Kombi Kartı ve Özellikleri

kombi kartı

KOMBİ KARTI NEDİR?

Kombi kartı, kombinin tüm çalışma mekanizmasını denetleyen ve yöneten anakarta verilen isimdir. Kimi zaman “Kombi Elektronik Kartı” adıyla da karşımıza çıkabilen kombi kartı, kombinin beyni olarak görülür ve öyle kabul edilir. Kombinin tüm görevleri, mekanizmaları, sistemi bu karta bağlıdır. Bu sebeple kombi kartı bozulursa kombinin işlevi duracaktır. Dolayısıyla sıcak su, ısıtma vb. işlevler çalışmayacak ve konforunuzu bozacaktır. 

KOMBİ KARTI NEDEN BOZULUR?

Bu sorunun cevabını vermeden önce kombinizde oluşan arızaları bir uzman yardımı olmadan, kendi bilgilerinizle düzeltmeye, tamir etmeye kalkışmayın. Uzman bir kombi servisi ekibinden yardım almazsanız hem maddi hem de manevi kayıplara neden olabilirsiniz. GARANTİ KOMBİ SERVİSİ olarak İstanbul’un her ilçesine sunduğumuz kombi servisi, kombi bakımı, parça değişimi, petek temizliği vb. hizmetlerimizden yararlanmak için hemen iletişime geçin. Sayfa sonundaki WhatsApp çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

“Kombi anakartı neden bozulur?” sorusuna verilebilecek üç çeşit cevap vardır. Kombi kartlarının arıza yapmasına neden olan durumları alt başlıklar halinde inceleyelim.

1- Dengesiz voltaj akımı

Dengesiz voltaj akımı kombi anakartlarının korkulu rüyasıdır. Aslında sadece kombilerin değil, anakarta sahip tüm cihazlar için bu durum geçerlidir. Voltaj akımının belirli bir düzeyde sabit olması her zaman en iyisidir. Anakartlar sürekli değişkenlik gösteren bir voltaj akımına uyum sağlayamaz. Halihazırda düşük olan voltaj akımı aniden yükselip tekrar inerse veya bunun gibi dalgalanmalar meydana gelirse anakart hasar görür. 

Voltaj akımları özellikle kış aylarında gerçekleşen elektrik kesintilerinin etkisiyle dalgalanır. Elektrik kesilmiş iken hiç voltaj akımı almayan anakart, elektrik geri gelince aniden yükselen voltaj akımını çoğu zaman kaldıramaz. Bu da anakartın yanmasına sebep olur. Zaten kombilerde en çok görülen arızalar biri  kombi kartının yanmasıdır.

Kombi Kartının Yanmaması için Alınabilecek Önlemler

Kombi kartının yanmasını önlemek için alınabilecek önlemlerden en iyisi kombi regülatörü satın almaktır. Kombi regülatörü, kombiye giden voltaj akımını sürekli dengede tutar. Elektrik kesintilerinde bile voltajın dengesini bozmaz ve kombi anakartının voltaj dengesizliği sebebiyle yanmasını önler.

2- Kartın Ömrünü Tamamlaması

Bildiğiniz gibi her elektronik ürünün bir kullanım ömrü vardır. Kombi kartınızda olağan dışı bir durum olmamasına rağmen çalışmıyorsa bilin ki kombi anakartınızın ömrü bitmiştir. Bu kaçınılmaz bir durumdur. Teknik servis çağırarak arızalandığı durumlarda tamir edebilirsiniz ama bilin ki ömrünü tamamladığı zaman artık teknik servis de size yenisini almanızı önerecektir. 


Kombi yedek parçaları ve fiyatları ile detaylı bilgi için  “Kombi Yedek Parça ve Özellikleri adlı makalemizi mutlaka okumanızı öneririz.


3- Kullanıcı Hataları

Tabii ki kullanıcının sebep olduğu çeşitli durumlarda kombi kartı arıza yapabilir. Örnek vermek gerekirse; kombi kartına su dökmek, mevsime göre yanlış ayarlarda kullanmak veya mahallenin voltaj dengesinde oluşan genel sıkıntılar kombi anakartının bozulmasına, arıza yapmasına sebep olabilir.

KOMBİ ANAKARTI FİYATLARI

Kombi elektronik kartı fiyatları tabii ki kombinin türüne, kombinin modeline, kombinin markasına göre değişkenlik gösterir. Kombi modeliniz ne ise ona uygun anakartı satın almanız gerekmektedir. Eğer kombinize hangi anakartı almanız gerektiğini bilmiyorsanız; halihazırda kombinize takılı olan anakartın modelini okuyup aynısını satın alabilir veya kombi servisi ile iletişime geçerek onun tavsiye ettiği anakartı satın alabilirsiniz.

