Soru : Kombi Neden Ateşleme Yapmaz?

Cevap: Kombi neden ateşleme yapmaz diyorsanız buna birkaç sorunu baz alarak cevap verebiliriz. Öncelikle gaz çıkışı ile ilgili bir problem söz konusu olabilir. Kombinin işaretlerinden gazın gelip gelmediği kontrol edilmelidir. Gazın gelmesi durumunda, kombi manyetosu adı verilen alanda arıza olma ihtimali devreye girer. Bunun yanı sıra baca kısmına kir birikmesi ve bu nedenle baca çekişinin düşmesi ya da filtrelerin tıkalı olması da aynı durumu meydana getirebilir.

Bu tarz içeriklere bakıldıktan sonra kombinin ateşleme sorunu devam ediyorsa mutlaka teknik servise başvurmak gerekir. Kombinizin anakartında sorun oluşması durumunda yine ateşleme olmaz. Özellikle sorunun devam etmesi halinde kombinin farklı arızalar vermesi olasıdır. Bu nedenle kısa süre içerisinde destek almak ve onarımı gerçekleştirmek gerekir.

SORU-CEVAP SAYFASINA HOŞGELDİNİZ


Kombinize bakım yaptırmak veya kombinizdeki arıza ile ilgili Size en yakın noktadaki servisimiz hizmet verecektir.  “Kombi Servisi Bölgeleri adlı sayfamızdan Size en yakın temsilcimize ulaşabilir ya da hemen aşağıdaki çağrı merkezi numaramızdan bizi arayabilirsiniz.