrix modelinin arıza kodları bu kadardı.

Immergas Victrix Omnia Kombi Arıza Kodları

İmmergas kombi hata kodları, Victrix Omnia model arıza kodları ve çözümleri…

Immergas Victrix Omnia Kombilerde meydana gelen arıza durumlarında, ekranda beliren arıza kodlarının anlamlarını ve servis çağırmadan önce varsa kullanıcı olarak yapabileceklerinizi sizler için derledik.

01 Arıza Kodu : Brülörde Ateşleme Olmuyor.

Bu arıza durumunda cihaz ateşleme yapmıyor demektir. Ateşleme yapmadığı için de cihaz bloke durumdadır yani çalışmaz. Böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman öncelikle kombiye gaz gelip gelmediğini ve konut içinde gaz olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Gaz vanalarının açık olup olmadığını kontrol ediniz, kapalıysa açınız. Ardından resetleme işlemi uygulayın. Bu kontrol ve işlemlerden sonra arıza devam etmekte ise bu durumda başka bir işlem uygulamadan mutlaka uzman yardımı almalısınız. Gaz valfinde, anakartta ya da elektrotlarda (iyonizasyon ve ateşleme) sorun olabilir. Arıza teşhisi ve onarımı için mutlaka servis çağırınız.

02 Hata Kodu : Aşırı Isınma Problemi

Cihazda aşırı ısınma sorunu olduğunu belirtmekte olan hata kodudur. Bu durumda öncelikle kombinin altındaki vanaların ve petek vanalarının açık olup olmadığına bakınız, kapalıysa açınız. Daha sonra kombinizi resetleyiniz. Uygulamaları yaptınız ama sonuç değişmiyorsa ve arıza durumu devam ediyor ise; pompa sıkışmış olabilir, üç yollu vana konum atlıyor ya da takılı kalmış olabilir, ana eşanjör kireçlenmiş ya da tıkanmış olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir ya da tesisatta tıkanma durumu olabilir. Kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden  servis desteği almanız gerekmektedir.

03 Hata Kodu : Baca Termostat Hatası

Kombi normal çalışma evresi süresince herhangi bir sebepten kombi bacasında aşırı ısınma oluşursa kombi aşırı ısınmadan ötürü kendisini korumaya alır. Bir müddet bekledikten sonra kombiyi resetleyin. Resetleme sonrası düzelmez veya sık sık tekrarlar ise servis yardımı alınız.

 

05 Hata Kodu : Kalorifer Ntc Sensör Problemi

Bu hata kodu ekranda yer alıyor ise petekleriniz çalışmıyor ya da beklenen şekilde ısıtmıyor demektir. Kalorifer sensöründe arıza durumu söz konusu olabilir. Kalorifer sensör bağlantılarında kopukluk yada kısa devre  olabilir. Ya da sensör kabloları nemlenmiş olabilir. Arızanın tespiti ve onarımı için mutlaka servis çağırınız.

 

06 Hata Kodu : Sıcak Su Ntc Sensör Problemi

Sıcak su sorunu yaşayabileceğiniz bir arıza kodudur. Bu arıza durumunda sıcak su sensöründe problem olabilir, sıcak su sensör bağlantılarında kopma olabilir, kısa devre olabilir veya kabloları nemlenmiş olabilir. Arıza tespiti ve çözümü için servisi arayın.

08 Hata Kodu : Reset Selektör Arızası

Reset düğmesine bastığınızda sorun düzelir. Düzelme olmaz ise bu durumda servis çağırınız.

09 Hata Kodu : Dar Ayar İşlevi Aktif Durumda.

Bu arıza durumunda bir süre kadar beklemelisiniz. Düzelme olmaz ise reset işlemi uygulamalısınız. Uygulama sonrasında arıza devam ederse servis çağırınız.

10 Hata Kodu : Tesisat Su Basıncı Düşük.

Kombi su basıncının düşük olduğunu belirtir. Bu arıza durumu ile karşılaştığınız zaman tesisata yani kombiye su basmanız gerekir. Bar göstergesine de bakarsanız eğer basıncın 1 bar altını gösterdiğini göreceksiniz. İmmergas Victrix kombiye su basma işlemi; kombinin sağ altında monteli durumda olan siyah doldurma musluğu ile yapılır. Doldurma musluğunu sola çevirmeli ve bar değeri 1 ile 2 arasına gelene dek su basmalısınız. Su basma işleminden sonra arıza düzelir. Doldurma musluğunu da mutlaka kapatın, açık kalmasın. Sorun düzelmezse veya işlemi yapamazsanız eğer resetleme uygulaması yapmalısınız. 

