Soru : Kombi Çalışıyor Ama Petekler Isınmıyor. Ne Yapmalıyım?

Cevap: Eğer kombiniz çalışıyor ancak petekleri ısıtmada yetersiz kalıyorsa bazı sorunların teknik destek ekipleri tarafından incelenmesi gerekir. Peki, kombi çalışıyor ama petekler ısınmıyor ise ne yapmalısınız? İlk olarak doğalgazdan kaynaklı yaşanan sorunlardır. Aynı şekilde kombi basıncınız da dolayı meydana gelen bir sorun; peteklerin ısınmamasına yol açabilir. Yine kombi filtresi kaynaklı arızalarda ve petekten kaynaklanan herhangi bir sorunda, kombi çalışsa da kaloriferler ısınmayabilir. Ayrıca son olarak kalorifer borularından kaynaklanan arızalar aynı soruna işaret edebilir.

Eğer kombi basıncının hızdan dolayı peteklerin ısınmaması söz konusuysa uygun şekilde basınç ayarını doğru rakamlara getirebilirsiniz. 1’in altına düşmesi ve 3’ün üzerine yükselmesi kombi basıncının ideal değerlerin dışına çıktığını gösterir. Kombinizin boşa çalışmasını engellemek üzere basıncın 1’in altına düşmesi durumunda otomatik şekilde kapanmaya ayarlıdır. Bu nedenle birden fazla sorun kombi çalışsa da petekleri ısı gitmemesine neden olabilir.

SORU-CEVAP SAYFASINA HOŞGELDİNİZ

KOMBİ SERVİSİ BÖLGELERİMİZ


Kombinize bakım yaptırmak veya kombinizdeki arıza ile ilgili Size en yakın noktadaki servisimiz hizmet verecektir.  “Kombi Servisi Bölgeleri adlı sayfamızdan Size en yakın temsilcimize ulaşabilir ya da hemen aşağıdaki çağrı merkezi numaramızdan bizi arayabilirsiniz.