Kombi elektronik kartı piyasası hakkında bir fikir sahibi olabilmeniz için size birkaç kombi kartı fiyatı sunduk. İşte bazıları…

En Çok Aranan Anakart Çeşitleri ve Fiyatları

Vaillant Vuw Kombi Ledli Elektronik Kart

Vaillant markasının Vuw modelinde kullanılan elektronik karttır. 

Enerji sınıfı: A+++

Fiyat (13/01/2022): KDV Dahil 570,78 TL

kombi kartı

Vaillant Vuw Kombi Ledli Elektronik Kart

Vaillant markasının Vuw modelinde kullanılan elektronik karttır. 

Enerji sınıfı: A+++

Fiyat (13/01/2022): KDV Dahil 570,78 TL

kombi kartı

Demirdöküm Aden Kombi Elektronik Kartı

Demirdöküm markasının Aden modelinde kullanılan elektronik karttır. 

Enerji sınıfı: A

Fiyat (13/01/2022): KDV Dahil 511,08 TL

Buderus Delta Kombi Elektronik Kartı

Buderus markasının Delta modelinde kullanılan elektronik karttır. 

Enerji sınıfı: A+++

Fiyat (13/01/2022): KDV Dahil 542,25 TL

kombi kartı

Baymak Eco 5 Kombi Elektronik Kartı

Baymak markasının Eco 5 modelinde kullanılan elektronik karttır. 

Enerji sınıfı: A++

Fiyat (13/01/2022): KDV Dahil 429,00 TL

kombi kartı

Protherm Leopard Kombi Elektronik Kartı

Protherm markasının Leopard modelinde kullanılan elektronik karttır. 

Enerji sınıfı: A+++

Fiyat (13/01/2022): KDV Dahil 488,01 TL

kombi kartı

Ferroli Domicompact Kombi Elektronik Kartı

Ferroli markasının Domicompact modelinde kullanılan elektronik karttır. 

Enerji sınıfı: A+++

Fiyat (13/01/2022): KDV Dahil 493,44 TL

kombi kartı

KOMBİ KARTINI NEREDEN BULABİLİRSİNİZ

Kombi kartını internet sitelerinden, pazar yerlerinden, markanın satış bayiilerinden satın alabilirsiniz. Satın aldığınız yerler he zaman güvenli olmayabilir o yüzden dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunuyor.

Kombi Kartı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Satın aldığınız yer ne kadar güvenilir? Satın aldığınız yerin güvenli olması çok önemli bir unsurdur. Kombi kartı pahalı bir üründür ve bu sebeple paranız boşa gidebilir. Eğer internetten satın alacaksanız satıcıya yapılan değerlendirmelere, ve yorumlara göz atmanızı tavsiye ederiz.
  • Ürün garantili mi? Ürünün garantili olması çok önemli maddelerden birisidir. Çünkü yukarıda da bahsettiğimiz gibi kombi elektronik kartlarının arıza yapma olasılığı yüksektir. Garantili bir ürün satın alırsanız bozulduğu taktirde ürünü garantiye verebilirsiniz.
  • Kaliteli mi? Aldığınız ürünün kalitesini kontrol araştırmadan asla satın almamanızı öneriyoruz.
  • Satıcı montaj hizmeti veriyor mu? Ürünü satın aldıysanız bile montajını yapabilmeniz olanaksızdır. Ürünü montaj hizmeti ile birlikte satan satıcılar tercih etmeniz önerilir.

Hem güvenilir, hem kaliteli, hem garantili, hem de montaj hizmeti olan bir satıcı arıyorsanız doğru adrestesiniz. GARANTİ KOMBİ SERVİSİ çağrı merkezimizi arayın ve İstanbul’un hangi ilçesindeyseniz kapınıza kadar gelip kombinize elektronik kart takalım. HEMEN İLETİŞİME GEÇİN. ÇAĞRI MERKEZİMİZDEN BİZİ ARAYIN

Kombi kartınızı temin etmek ve montajı için servis bölgelerimizi inceleyebilirsiniz.
 “Kombi Servisi Bölgeleri adlı sayfamızı mutlaka inceleyiniz. Ya da hemen aşağıdaki çağrı merkezi numaramızdan bizi arayınız. 

garanti kombi servisi istanbul çağrı merkezi
Bizi ARAYIN