15 Hata Kodu Konfigurasyon arızası.

Programalama sorunu olarak da bilinir. Cihazın ana kartında yazılımsal yahut donanımsal bir arıza vardır. Bu arıza durumunda cihaza müdahalede bulunmadan arıza tespiti ve onarımı için servis yardımı almalısınız.

16 Hata Kodu : Fan Arızası

Böyle bir sorunda cihaza müdahalede bulunmadan servis çağırınız.

20 Hata Kodu : Alev Oluşmuyor

Hatalı alev oluşumu olarak da adlandırabileceğimiz bir arıza durumudur. Bu arıza durumunda önce cihazınızı resetleyin. Resetleme işlemini birkaç kez yapabilirsiniz. Arızada düzelme olmaz ise servis yardımı almanız gerekir. Bu gibi durumlarda; iyonizasyon elektrodunda, gaz grubunda ya da anakartta sorun olabilir. Tespit ve onarım için servisi aramanız gerekir.

24 Hata Kodu : Tuş Takımı Anormalliği

27 Hata Kodu : Sirkülasyon Sorunu

Kombide su sirkülasyonu sağlanmadığı zaman bu arıza kodunu verir. Bu gibi durumlarda önce tesisat vanalarının ve petek vanalarının açık olup olmadığına bakmalısınız. Vanalar kapalı ise açmalısınız. Vanaların açık olmasına karşın arızanın devam ettiği durumlarda birkaç reset uygulaması yapabilirsiniz. Resetleme sonrasında da arızada düzelme olmaz ise sirkülasyon pompasında veya elektronik kartta sorun olabilir. Arızanın tespit edilip çözümlenmesi için uzman yardımı almalısınız.

29 Hata Kodu : Atık Gaz Sensörü Arızası

31 Hata Kodu : Kumanda Paneli Arızası.

Uzaktan kumanda panelinde bir sorun olduğunda veya bağlantılar ile alakalı bir problem olduğunda bu sorun yaşanır. Bu arıza durumunda net teşhis ve çözüm için cihaza müdahalede bulunmadan servis yardımı almalısınız.

37 Hata Kodu : Düşük Voltaj Problemi

Şebeke voltajının düşük gelmesi sebebi ile meydana gelen bir arıza durumudur. Genelde çok sık karşımıza çıkar. Bu arıza durumunda cihaza reset gibi bir uygulama yapmamalısınız. Çünkü resetleme işlemi otomatik yapılacaktır. Kısa bir süreliğine beklemeniz gerekir. Bu süre zarfında voltaj düzeldiğinde sorunun da düzelme ihtimali vardır. Fakat uzun süre bekleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmaz ise, daireye ve kombiye gelen voltaj da normal ise bu durumda yüksek ihtimalle elektronik kart yanmış olabilir. Elektronik karta müdahale edilmesi açısından uzman yardımı alın. Müdahale sonrasında sorun çözümlenir fakat arıza durumu tekrarlanabilir. Bu gibi durumlarda ise önerimiz Kombi Regülatörü kullanmanızdır. Bu cihazı kullanırsanız arıza durumu tekrarlanmaz ve bu sorunu yaşamak zorunda kalmazsınız.

38 Hata Kodu : Alev Kopması Arızası

43 Hata Kodu : Alev Kopması Arızası

38 hatasının ard arda oluşması durumunu bildirir.

44 Hata Kodu : Gaz Valfinin Maksimum Açık Kalma Süresinin Aşılması Arızası

Kombi gaz valfi bir saat boyunca aralıksız açık kalarak kombi çalışırsa meydana gelir. Kombiyi resetleyiniz.

96 Hata Kodu : Baca Sistemi Arızası

Kombinin atık gaz sisteminde meydana gelen sorunu belirtir. Kombiyi resetleye bilirsiniz, Resetleme sonrası düzelmemesi durumunda kullanıcı olarak kombiye müdahalede bulunmamanızı tavsiye ederiz. Teknik olarak sorunun tespitinin yerinde yapılması gerekir. Genelde; bacanın yerinden çıkması, baca sensöründe sorun olması, bacanın tıkalı olması, elektronik kart, fan ya da prosestat gibi parçalarda sorun olması nedeni ile yaşanmaktadır. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan  garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.

İmmergas kombi hata kodları, Victrix Omnia modelinin arıza kodları bu kadardı.

