Soru : Petek Sayısı Faturayı Etkiler Mi?

Cevap: Evinizin büyüklüğüne ve oda sayısına göre kullandığımız petek sayısı değişiklik gösterebilir. Merak edilen konulardan birisi petek sayısının faturayı etkileyip etkilemediği sorusudur. Peki, petek sayısı faturayı etkiler mi? Örnek olarak odalarınız küçük fakat kalorifer sayınız fazlaysa kombinizi düşük derecede kullanabilirsiniz. Haddinden fazla ısı artışı tasarrufun önüne geçecektir. Bunun dışında çalışmakta olan petek sayısının artması faturanın yükselmesine neden olur.

Dolayısıyla sıklıkla kullanmadığınız alanlar için kalorifer peteklerini kapatma yoluna gidebilirsiniz. Ancak evin genel ısısının sağlanması ve tasarruf uygulanabilmesi için belli sayıda peteğin çalışıyor olması gerekir. Bu ayrıntılara dikkat edildiği takdirde tasarruf sağlamak amacıyla evinizdeki bazı petekleri kapalı tutarak işlem kolaylığı sağlayabilirsiniz. Tasarruf konusu ile ilgili petek sayısı ile birlikte dikkat edilmesi gereken diğer noktaları araştırarak daha verimli ve uygun fiyatlı ısınma elde edebilirsiniz.

SORU-CEVAP SAYFASINA HOŞGELDİNİZ

KOMBİ SERVİSİ BÖLGELERİMİZ


Kombinize bakım yaptırmak veya kombinizdeki arıza ile ilgili Size en yakın noktadaki servisimiz hizmet verecektir.  “Kombi Servisi Bölgeleri adlı sayfamızdan Size en yakın temsilcimize ulaşabilir ya da hemen aşağıdaki çağrı merkezi numaramızdan bizi arayabilirsiniz.