Soru : Kombi Ne Kadar Elektrik Harcar?

Cevap: Kombinizin ne kadar elektrik harcadığını merak ediyor ve elektrik faturasına ne ölçüde yansıdığını öğrenmek istiyor olabilirsiniz. Bu bağlamda kombilerin kış ayında gün içinde ortalama 8 ve 10 saat arası çalıştığı öngörülebilir. Ortalama 10 saat çalışan bir kombi günde 1 kw ve 1,5 kw arasında elektrik değerine sahip olur. Bu rakamın ortalama değeri 30 gün için 30 ve 45 kw arasında elektrik tüketimine denk gelir. 1 kw değeri ölçülerek günlük ve aylık elektrik faturası etkisi ortaya çıkar.

Ortalama olarak 50 ve 100 TL arasında kombi elektrik gideri olduğunu söylemek mümkündür. Bu rakam günlük uzun süreli kombi çalışması üzerinden hesaplanarak oluşturulmuştur. Dolayısıyla kombilerin elektrik kullanımının kombinin yapmış olduğu doğalgaza oranla düşük değerde olduğunu ifade etmek mümkündür. Doğalgaz vasıtasıyla çalışmakta olan kombilerin tasarruf oranını elektrik yerine doğalgaz kullanımı üzerinden değerlendirmek daha doğru olacaktır.

SORU-CEVAP SAYFASINA HOŞGELDİNİZ

KOMBİ SERVİSİ BÖLGELERİMİZ


Kombinize bakım yaptırmak veya kombinizdeki arıza ile ilgili Size en yakın noktadaki servisimiz hizmet verecektir.  “Kombi Servisi Bölgeleri adlı sayfamızdan Size en yakın temsilcimize ulaşabilir ya da hemen aşağıdaki çağrı merkezi numaramızdan bizi arayabilirsiniz.