Soru : Petek Kapatmak Tasarruf Sağlar Mı?

Cevap: Önemli tasarruf konulardan birisi olan ve sıklıkla dile getirilen petek kapatmak tasarruf sağlar mı? Özellikle kış aylarında yoğun çalışması ve güncel fiyatları nedeniyle yüksek faturaları sebep olan doğalgaz için petek kapatma uygulaması pek çok kişi tarafından yapılmaktadır. Peteklerin tamamen kapatılması kış ayı için çok uygun bir tedbir sayılmaz. Çünkü belirli aralıklarla kapatıldığında dahi ev çabuk soğuyacağı için mantıklı bir uygulama olmaz.

Çünkü ısınma amacıyla doğalgazın tekrar açılmasıyla derecenin fazla tutulması gerekir. Bu sayede duvarlar ve eşyalar belli bir süre sonra ısınmaya başlar. Dolayısıyla kış ayında evdeki peteklerin tamamını bir süre için kapatıp tekrar açmak tasarruflu bir uygulama sayılmaz. Ancak evde yoğun şekilde kullanmadığınız odalarda petek kapatma işlemi gerçekleştirebilir ve diğer tarafların daha etkili ısınmasını sağlayabilirsiniz.

Evin genel ısısının düşürmeyecek kadar petek açmanız yeterli olacaktır. Ayrıca kombinin çalışması için birden çok petek sayısının açık olması gerektiğini de belirtelim. Bu unsurlar dikkate alınarak tüm peteklerin kapatılması doğru olmadığını ancak yoğun kullanılmayan bazı alanların peteklerin kapısı olabileceğini ifade etmek mümkündür.

SORU-CEVAP SAYFASINA HOŞGELDİNİZ

KOMBİ SERVİSİ BÖLGELERİMİZ


Kombinize bakım yaptırmak veya kombinizdeki arıza ile ilgili Size en yakın noktadaki servisimiz hizmet verecektir.  “Kombi Servisi Bölgeleri adlı sayfamızdan Size en yakın temsilcimize ulaşabilir ya da hemen aşağıdaki çağrı merkezi numaramızdan bizi arayabilirsiniz.