Immergas Victrix Tera Kombi Arıza Kodları

 

İmmergas kombi hata kodları, Victrix Tera model arıza kodları ve çözümleri…

Immergas Victrix Tera Kombilerde meydana gelen arıza durumlarında, ekranda beliren arıza kodlarının anlamlarını ve servis çağırmadan önce varsa kullanıcı olarak yapabileceklerinizi sizler için derledik.

01 Arıza Kodu : Brülörde Ateşleme Olmuyor.

Bu arıza durumunda cihaz ateşleme yapmıyor demektir. Ateşleme yapmadığı için de cihaz bloke durumdadır yani çalışmaz. Böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman öncelikle kombiye gaz gelip gelmediğini ve konut içinde gaz olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Gaz vanalarının açık olup olmadığını kontrol ediniz, kapalıysa açınız. Ardından resetleme işlemi uygulayın. Bu kontrol ve işlemlerden sonra arıza devam etmekte ise bu durumda başka bir işlem uygulamadan mutlaka uzman yardımı almalısınız. Gaz valfinde, anakartta ya da elektrotlarda (iyonizasyon ve ateşleme) sorun olabilir. Arıza teşhisi ve onarımı için mutlaka servis çağırınız.

02 Hata Kodu : Aşırı Isınma Problemi

Cihazda aşırı ısınma sorunu olduğunu belirtmekte olan hata kodudur. Bu durumda öncelikle kombinin altındaki vanaların ve petek vanalarının açık olup olmadığına bakınız, kapalıysa açınız. Daha sonra kombinizi resetleyiniz. Uygulamaları yaptınız ama sonuç değişmiyorsa ve arıza durumu devam ediyor ise; pompa sıkışmış olabilir, üç yollu vana konum atlıyor ya da takılı kalmış olabilir, ana eşanjör kireçlenmiş ya da tıkanmış olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir ya da tesisatta tıkanma durumu olabilir. Kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden  servis desteği almanız gerekmektedir.

03 Hata Kodu : Baca Termostat Hatası

Kombi normal çalışma evresi süresince herhangi bir sebepten kombi bacasında aşırı ısınma oluşursa kombi aşırı ısınmadan ötürü kendisini korumaya alır. Bir müddet bekledikten sonra kombiyi resetleyin. Resetleme sonrası düzelmez veya sık sık tekrarlar ise servis yardımı alınız.

 

05 Hata Kodu : Kalorifer Ntc Sensör Problemi

Bu hata kodu ekranda yer alıyor ise petekleriniz çalışmıyor ya da beklenen şekilde ısıtmıyor demektir. Kalorifer sensöründe arıza durumu söz konusu olabilir. Kalorifer sensör bağlantılarında kopukluk yada kısa devre  olabilir. Ya da sensör kabloları nemlenmiş olabilir. Arızanın tespiti ve onarımı için mutlaka servis çağırınız.

 

06 Hata Kodu : Sıcak Su Ntc Sensör Problemi

Sıcak su sorunu yaşayabileceğiniz bir arıza kodudur. Bu arıza durumunda sıcak su sensöründe problem olabilir, sıcak su sensör bağlantılarında kopma olabilir, kısa devre olabilir veya kabloları nemlenmiş olabilir. Arıza tespiti ve çözümü için servisi arayın.

08 Hata Kodu : Reset Selektör Arızası

Reset düğmesine bastığınızda sorun düzelir. Düzelme olmaz ise bu durumda servis çağırınız.

09 Hata Kodu : Dar Ayar İşlevi Aktif Durumda.

Bu arıza durumunda bir süre kadar beklemelisiniz. Düzelme olmaz ise reset işlemi uygulamalısınız. Uygulama sonrasında arıza devam ederse servis çağırınız.

10 Hata Kodu : Tesisat Su Basıncı Düşük.

Kombi su basıncının düşük olduğunu belirtir. Bu arıza durumu ile karşılaştığınız zaman tesisata yani kombiye su basmanız gerekir. Bar göstergesine de bakarsanız eğer basıncın 1 bar altını gösterdiğini göreceksiniz. İmmergas Victrix kombiye su basma işlemi; kombinin sağ altında monteli durumda olan siyah doldurma musluğu ile yapılır. Doldurma musluğunu sola çevirmeli ve bar değeri 1 ile 2 arasına gelene dek su basmalısınız. Su basma işleminden sonra arıza düzelir. Doldurma musluğunu da mutlaka kapatın, açık kalmasın. Sorun düzelmezse veya işlemi yapamazsanız eğer resetleme uygulaması yapmalısınız.

15 Hata Kodu : Konfigurasyon arızası.

Programalama sorunu olarak da bilinir. Cihazın ana kartında yazılımsal yahut donanımsal bir arıza vardır. Bu arıza durumunda cihaza müdahalede bulunmadan arıza tespiti ve onarımı için servis yardımı almalısınız.

16 Hata Kodu : Fan Arızası

Böyle bir sorunda cihaza müdahalede bulunmadan servis çağırınız.

20 Hata Kodu : Alev Oluşmuyor

Hatalı alev oluşumu olarak da adlandırabileceğimiz bir arıza durumudur. Bu arıza durumunda önce cihazınızı resetleyin. Resetleme işlemini birkaç kez yapabilirsiniz. Arızada düzelme olmaz ise servis yardımı almanız gerekir. Bu gibi durumlarda; iyonizasyon elektrodunda, gaz grubunda ya da anakartta sorun olabilir. Tespit ve onarım için servisi aramanız gerekir.

24 Hata Kodu : Tuş Takımı Anormalliği

27 Hata Kodu : Sirkülasyon Sorunu

Kombide su sirkülasyonu sağlanmadığı zaman bu arıza kodunu verir. Bu gibi durumlarda önce tesisat vanalarının ve petek vanalarının açık olup olmadığına bakmalısınız. Vanalar kapalı ise açmalısınız. Vanaların açık olmasına karşın arızanın devam ettiği durumlarda birkaç reset uygulaması yapabilirsiniz. Resetleme sonrasında da arızada düzelme olmaz ise sirkülasyon pompasında veya elektronik kartta sorun olabilir. Arızanın tespit edilip çözümlenmesi için uzman yardımı almalısınız.

29 Hata Kodu : Atık Gaz Sensörü Arızası

31 Hata Kodu : Kumanda Paneli Arızası.

Uzaktan kumanda panelinde bir sorun olduğunda veya bağlantılar ile alakalı bir problem olduğunda bu sorun yaşanır. Bu arıza durumunda net teşhis ve çözüm için cihaza müdahalede bulunmadan servis yardımı almalısınız.

37 Hata Kodu : Düşük Voltaj Problemi

Şebeke voltajının düşük gelmesi sebebi ile meydana gelen bir arıza durumudur. Genelde çok sık karşımıza çıkar. Bu arıza durumunda cihaza reset gibi bir uygulama yapmamalısınız. Çünkü resetleme işlemi otomatik yapılacaktır. Kısa bir süreliğine beklemeniz gerekir. Bu süre zarfında voltaj düzeldiğinde sorunun da düzelme ihtimali vardır. Fakat uzun süre bekleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmaz ise, daireye ve kombiye gelen voltaj da normal ise bu durumda yüksek ihtimalle elektronik kart yanmış olabilir. Elektronik karta müdahale edilmesi açısından uzman yardımı alın. Müdahale sonrasında sorun çözümlenir fakat arıza durumu tekrarlanabilir. Bu gibi durumlarda ise önerimiz Kombi Regülatörü kullanmanızdır. Bu cihazı kullanırsanız arıza durumu tekrarlanmaz ve bu sorunu yaşamak zorunda kalmazsınız.

38 Hata Kodu : Alev Kopması Arızası

43 Hata Kodu : Alev Kopması Arızası

38 hatasının ard arda oluşması durumunu bildirir.

44 Hata Kodu : Gaz Valfinin Maksimum Açık Kalma Süresinin Aşılması Arızası

Kombi gaz valfi bir saat boyunca aralıksız açık kalarak kombi çalışırsa meydana gelir. Kombiyi resetleyiniz.

96 Hata Kodu : Baca Sistemi Arızası

Kombinin atık gaz sisteminde meydana gelen sorunu belirtir. Kombiyi resetleye bilirsiniz, Resetleme sonrası düzelmemesi durumunda kullanıcı olarak kombiye müdahalede bulunmamanızı tavsiye ederiz. Teknik olarak sorunun tespitinin yerinde yapılması gerekir. Genelde; bacanın yerinden çıkması, baca sensöründe sorun olması, bacanın tıkalı olması, elektronik kart, fan ya da prosestat gibi parçalarda sorun olması nedeni ile yaşanmaktadır. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan  garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.

İmmergas kombi hata kodları, Victrix Tera modelinin arıza kodları bu kadardı.

GARANTİ KOMBİ SERVİSİ’ NE DANIŞIN

Eğer kombi arızanıza bir anlam veremiyor ve hata kodlarından arızanızı çözemiyorsanız servisimizi arayabilirsiniz. Öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlamaktayız.. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.
Hemen arayın. +90 532 161 46 96

İMMEGRAS KOMBİYİ TANIYIN